رپورتاژ

کیس نامبر چیست؟ و کیس نامبر با کانفرمیشن لاتاری چه تفاوت هایی دارد؟

 • کیس نامبر چیست؟ و کیس نامبر با کانفرمیشن لاتاری چه تفاوت هایی دارد؟

  در این مقاله از مطالبی در خصوص کیس نامبر و لاتاری آمریکا را برایتان قرار داده‌‌‌‌‌ ایم، با ما همراه باشید.

  کیس نامبر چیست؟

  اصطلاح “کیس‌ نامبر” (Case Number) که به طور خاص در ارتباط با لاتاری آمریکا استفاده می‌ شود.

  به یک شماره یا کد مرتبط با پرونده‌های اشتراک در قرعه‌ کشی لاتاری اشاره دارد.

  در قرعه‌ کشی‌های لاتاری آمریکا مانند برنامه‌های Diversity Visa (نیز به عنوان Visa Lottery یا Green Card Lottery شناخته می‌شود)، متقاضیانی که واجد شرایط شرکت در قرعه‌کشی هستند، ابتدا یک فرم آنلاین (یا در موارد مشخص، فرم کاغذی) تکمیل کرده و سپس یک شماره پرونده یا “کیس‌نامبر” دریافت می‌ کنند.

  این شماره به عنوان شناسه متقاضی در فرآیند ارزیابی و انتخاب نهایی استفاده می‌ شود.

  کیس نامبر چیست؟
  کیس نامبر چیست؟

  پس از اتمام مهلت ثبت نام، انتخاب برخی از پرونده‌ها به‌صورت تصادفی از میان متقاضیان صورت می‌ گیرد.

  در صورتی که کیس‌نامبر متقاضی برگزیده شود و شرایط الزامی دیگر نیز برآورده شود، او می‌ تواند برنده یک گرین کارت آمریکا (قبضه سبز) شود و امکان مهاجرت به ایالات متحده را داشته باشد.

  مهم است بدانید که فرآیند قرعه‌ کشی لاتاری آمریکا هر ساله برگزار می‌ شود و شماره پرونده‌ها (کیس‌ نامبر ها) برای هر دوره جدید متفاوت خواهند بود.

  تفاوت کیس نامبر با کانفرمیشن لاتاری:

  تفاوت بین “کیس‌نامبر” (Case Number) و “کانفرمیشن لاتاری” (Lottery Confirmation) در فرآیند قرعه‌کشی لاتاری آمریکا و مراحل بعدی آن است.

  لطفاً توجه داشته باشید که این ترم‌ها بیشتر در زبان فارسی استفاده می‌ شوند و ممکن است در اصطلاحات رسمی لاتاری آمریکا دقیقاً به همین شکل استفاده نشوند.

  تفاوت کیس نامبر با کانفرمیشن لاتاری
  تفاوت کیس نامبر با کانفرمیشن لاتاری

  1. کیس‌ نامبر (Case Number):

  پس از ثبت نام در قرعه‌کشی لاتاری آمریکا و در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد و به صورت تصادفی انتخاب شود، او یک کیس‌نامبر دریافت می‌ کند.

  این شماره به عنوان شناسه متقاضی در فرآیند ارزیابی و انتخاب نهایی استفاده می‌ شود.

  کیس‌نامبر‌ها به صورت سال-مونت-روز-ساعت-دقیقه‌ثانیه نشان داده می‌شوند و به ترتیب زمان ثبت نام افراد اختصاص داده می‌شوند.

  2. کانفرمیشن لاتاری (Lottery Confirmation):

  پس از انتخاب متقاضیان به صورت تصادفی و اختصاص کیس‌نامبر، آن‌ها در صورت واجد شرایط برنده قرعه‌کشی محسوب می‌ شوند.

  برنده‌ها در ادامه فرآیند باید اطلاعات و مدارک لازم را ارسال کنند و به مصاحبه کنسولگری آمریکا دعوت می‌ شوند.

  در این مرحله، آن‌ها کانفرمیشن لاتاری را دریافت می‌کنند که به معنی تأیید برنده شدن در قرعه‌کشی و تعیین وقت مصاحبه است.

  بنابراین، کیس‌نامبر یک شناسه متقاضی در فرآیند انتخاب و انتساب زمانی است که کانفرمیشن لاتاری نشان‌ دهنده تأیید برنده شدن و تعیین وقت مصاحبه می‌ باشد. این دو مفهوم به صورت مرحله‌ای در فرآیند قرعه‌کشی لاتاری آمریکا تعریف می‌ شوند.

  لاتاری آمریکا چیست؟

  لاتاری آمریکا به عنوان “برنامه تنوع ویزا” (Diversity Visa Program) شناخته می‌ شود و مختصراً به عنوان “لاتاری” (Lottery) نیز نامیده می‌ شود.

  این برنامه توسط دولت ایالات متحده آمریکا اجرا می‌شود و هدف اصلی آن افزایش تنوع مهاجرتی به ایالات متحده است.

  برنامه تنوع ویزا در هر سال، گرین کارت‌ها (کارتهای اقامت دائمی) را به برندگان قرعه‌کشی اختصاص می‌ دهد.

  این گرین کارت‌ها به برندگان اجازه می‌ دهند که به عنوان مهاجر دائمی در ایالات متحده ساکن شوند و حقوق و مزایایی مشابه با شهروندان ایالات متحده را بهره‌مند شوند.

  برای شرکت در لاتاری آمریکا، متقاضیان باید ابتدا در طی مدت زمان مشخص در سایت رسمی برنامه تنوع ویزا ثبت نام کنند.

  لاتاری آمریکا
  لاتاری آمریکا

  بعد از پایان مهلت ثبت نام، انتخاب برندگان به‌صورت تصادفی از میان متقاضیان انجام می‌ شود.

  در صورتی که کیس‌نامبر (شماره پرونده) متقاضی انتخاب شود و شرایط الزامی دیگر نیز برآورده شود، او به عنوان برنده انتخاب می‌ شود و در ادامه مراحل تعیین‌ هویت و ویزاگذرانی برای دریافت گرین کارت به مصاحبه کنسولگری دعوت می‌شود.

  لاتاری آمریکا یکی از مسیرهای مهاجرت به ایالات متحده است و به عنوان یک برنامه انتخابی و رندوم برای مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود. هر ساله تعداد محدودی گرین کارت (معمولاً حدود 55,000 نفر) به افراد از کشور‌های مختلف به‌صورت تصادفی اختصاص داده می‌شود تا تنوع مهاجرتی به ایالات متحده ترویج یابد.

  برنده شدن در لاتاری آمریکا از چه مزایایی برخوردار است؟

  برنده شدن در لاتاری آمریکا (برنده گرین کارت یا Diversity Visa) به مزایای مهمی برای متقاضیان منجر می‌شود.

  این مزایا به شدت متنوع هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. اقامت دائمی در ایالات متحده: برنده‌های لاتاری آمریکا حق اقامت دائمی (Green Card) در ایالات متحده را به‌دست می‌ آورند.

  اقامت دائمی به معنای اقامت بدون محدودیت زمانی در ایالات متحده است و می‌توانند به مدت نامحدود در آمریکا ساکن شوند.

  2. حق کار: برنده‌های لاتاری آمریکا مجاز به کار کردن در هر شغل مجاز و بدون نیاز به مجوز کاری هستند. این حق از لحظه ورود به ایالات متحده به مدت نامحدود برقرار می‌ماند.

  3. اجازه به‌حمل و نگه‌داری خانواده: برنده‌های لاتاری آمریکا اجازه دارند همسر و فرزندان خود را همراه خود به ایالات متحده بیاورند و آن‌ها نیز حق اقامت دائمی خواهند داشت.

  4. حق بهره‌مندی از سرویس‌های اجتماعی و سلامت: برنده‌های لاتاری آمریکا از سرویس‌های اجتماعی، سلامت، آموزش و سایر امکانات عمومی در ایالات متحده بهره‌مند می‌ شوند.

  5. حق به‌حمل و نگه‌داری اموال: برنده‌های لاتاری آمریکا می‌ توانند اموال خود را به‌صورت حقیقی و حقوقی در ایالات متحده به‌حمل و نگه‌ داری کنند و حتی حق بهره‌ مندی از امتیازات بانکی و اعتباری داشته باشند.

  6. فرصت‌های تحصیلی: برنده‌های لاتاری آمریکا می‌ توانند در دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی معتبر ایالات متحده تحصیل کنند و از فرصت‌ های تحصیلی و تخصصی بیشتر بهره‌مند شوند.

  ادامه مطلب:

  7. مسیر به تابعیت ایالات متحده: پس از مدت زمانی مشخص و با اجتناب از مشکلات امنیتی و قانونی، برنده‌ های لاتاری آمریکا می‌ توانند مسیر به‌ دست‌ آوردن تابعیت ایالات متحده را طی کنند و حقوق و مزایای تابعیت را به‌دست آورند.

  به هر حال، برای بهره‌مندی از این مزایا، برنده‌های لاتاری آمریکا باید از مراحل مصاحبه کنسولگری آمریکا و ارائه مدارک مورد نیاز به موقع پیروی کنند.

  همچنین، درنظر داشته باشید که فرآیند قرعه‌کشی لاتاری آمریکا هر ساله برگزار می‌ شود و شانس برنده شدن هر فرد به صورت تصادفی است.

  کارنت شدن کیس نامبر به چه معنی می باشد؟

  اصطلاح “کارنت شدن کیس‌ نامبر” (Current Case Number) به معنای این است که شماره پرونده یا کیس‌ نامبر یک متقاضی در فرآیند قرعه‌ کشی لاتاری آمریکا به مرحله‌ای از پیش‌رویی رسیده‌‌‌‌‌ است که او می‌تواند برای اخذ گرین کارت (کارت اقامت دائمی) اقدام کند.

  برندگان قرعه‌کشی لاتاری آمریکا، که شماره پرونده‌های یا کیس‌نامبرهای خود را در اختیار دارند، باید از وب‌ سایت رسمی برنامه تنوع ویزا (Diversity Visa Program) اطلاعات را به‌ روزرسانی کنند و به تعیین مصاحبه در کنسولگری آمریکا دعوت می‌ شوند.

  این مرحله به عنوان “کارنت شدن” شناخته می‌ شود، که به معنای این است که شماره پرونده‌ها یا کیس‌نامبرها برای مصاحبه تعیین شده‌ اند و افراد می‌توانند مراحل بعدی درخواست خود برای اخذ گرین کارت را آغاز کنند.

  پس از کارنت شدن کیس‌نامبر، برندگان باید به مصاحبه کنسولگری آمریکا مراجعه کرده و مدارک و اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهند.

  پس از تأیید مصاحبه و مراحل بعدی، گرین کارت به برنده‌ها اختصاص داده می‌شود و آن‌ها می‌ توانند به عنوان مهاجر دائمی در ایالات متحده ساکن شوند و از مزایا و حقوقی که به گرین کارت‌ها تعلق دارد، بهره‌مند شوند.

  گردآوری: تلگرام آپ

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا