اخبار

کاهش شدید قیمت خودرو در بازار / این خودرو ۲۲۵ میلیون ارزان شد + جدول قیمت – تلگرام آپ

 • کاهش شدید قیمت خودرو در بازار / این خودرو ۲۲۵ میلیون ارزان شد + جدول قیمت – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از خبرآنلاین، آن‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد، از ابتدای امسال تاکنون قیمت پراید ۱۵۱ در حدود ۳۰ میلیون تومان ارزان شده است.

  این خودرو در حال حاضر ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد. اگرچه این خودرو در ۲۱ فروردین ماه تا حد ۳۲۰ میلیون تومان هم بالا رفت و اگر بخواهیم قیمت‌ها را با این تاریخ مقایسه کنیم، پراید ۱۵۱ تاکنون در حدود ۶۰ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

  پژو۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز از ابتدای سال تاکنون کاهش ۱۲۰ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده است. این خودرو هم‌اکنون در بازار ۵۲۰ میلیون تومان قیمت دارد.

  قیمت پژو۲۰۶ MC اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز از ۹۵۰ میلیون تومان در ابتدای سال، به ۷۲۵ میلیون تومان رسیده است. این خودرو یعنی تاکنون ۲۲۵ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

  در این میان، پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲ از ابتدای سال تاکنون ۱۰۵ تومان کاهش قیمت داشته و قیمت آن از ۷۱۰ میلیون تومان به ۶۰۵ میلیون تومان تغییر کرده است.

  قیمت روز محصولات ایران‌خودرو امروز سه‌شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ در بازار آزاد/ پژو پارس، ۲۰۷ و ۲۰۶ چند خرید و فروش شد؟ + جدول قیمت‌ها

  قیمت رانا پلاس در بازار آزاد امروز ۴۷۰ میلیون تومان است و خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که تولیدش به پایان رسیده، حدود ۴۷۵ میلیون تومان تمام می‌شود.

  دلیل کاهش ۳۵ تا ۴۵ درصدی قیمت خودرو در بازار چیست؟

  قیمت روز محصولات ایران‌خودرو

  قیمت محصولات ایران خودرو در بازار آزاد درمقایسه با دیروز دست‌نخورده باقی مانده و مثلا پژو پارس ساده که یکی از ارزان‌ترین محصولات این کارخانه است، مثل دوشنبه ۴۵۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.

  به‌گزارش فرارو؛ قیمت رانا پلاس در بازار آزاد ۴۷۰ میلیون تومان است و خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که تولیدش به پایان رسیده، حدود ۴۷۵ میلیون تومان تمام می‌شود.

  دنا پلاس اتوماتیک در طرف مقابل جزو گران‌ترین سواری‌های ایرانخودرو است و در بازار آزاد با قیمت ۷۹۵ میلیون تومان دست به دست می‌شود. تارا اتوماتیک را ۷۶۵ میلیون تومان می‌فروشند و فروشنده‌های پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف‌شیشه‌ای رقمی نزدیک ۷۸۰ میلیون تومان را به خریداران پیشنهاد می‌دهند.

  قیمت خودرو سوم مرداد ۱۴۰۲، پس از چند روز کاهش سنگین سرانجام آرام گرفت. اکثر محصولات در ثبات قیمتی قرار گرفتند و تعداد اندکی، کاهش یا افزایش جزئی را تجربه کردند.

  ثبات قیمتی پس از ریزش نسبتاً سنگین

  روند نزولی قیمت خودرو سرانجام پس از چند روز متوقف شد. برخی از افراد بر این باورند که ثبات قیمت‌ها تنها یک استراحت کوتاه مدتی بوده و احتمالاً با ادامه روند نرخ دلار و رکود بازار، قیمت‌ها پایین‌تر نیز بی‌آیند. اما برخی دیگر که از همان ابتدا ادعا داشتند روند نزولی چند ماه گذشته پایدار نیست، بر این باورند که ثبات قیمتی می‌تواند یک زنگ خطر برای افزایش دوباره نرخ‌های بازار باشد.

  به گزارش تجارت نیوز، آن‌ها بر این باورند که به دلیل کاهش تیراژ خودروسازان بر اثر کمبود قطعه و ارز مورد نیاز، احتمالاً روند عرضه خودرو در بازار با مشکل رو به رو شود و همین موضوع می‌تواند مزید بر علت افزایش دوباره قیمت خودرو در هفته‌های آتی شود.

  با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو نیز روند با ثباتی را طی کرد.

  قیمت خودروهای داخلی نسبتاً با ثبات بود. به جزء در موارد کمی که با افزایش و کاهش بسیار جزئی همراه بودند، دیگر محصولات هیچ تغییری از خود نشان ندادند.

  پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱ پس از پنج میلیون تومان کاهش قیمت در روز یکشنبه، فعلاً روند ثبات قیمتی را برگزیدند. روز گذشته نیز بدون هیچ‌گونه تغییر و به ترتیب با نرخ‌های ۳۱۰ میلیون و ۳۲۰ میلیون تومان معامله می‌شوند.

  تیبا ۲ هاچ‌بک بیشترین افت قیمتی را نسبت به روز گذشته در میان محصولات داخلی داشت. این هاچ‌بک با ۷ میلیون تومان کاهش، به قیمت ۳۳۳ میلیون تومان رسیده و بیشترین درصد افت قیمتی را در میان محصولات ایرانی را از آن خود کرد.

  پژو پارس LX TU۵ از سدان‌های پرطرفدار شرکت ایران خودرو نسبت به روز گذشته با ۲ میلیون تومان افزایش قیمت با ۵۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

  تارا اتوماتیک به عنوان سدان لوکس ایران خودرو که روز گذشته با افت ۱۰ میلیون تومانی، رکورد دار کاهش قیمت‌ها بود، روز گذشته نیز با نزول هفت میلیون تومانی به نرخ ۷۴۸ میلیون تومان رسید.

  شرایط قیمت خودروهای مونتاژی کمی متفاوت است. در این بازار تنها تعداد بسیار کمی از محصولات با کاهش قیمت همراه بودند و خبری از افزایش نیست. از سوی دیگر بسیاری از خودروها روند باثباتی را طی کردند.

  جک J۴ کرمان موتور که ارزان‌ترین سدان مونتاژی بازار به شمار می‌رود، پس از کاهش پنج میلیون تومانی روز یکشنبه، تغییری نداشته و با همان نرخ ۷۲۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

  ام‌وی‌ام X۲۲ PRO نیز ارزان‌ترین کراس‌اوور مونتاژی محسوب می‌شود که با افت قیمت به زیر یک میلیارد تومان از هفته گذشته، روند نسبتاً ثابتی را پشت سر گذاشته است. روز گذشته نیز بدون تغییر با همان قیمت ۹۵۰ میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

  فیدلیتی پرایم پنج نفره با مدل ۱۴۰۱ که از ابتدای هفته گذشته با ۱۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت، یکی از چند کراس‌اوور مونتاژی با بیشترین میزان افت قیمتی به شمار می‌رفت، روز گذشته بدون تغییر نسبت به روز گذشته به قیمت یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

  لاماری ایما را شاید بتوان یکی از معدود کراس‌اوورهای بازار نام برد که باز هم با کاهش قیمت همراه بود. این خودرو روز گذشته با افت ۳۰ میلیونی، به نرخ یک میلیارد و ۷۵۰ رسید که به معنی ۲۳۰ میلیون تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته گذشته است.

  قیمت روز محصولات ایران‌خودرو

  خودرو

  دوشنبه

  سه شنبه

  سمند LX

  ۵۱۰ میلیون تومان

  ۵۱۰ میلیون تومان

  سمند EF۷

  ۵۴۰ میلیون تومان

  ۵۴۰ میلیون تومان

  سمند EF۷ دوگانه‌سوز

  ۵۷۰ میلیون تومان

  ۵۷۰ میلیون تومان

  دنا پلاس

  ۵۹۵ میلیون تومان

  ۵۹۵ میلیون تومان

  دنا پلاس شش‌دنده‌

  ۷۱۰ میلیون تومان

  ۷۱۰ میلیون تومان

  دناپلاس توربو اتوماتیک

  ۷۹۵ میلیون تومان

  ۷۹۵ میلیون تومان

  پژو پارس ساده

  ۴۵۵ میلیون تومان

  ۴۵۵ میلیون تومان

  پژو ۲۰۷ دنده‌ای

  ۶۰۰ میلیون تومان

  ۶۰۰ میلیون تومان

  پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما

  ۷۸۰ میلیون تومان

  ۷۸۰ میلیون تومان

  رانا پلاس

  ۴۷۰ میلیون تومان

  ۴۷۰ میلیون تومان

  رانا پلاس پانوراما

  ۵۱۵ میلیون تومان

  ۵۱۵ میلیون تومان

  تارا دنده‌ای

  ۶۳۵ میلیون تومان

  ۶۳۵ میلیون تومان

  تارا اتوماتیک

  ۷۶۵ میلیون تومان

  ۷۶۵ میلیون تومان

  پژو ۲۰۶ تیپ ۲

  ۴۷۵ میلیون تومان

  ۴۷۵ میلیون تومان

  پژو ۲۰۰۸

  دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

  دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

  هایما S۵ توربو

  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون

  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون

  هایما S۷ توربو

  یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

  یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

  سوزوکی گرندویتارا اتوماتیک

  سه میلیارد تومان

  سه میلیارد تومان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا