اخبار

پخش نمایشی با موضوع زندگی مقام معظم رهبری – تلگرام آپ

 • پخش نمایشی با موضوع زندگی مقام معظم رهبری – تلگرام آپ

  به گزارش سلام نو، ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش نوشت: روایت نمایشی فرازهایی از مقاطع سنی کودکی و نوجوانی حضرت آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه‌ای، رهبر انقلاب در قالب نمایش رادیویی «طلوع» به مناسبت ایام دهه فجر و در آستانه ۲۲ بهمن، از رادیو نمایش پخش می‌شود.

  شهریار زمانی، نویسنده نمایش رادیویی «طلوع» در توضیح این نمایش گفت: نگارش «طلوع» با پیشنهاد آقای سوهانی، مدیر رادیو نمایش آغاز شد و ایده کار به تدریج شکل گرفت و ابعاد متن با توجه به حساسیت سوژه، وسعت و گستردگی موضوع تنظیم شد.

  وی خاطرنشان کرد: انتخاب بستر تاریخی برای روایت، ابتکار خودم بود؛ چراکه تولد و نوجوانی رهبر انقلاب همزمان با مقاطع حساس و سرنوشت سازی از تاریخ معاصر ایران است. اولویت کار اتقان و صحت روایت و تاکید بر مستند بودن متن بود اما از تخیل هم برای نمایشی شدن متن و باور پذیر شدن بهره بردم.

  زمانی همچنین تاکید بر شعاری نبودن و نپرداختن مستقیم به سوژه را از دیگر اولویت‌های کار دانست.

  این نویسنده رادیویی در پایان گفت: از کتاب «شرح اسم‌» به عنوان منبعی برای نگارش این نمایش رادیویی بهره بردم و در خاتمه لازم می‌دانم از خانم رضایی، تنظیم‌گر متن که نقش بسزایی در غنای اثر و دراماتیزه کردن روایت داشتند تشکر کنم.

  به گزارش ایسنا، نمایش رادیویی «طلوع» به نویسندگی شهریار زمانی، کارگردانی بهرام سروری نژاد، تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، صدابرداری مجید آینه و افکتوری محمدرضا قبادی فر تهیه شده است. نوشین حسن زاده، مونا صفی، احمد هاشمی، مجتبی طباطبایی، پریسا مقتدی، محسن بهرامی، شیما جان قربان، راضیه مومیوند، مهدی نمینی مقدم، بهرام ابراهیمی، مجید حمزه، بهرام سروری نژاد، امین بختیاری، بهادر ابراهیمی، محمدرضا قلمبر و فریبا طاهری از هنرمندانی هستند که به ایفای نقش در این نمایش رادیویی پرداختند.

  «طلوع» پنج شنبه، ۲۱ بهمن ماه ساعت ۲۱ از رادیو نمایش پخش می‌شود و روز جمعه، ۲۲ بهمن ماه ساعت ۸ صبح تکرار خواهد شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا