اخبار

خبرخوش برای یارانه بگیران | پاداش میلیونی رئیسی برای سرپرستان خانوار – تلگرام آپ

 • خبرخوش برای یارانه بگیران | پاداش میلیونی رئیسی برای سرپرستان خانوار – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ از هفته قبل خبر رسید که مشمولان یارانه می‌توانند وام ۱۰ میلیونی بدون کارمزد دریافت کنند. این در حالی است که پیگیری‌ها نشان می‌دهد چنین وامی وجود ندارد و سازمان‌های دولتی از آن بی‌خبرند. پس ماجرا چیست؟

  گویا از هفته قبل برخی از مردم پیامکی دریافت کرده‌اند که می‌توانند با ارسال برخی از اطلاعات خود مانند کد ملی، شماره تماس سرپرست و اعضای خانوارها برای دریافت این وام ثبت‌نام کنند.

  پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد این سازمان (به‌عنوان متولی پرداخت یارانه نقدی) هیچ برنامه‌ای برای پرداخت وام ۱۰ میلیونی یارانه ندارد. این سازمان نه چنین وامی را پرداخت می‌کند و نه برنامه‌ای برای پرداخت آن دارد.

  برخی از گزارش‌ها حاکی است که بیشترین تعداد پیامک برای مردم قم و کرمانشاه ارسال شده است. اما این پیامک‌ها با واکنش مقامات این دو استان مواجه شده و آن‌ها جریان وام ۱۰ میلیونی را کلاهبرداری می‌دانند.

  وام ۱۰ میلیونی یارانه کلاهبرداری است؟

  از آن جمله رئیس پلیس فتای استان قم از کلاهبرداری بودن پیامک وام ۱۰ میلیون تومانی یارانه خبرداده و گفته چند روزی است که پیامک‌هایی به صورت انبوه برای برخی سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر ارسال می‌شود که واقعی نیست و کلاهبرداری است.

  رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه هم به ماجرای وام ۱۰ میلیونی یارانه واکنش نشان داد و گفت: مدتی است پیامک‌هایی برای برخی سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر ارسال می‌شود و یا کد ملی و شماره تماس سرپرست از سوی شهروندان به شماره‌ای ارسال می‌شود که از پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی برای سرپرستان خبر می‌دهد. این وام ۱۰ میلیون تومانی یارانه ۱۰۰ درصد کلاهبرداری است و نباید اطلاعات شخصی خود را از جمله کدملی، شماره کارت بانکی و… در اختیار افراد ناشناس قرار دهید.

  اما جدای از این برخی از خبرها حاکی از این است که یک موسسه اعتباری قرض‌الحسنه اقدام به پرداخت وام فوری ۱۰ میلیونی به مردم کرده است. این موسسه مالی و اعتباری اعلام کرده که یک روزه به متقاضیان وام ۱۰ میلیون تومانی یارانه می‌دهد. وامی که کارمزد آن صفر است و یک روزه پرداخت می‌شود.

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که این موسسه مالی و اعتباری تازه تاسیس شده و حتی مجوز بانک مرکزی را ندارد. اگرچه این موسسه هنوز پرداخت چنین وامی را تایید نکرده، اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا این موسسه باید وام بدون کارمزد به متقاضیان بدهد؟ / ایسنا

  جزییات پرداخت وام ۱ میلیون تومانی به حساب یارانه بگیران

  معاون رئیس جمهور از افزایش حق اولاد و حق عائله مندی در راستای جوان سازی دولت خبر داد.

  میثم لطیفی عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان یزد با اشاره به اتفاقات اخیر و دشمنی های استکبار جهانی اظهار داشت: بخشی از این دشمنی ها به خاطر پیشرفت ها و حرکت های رو به جلویی است که در کشور اتفاق افتاده است.

  وی عنوان کرد: علاوه بر این پیشرفت ها، پیاده روی میلیونی در اربعین حسینی، اجلاس شانگ های، سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل همه و همه از دستاوردهایی است که استکبار جهانی را عصبانی کرد و آنها تلاش کردند این شیرینی را به کام ملت تلخ کنند.

  رئیس سازمان استخدامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولویت ها و برنامه های دولت سیزدهم بیان کرد: دولت ۱۱ مسئله اصلی و مهم را به عنوان هدف برای خود تعیین کرده که بهره وری، یکی از این ۱۱ مسئله است.

  وی با اشاره به اهمیت بهره وری بیان کرد: این مهم در کنار تورم و بیکاری به عنوان یکی از اهداف مهم دولت مطرح است.

  معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود از تصویب آیین نامه جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: یزد از استان‌های نخبه خیز کشور است بر این اساس امیدواریم این آیین نامه کمک کند تا بیش از پیش از طرفیت نخبگان استفاده شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود ۵۰ شهرستان جدید التاسیس در کشور که شهرستان مروست نمونه‌ آن در استان یزد است،‌ از ایجاد معاونت جدیدی در ذیل فرمانداری این شهرستانها به منظور جلوگیری از بزرگ شدن بدنه دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

  لطیفی همچنین از تلاش برای کاهش فاصله حداقل حقوق بگیران و حداکثر حقوق بگیران در دولت به منظور عادلانه کردن نظام پرداختها خبر داد و گفت: در همین راستا معتقدیم الگوی درصدی افزایش حقوق برای آنهایی که حقوق بیشتری دارند، موثرتر است و همین موجب افزایش فاصله‌ها خواهد شد بنابراین پیشنهاد داریم که به همه همکاران عدد ثابتی در قالب فوق العاده جبران معیشت پرداخت شود و در راستای سیاست‌های جوان سازی جمعیت، افزایش حق اولاد و عائله مندی حداقل به میزان یک میلیون تومان مورد اهتمام قرار گیرد.

  وی یادآور شد: در شورای حقوق و دستمزد نیز برای پزشکان، قضات و اعضای هیات علمی، کارانه را در راستای ارتقای بهره وری در افراد مدنظر داریم./مهر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا