اخبار

پرداخت وام فوری ۲۰۰ میلیونی این بانک برای بازنشستگان – تلگرام آپ

 • پرداخت وام فوری ۲۰۰ میلیونی این بانک برای بازنشستگان – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ وام فوری گرفتن یکی از راه هایی است که از قدیم الایام برای کمک به هزینه های زندگی در هر زمینه ای گرفته می شده.امروزه شرایط گرفتن وام فوری در هر بخشی متفاوت است.از این وام ها می توان به وام فوری مسکن ،ازدواج ،درمان و غیره اشاره کرد.متقاضیان هر کدام از این وام ها با ارائه مدارک خاص میتوانند به بانک و مراکز معرفی شده بروند و وام فوری خود را دریافت کنند. مجلس طرح وام فوری ازدواج را تصویب کرد.

  نعمت‌الله ترکی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری امروز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان خود، پرداخت وام ضروری به بازنشستگان است که در سال گذشته رقم پرداختی این وام به بازنشستگان کشوری ۱۵ میلیون تومان بود که در سال جاری این رقم به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

  وی در خصوص نحوه پرداخت وام ضروری به بازنشستگان کشوری تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده هر ماه قرعه‌کشی از بازنشستگان متقاضی صورت می‌پذیرد و به طور معمول بین ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از بازنشستگان هر ماه از وام ضروری با رقم ۳۰ میلیون تومان استفاده خواهند کرد.

  ترکی گفت: تا پایان سال جاری بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۴۶۰ هزار نفر از بازنشستگان از تسهیلات وام ۳۰ میلیون تومانی بهره‌مند خواهند شد.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری کارمزد وام اشاره شده را ۴ درصد عنوان کرد و افزود: در سال جاری و در ماه‌های گذشته نیز این وام به بازنشستگان پرداخت شده است.

  ترکی در خصوص پرداخت وام سفر به بازنشستگان کشوری گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از امروز تمامی بازنشستگان از مراکز رفاهی وابسته به این صندوق در سراسر کشور بهره‌مند شوند و هزینه آن را به صورت اقساطی و کسر از حقوق، پرداخت کنند.

  وی در این باره توضیح داد: چنانچه بازنشسته‌ای ۲۰ درصد از هزینه سفر را نقد پرداخت کند مابقی (۸۰ درصد) آن به صورت اقساطی از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به افزایش تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان اشاره کرد و گفت: این تسهیلات نسبت به سال گذشته افزایش یافته اگرچه این هزینه ناچیز است اما تلاش می‌شود بخشی از هزینه‌های مربوط به ازدواج برطرف شود.

  وی به صدور کارت اعتباری مخصوص بازنشستگان مخصوص خرید لوازم خانگی و منزل اشاره کرد و افزود: در این ارتباط نیز بازنشستگان می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در قالب این کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی بهره ببرند.

  ترکی ادامه داد: توجه به حوزه ورزش بازنشستگان یکی دیگر از سیاست‌های صندوق بازنشستگی کشوری محسوب می‌شود که در این ارتباط ۱۳ رشته ورزشی برای بازنشستگان تعریف شده است و بازنشستگان می‌توانند از این فرصت بهره لازم را ببرند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا