اخبار

حراج یلدایی ایران خودرو بدون قرعه کشی + جزئیات – تلگرام آپ

 • حراج یلدایی ایران خودرو بدون قرعه کشی + جزئیات – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از نبض بازار، نام شاین مکس ۲۰۲۳شاین مکس وارداتی متعلق به شرکت دانگ‌ فنگ است. دانگ فنگ جدید ایران خودرو از زیرمجموعه آئولوس (AELOS) است و مدل آن نیز در بازار چین، ایشوان مکس (YIXUAN MAX) نام دارد ولی در بازار کشورمان، با نام SHINE MAX به فروش می‌رسد. قیمت شاین مکس وارداتی یک میلیارد تومان است. گفتنی است قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

  سامانه شاین مکس وارداتی نشانی https://saleauto.ir/company/۲ است. در جدیدترین اطلاعیه ای که بر روی سایت سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی منتشر شده، اعلام شد متقاضیانی که اسفند سال گذشته ثبت نام اولیه را انجام دادند و تا به حال طی اولویت‌بندی‌ها هیچ خودرویی به آن ها تخصیص نیافت و یا افرادی که به طور کلی تا به حال در انتخاب اولویت ها شرکت نکرده اند، می توانند از روز شنبه ۲۷‌ام آبان ماه لغات رور دوشنبه ۲۹‌ام آبان ماه ۱۴۰۲ نسبت به ثبت نام ایران خودرو ویژه شاین مکس اقدام کنند.

  شاین مکس

  ثبت نام فروش فوق العاده ایران خودرو مربوط به پژو پارس ELX (با موتور XU۷P) و پژو پارس سال (موتور XU۷P) است. این خودروها ۹۰ روزه تحویل مشتریان خواهد شد. متقاضیان ثبت نام پژو پارس ۱۴۰۲ باید کل مبلغ را در یک مرحله واریز کنند. جزییات بیشتر را در تصویر زیر بخوانید. هزینه های قانونی پرداختی از سوی متقاضای ثبت نام پژو پارس ۱۴۰۲ از جمله حق بیمه شخص ثالث، مالیات و سایر موارد مترتب بر این قرارداد، بر اساس نرخ‌ها و قوانین زمان ثبت نام ایران خودرو محاسبه شده است و در صورت تغییر مبالغ تا زمان تحویل خودرو، پرداخت مابه التفاوت کلیه موارد مذکور به عهده مشتری است.

  ثبت نام پژو پارس ۱۴۰۲ از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ آغاز شده و تا مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ ادامه خواهد داشت.

  تکمیل مراحل ثبت نام فروش فوق‌ العاده ایران خودرو تنها از طریق مراجعه به سایت ثبت نام ایران خودرو یعنی آدرس https://www.ikco.ir/ انجام می شود، درصورتی که متقاضیان نسبت به تکمیل وجه از طریق سایت دیگری اقدام کنند، مسئولیتی متوجه شرکت ایران خودرو نخواهد بود. فقط متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام کردند و اسام ایشان به عنوان اولویت پاییز ۱۴۰۲ فروش فوق العاده ایران خودرو (فراخوان) به این شرکت اعلام شده است و برای آنها پیامک ارسال گردیده و یا در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اسامی آنها درج شده است امکان ثبت نام پژو پارس ۱۴۰۲ در آبان ماه را دارند. سامانه پیام کوتاه شرکت ایران خودروبه شماره۳۰۰۰۹۶۴۴۰ است وتمامی پیامک‌های برندگان سامانه یکپارچه از طریق شمارهمذکور صورت خواهد گرفت.

  ایران خودرو

  مشخصات فنی شاین مکس ایران خودرو

  دانگ فنگ، اولین نسخه شاین مکس را در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد، اما سدان لوکسی که قرار است توسط ایران خودرو وارد شود، در سال ۲۰۲۱ معرفی شده و کاملا با مدل اولیه تفاوت دارد.

  دانگ فنگ شاین مکس جدید اولین محصول خودروساز چینی است که روی پلتفرم DSMA (مخفف Dongfeng Superior Modular Architecture) ساخته شده است. پلتفرم جدید، سیستم تعلیق مستقل عقب و سامانه الکترونیک به‌روز دارد و این امکان را به خودروساز می‌دهد تا از آن در ساخت خودرو هیبرید استفاده کند و سیستم ADAS را به کار ببرد.

  دانگ فنگ شاین مکس در دو نسخه بنزینی و هیبریدی تولید شده است. مدل بنزینی دارای پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو با قدرت ۱۹۰ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن.متر و گیربکس DCT تَر ۷ سرعته است. حداکثر سرعت شاین مکس بنزینی به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و برای طی کردن صد کیلومتر راه، به ۶.۸ لیتر بنزین نیاز دارد.

  ایران خودرو

  پیشرانه‌ای که برای شاین مکس هیبریدی استفاده شده، ترکیبی از یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی است و در مجموع ۱۷۶ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن.متر گشتاور تولید می‌کند. گیربکس اتوماتیک خاص ماشین‌های هیبرید، قدرت موتور را به چرخ‌های جلو می‌فرستد. حداکثر سرعت دانگ فنگ شاین مکس هیبریدی ۲۱۵ کیلومتر است. مصرف سوخت این خودرو با هیبریدی‌های برندهای معتبری مثل تویوتا برابری می‌کند و در هر ۱۰۰ کیلومتر ترکیبی ۵ لیتر بنزین می‌سوزاند، اما این خودرو برای رانندگی در هر ۱۰۰ کیلومتر خیابان شهری فقط به ۲ لیتر بنزین نیاز دارد.

  پلتفرم جدید امکان بهره‌گیری از سیستم دستیار پیشرفته راننده را فراهم کرده تا خودرو شاین مکس به امکانات ایمنی سطح بالایی، البته فقط در نسخه بنزینی مجهز باشد.

  طراحی دانگ فنگ شاین مکس ایران خودرو

  دانگ فنگ همان‌طور که شاین مکس را از لحاظ فنی زیر و رو کرده، ظاهر مدرنی را نیز برای سدان مدرن خود کار کرده است.

  جلوپنجره مشکی رنگ بزرگی تقریبا کل چهره دانگ فنگ شاین مکس را پر کرده که خطوط آن به سمت بیرون متمایل است و بدون فاصله به چراغ‌های زاویه‌دار جلو می‌رسد. این سبک طراحی، شمایلی مدرن و جدی به دانگ فنگ شاین مکس بخشیده است. دانگ فنگ برای اینکه رنگ و لعاب بیشتری به چهره خودرو بدهد، دو طرف جلوپنجره، قطعات کرومی نصب کرده است.

  ایران خودرو

  شاین مکس در نمای جانبی نشان می‌دهد که خودرویی جدید است. دو خط موازی روی بدنه کشیده شده‌اند و خبری از حجم‌پردازی‌ها و گلگیرهای برجسته نیست. خط سقف با شیب ملایمی به سمت صندوق می‌رود.

  چراغ‌های عقب عرض خودرو را پر کرده‌اند تا علاوه بر ایجاد نمایی متمایز و متفاوت، ظاهری پهن‌تر به دانگ فنگ شاین مکس بدهند. خروجی اگزوز زیر بدنه قرار دارد، اما طراحان به جای سراگزوزهای روی سپر، دو قاب کرومی را در دو طرف آن تعبیه کرده‌اند.

  کابین دانگ فنگ شاین مکس ایران خودرو

  طراحان برای کابین دانگ فنگ شاین مکس، کمی جانب احتیاط را رعایت کرده‌اند و طرح نویی به هم نزده‌اند، دلیل این کار هم حفظ وجهه شیک خودرو است.

  نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی وسط داشبورد به سمت راننده متمایل شده تا کار با آن هنگام رانندگی راحت‌تر باشد. فرمان برش‌خورده با دکمه‌های کنترلی جلوی راننده قرار گرفته که از میان آن می‌تواند کیلومترشمار دیجیتال را ببیند و بنا به سلیقه، گرافیک آن را تغییر دهد.

  ایران خودرو

  در بیشتر خودروها، دکمه‌های سیستم تهویه مطبوع زیر نمایشگر لمسی قرار دارد، اما در شاین مکس این قضیه متفاوت است و برای تنظیم تهویه باید قسمت بالایی نمایشگر را جستجو کرد.

  فاصله محوری ۲۷۷۰ میلیمتری، فضای زیادی را در اختیار سرنشینان عقب قرار می‌دهد و افراد قدبلند به راحتی می‌توانند از این خودرو استفاده کنند.

  سطح امکانات و تجهیزات مدل‌های بنزین و هیبرید شاین مکس با هم متفاوت است. دانگ فنگ شاین مکس بنزینی ۶ کیسه هوا دارد، در صورتی که نسخه هیبریدی فقط به ۴ ایربگ مجهز شده است.

  ایران خودرو

  دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم کمکی حرکت بین خطوط، کروز کنترل هوشمند، اخطار باز کردن درها در صورت وجود مانع، هشدار برخورد از جلو، سیستم تشخیص نقاط کور، پاور ویندوز، آنتی ترپ، صندلی برقی راننده و سرنشین جلو در فهرست امکانات نسخه بنزینی سدان چینی دیده می‌شود، در صورتی که این آپشن‌ها در شاین مکس هیبریدی وجود ندارد. البته دلیل این کار، کاهش قیمت مدل هیبریدی است تا مشابه شاین مکس بنزینی باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا