آموزشی

پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری، نام خانوادگی و شماره موبایل – تلگرام آپ

 • پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری، نام خانوادگی و شماره موبایل – تلگرام آپ

  پیگیری مرسوله پستی پیشتاز با کد رهگیری

  یکی از قدیمی ترین راه ها برای ارسال و دریافت محصولات فروشگاه اینترنتی و غیر اینترنتی شرکت پست می باشد. این شرکت امکان پیگیری مرسولات پستی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است که فرستنده و گیرنده بتواند وضعیت مرسوله خود را به آسانی پیگیری نمایند. با دانستن طریقه پیگیری مرسوله پستی مشتریان به راحتی از جزئیات اطلاعات بسته پستی خود نظیر تاریخ و ساعت دقیق دریافت و پذیرش بسته پستی از سوی اداره پست، وزن بسته پستی، هزینه ارسال بسته، اسامی فرستنده و گیرنده مرسوله،آخرین وضعیت مکانی مرسوله تا زمانی که بسته به مقصد می رسد؛ مطلع شوند. در این بخش از تلگرام آپ به شما آموزش خواهیم داد که چگونه مرسوله پستی خود را پیگیری نمایید.

  کد رهگیری چیست؟

  پیگیری مرسوله یا نامه پستی با کد رهگیری امکان پذیر است، کد رهگیری پستی یا کد مرسولات پستی، یک شناسه منحصر به فرد 24 رقمی است که به یک محموله یا بسته پستی خاص اختصاص داده می‌شود. هنگامی که بسته ای را ارسال می‌کنید، معمولاً یک رسید و یک پیامک تاییدی که شامل کد رهگیری است برای شما ارسال می‌شود. در بسته های عادی کد رهگیری مرسولات پستی تنها در اختیار فرستنده داده می‌شود. فرد گیرنده تنها می‌تواند با دریافت کد رهگیری از شخص فرستنده نسبت به پیگیری لحظه‌ای بسته خود اقدام کند.

  پیگیری مرسوله پستی کد رهگیری

  با در دست داشتن کدرهگیری برای اطلاع از وضعیت ارسال بسته پستی

  1. به وب سایت شرکت ملی پست و قسمت پیگیری مرسولات پستی به نشانی اینترنتی https://tracking.post.ir/ بروید.
  2. در داخل کادر سفید رنگ شماره مرسوله خود را وارد نموده و از علامت ذره بین شکل زرد رنگ برای جستجو استفاده نماید.
  3. با این روش شما می توانید از پیگیری لحظه‌ای بسته پستی و زمان دقیق تحویل آن مطلع شوید.

  کد رهگیری

  پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

  مرسوله پستی پیشتاز به بسته های پستی می گویند که به صورت سفارشی ارسال شده و تمام مراحل پستی آن با سرعت بالاتری نسبت به پست عادی انجام می گیرد، به طوری که مرسوله طی دو الی سه روز کاری به مقصد می رسند.به منظو پیگیری مرسوله پستی پیشتازبا کد رهگیری می بایست به همان طریق پیگیری مرسولات عادی با کد رهگیری اقدام نمایید. تفاوت مرسوله پستی پیشتاز و عادی، در زمان رسیدن بسته به دست گیرنده بوده و از لحاظ نحوه پیگیری تفاوتی با یکدیگر ندارند.

  پیگیری مرسوله پستی بدون کد رهگیری

  همانطور که گفتیم برای پیگیری مرسوله پستی شما به کد رهگیری نیاز دارید و بدون کد رهگیری هیچ گونه امکانی برای پیگیری لحظه‌ای وجود ندارد، به همین دلیل فرد باید دفتر پستی مراجعه کند و از کارشناسان آن شرکت درخواست صدور مجدد کد رهگیری را داشته باشد.

  پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل

  پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل و پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی به دلیل حفظ حریم خصوصی شهروندان، امکان‌پذیر نیست. مگر این‌که با همراه داشتن کارت ملی به دفاتر پستی مراجعه کرد.

  پیگیری مرسوله پستی با کد ملی

  امکان استفاده از کد ملی به جای کد رهگیری تنها برای بسته های پستی سازمانی مثل کارت سوخت، گواهینامه و یا کارت پایان خدمت و…وجود دارد. برای پیگیری مرسولات سازمانی:

  1. وارد وب سایت https://najatracking.post.ir/ شوید.
  2. در کادر وسط سایت مرسوله خود را انتخاب کنید.
  3. کد ملی خود را وارد کنید تا از وضعیت لحظه‌ای آن مطلع شوید.

  پیگیری مرسوله پستی با کد ملی برای بسته های پستی که توسط افراد عادی فرستاده شده اند، وجود ندارد.

  کارت ملی

  پیگیری مرسوله پستی با پیامک

  اگر دسترسی به اینترنت و یا گوشی هوشمند ندارید، برای پیگیری مرسوله پستی خود از طریق پیامک اقدام نمایید، به این صورت که ابتدا در یک پیام حرف R و کد 24 رقمی رهگیری مرسولات پستی را نوشته و این پیام را به سر شماره 2000441 ارسال کنید. سپس یک پیامک از شرکت ملی پست دریافت خواهید کرد که آخرین وضعیت مرسوله شما را نشان خواهد داد.

  پیگیری مرسوله پستی از طریق بارکد

  در حال حاضر، افراد قادر به پیگیری و مشاهده وضعیت مرسوله پستی خود از طریق بارکد نبوده و نمی توانند با بارکد پستی، وضعیت بسته پستی را مشاهده نمایند. البته امکان پیگیری مرسوله پستی از طریق بارکد در برخی شرکت های پستی، مانند تیپاکس فراهم است و متقاضیان می توانند به سایت شرکت پستی مربوطه مراجعه نموده و با درج شماره بارکد در قسمت پیگیری مرسولات، وضعیت مرسوله پستی خود را مشاهده نمایند.

  رهگیری مرسولات پستی با کد ussd

  رهگیری مرسولات پستی سازمانی با کد ussd در گذشته امکان پذیر بوده و کاربران کد #110* را در قسمت شماره گیر گوشی موبایل خود شماره گیری می کردند اما در حال حاضر، چنین، امکانی برای متقاضیان فراهم نبوده و شخص با شماره گیری کد #110* با پیغام خطا مواجه می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا