اخبار

زمان آغاز سال تحصیلی دانش آموزان تغییر می‌کند؟ – تلگرام آپ

 • زمان آغاز سال تحصیلی دانش آموزان تغییر می‌کند؟ – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از مهر، وزیر آموزش و پرورش در خصوص طرح جدیدی که بر مبنای آن شروع سال تحصیلی و زمان آموزش مطابق اقلیم‌های متفاوت آب و هوایی کشور تنظیم می‌شود، توضیحاتی ارائه داد.

  یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در خصوص طرح وزارت آموزش و پرورش برای جبران یادگیری دانش آموزان، اظهار کرد: برای جبران یادگیری‌ها روشی باید برای دانش آموزان تهیه کنیم که هنوز نتیجه‌ای به جمع بندی نرسیده است.

  راه‌های وزارت آموزش و پرورش برای جبران کسر یادگیری دانش آموزان

  نوری گفت: یکی از راه‌های وزارت آموزش و پرورش برای جبران کسر یادگیری را مدرسه مجازی دانست و گفت: مدرسه مجازی پس از ثبت مجوزهای لازم می‌تواند فعال شود. محدودیت‌هایی داریم برای مثال تقویم زمانی آموزش یکی از این محدودیت‌هاست که از اول مهر تا پایان شهریور است.

  وی افزود: به هر حال همه دانش آموزان نمی‌توانند در تابستان در مدارس حضور داشته باشند همان اقدامی که در تابستان سال گذشته انجام دادیم مشابه این روش‌ها در حال بررسی است تا برای ابتدای سال آینده تحصیلی یک برنامه به صورت کامل معرفی شود.

  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سامانه برپا گفت: خیرین و گروه‌های جهادی هم در سامانه‌ای به نام سامانه برپا حضور دارند که می‌تواند جزئی از این برنامه جبران یادگیری دانش آموزان باشد. دایر شدن کلاس در روزهای پنج شنبه یا تعطیلات نوروز مطرح است. تعطیلی روزهای عید نوروز بار فرهنگی دارد و نمی‌توان مدارس را تعطیل کرد اما باید به گونه‌ای باشد که زمینه‌های فرهنگی را هم رعایت کنیم.

  وی در خصوص تغییر زمان سال تحصیلی گفت: طرحی را مجلس آورد و ما در شورای انقلاب فرهنگی نظر نهایی را دادیم. براساس این طرح باید زمان آموزش و سال تحصیلی بر اساس ساعات مناطق مختلف تنظیم شود و دیگر محدودیت مهر تا شهریور را نداشته باشیم و در اقلیم‌های متفاوت زمان سال تحصیلی متفاوت باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا