اخبار

وضعیت هوا بحرانی شد | هفته بعد هم مدارس تعطیل است؟ – تلگرام آپ

 • وضعیت هوا بحرانی شد | هفته بعد هم مدارس تعطیل است؟ – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ مدیرکل هواشناسی استان تهران هم درباره این وضعیت گفت: تنها چیزی که در این شرایط می‌تواند به کاهش انباشت آلاینده‌ها کمک کند، وزش باد قابل ملاحظه است. البته تا اواسط هفته آینده باد قابل ملاحظه‌ای نداریم. از تهران و کرج گرفته تا اراک و تبریز، آسمان هنوز از آلودگی ناپیداست. بیش از یک هفته از آلودگی هوا می‌گذرد و آنطور که از گفته‌های مقامات مرتبط مشخص است، این وضعیت فعلا ادامه دارد.

  در لحظه نگارش این گزارش، شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۱۵۵ قرار دارد، یعنی هوا برای همه گروه‌ها در تهران اکنون ناسالم است. شاخص ۲۴ ساعت گذشته هم روی عدد ۱۷۲ قرار دارد که باز هم وضعیت بحرانی هوا را نشان می‌دهد.

  نکته مهم در بررسی آمارهای وضعیت هوای تهران، افزایش تعداد روزهای هوای ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است. آنطور که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گزارش داده، تعداد روزهای ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک در تهران نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش داشته است.

  همچنین تا کنون تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس نیز در سال جاری نسبت به سال گذشته، حدود یک و نیم برابر افزایش داشته است. البته باید دقت داشت که با توجه به وضعیت فعلی تا پایان سال تعداد روزهای ناسالم بیشتر هم می شود.

  از آمارها هم که بگذریم، آنچه امروز و روزهای اخیر شهروندان تهرانی با آن مواجه شده اند، شکل دیگری از آلودگی هوا بود. آنچنان که چند متر آن‌ طرف‌تر هم برای آن‌ها قابل مشاهده نبود. برخی آن را به دود غلیظی تشبیه می‌کنند که دور ساختمان‌های شهر حلقه زده است.

  انتظار برای وزش باد و نجات از هوای آلوده

  به نظر می‌رسد تنها برنامه برای بهبود وضعیت آلودگی هوا از سوی مسئولان، همان انتظار برای وزش باد است! سال‌هاست که شهروندان تهرانی و برخی دیگر از کلانشهرها، هوای آلوده به ریه خود می‌کشند، اما نه‌تنها وضعیت بهتر نشده بلکه بر تعداد روزهای آلوده هم افزوده شد.

  حالا هم مدیرکل هواشناسی استان تهران در یک برنامه تلوزیونی گفت: «تنها چیزی که در این شرایط می‌تواند به کاهش انباشت آلاینده‌ها کمک کند، وزش باد قابل ملاحظه است.»

  مازیار غلامی گفت: «الگوی نقشه‌های ما نشان می‌دهد که متاسفانه تا اواسط هفته آینده باد قابل ملاحظه‌ای نداریم.»

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا