اخبار

تصویر دلخراش از جسد بی‌جان چه‌گوارا در میان قاتلانش / عکس – تلگرام آپ

 • تصویر دلخراش از جسد بی‌جان چه‌گوارا در میان قاتلانش / عکس – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از پیکر بی‌جان چه‌گوارا در حالی که در میان صفی از قاتلینش آرمیده است، می‌رود و پایان مسیر زندگی پرفراز و نشیب او را بررسی می‌کند.

  چه‌گوارا در سال ۱۹۲۸ در خانواده‌ای مرفه در شهر روساریو آرژانتین متولد شد. در جوانی مسیر تحصیل را پیش گرفت و دانشجوی پزشکی شد. همنشینی او با فیدل کاسترو، رهبر انقلابیون کوبا، روحیه آزادی‌طلبی و انقلابی را در او بیدار کرد.

  در این برنامه عکسی از چهره محبوب و مردمی آمریکای جنوبی که به قول خودش در آرژانتین متولد شد، در کوبا جنگید و در گواتمالا آموخت که چگونه یک انقلابی باشد، مورد بررسی قرار می‌گیرد. این عکس توسط فردی آلبورتا، عکاس بولیویایی در ۱۰ اکتبر ۱۹۶۷ به ثبت رسیده است.

  «عکس‌‎های تکان‌‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز پنجشنبه، ۱۸ فروردین ساعت ۰۴:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش شد و تکرار آن جمعه ساعت‌ ۱۳:۱۵ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

  عکسی از پیکر بی‌جان چه‌گوارا در میان قاتلانش

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا