اخبار

بازیگر زن ایرانی عاشق خلبان خوشتیپ ارمنی کیست؟ + عکس – تلگرام آپ

 • بازیگر زن ایرانی عاشق خلبان خوشتیپ ارمنی کیست؟ + عکس – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ جمیله شیخی در جوانی عاشق یک خلبان ارمنی به نام هلال پسیانی می شود و از او یک فرزند به دنیا می آورد. او به تنهایی پسرش را بزرگ کرد. حالا نام جمیله در میان بازیگران تئاتر در ایران می درخشید و کم کم پایش به پرده ی سینما کشیده شد. او بعدها با مهدی قریشی مدیر داخلی اداره هنرهای دراماتیک ازدواج کرد و دخترش آتوسا را بدنیا آورد. انگار بازی سرنوشت در تقدیرجمیله فقط خط تنهایی را نگاشته بود چون مهدی هم خیلی زود در سال ۱۳۶۵ به بیماری سرطان مبتلا و درگذشت.

  عشق بازیگر جذاب ایرانی به یک خلبان ارمنی + عکس

  جمیله آتوسای ۱۶ ساله را در بحرانی ترین شرایط بزرگ کرد. عمده شهرت جمیله بعد از انقلاب رخ داد به ویژه زمانی که نقش مولود در سریال پدرخوانده را بازی کرد . اما فیلمی که اورا برسر زبانها انداخت سریال (پاییز صحرا) بود .سریالی که خط قرمز پوشش بازیگران زن را در آن دوران جابه جا کرد. جمیله نقش مادرشوهری مغرور و بدذات را بازی میکرد .نقشی که هیچگاه از ذهن ایرانیان خارج نمیشود. برخلاف آنچه در فیلم ها از جمیله دیدیم او زنی مهربان و صبور بود.او دکترای افتخاری تئاتر را ازان خود کرد. جمیله مفتخر به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن و همچنین سیمرغ بلورین بهترین نقش دوم، به پاس بازی در فیلم لیلا شد. سرانجام جمیله شیخی درسال۱۳۸۰ در سن ۷۱ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

  اتیلا پسیانی گرچه از پدری ارمنی متولد شدن منتهی مسلمان بود و در قطعه هنرمندان و با آداب و رسوم اسلامی دفن شدن

  درمورد ازدواج فرد مسلمان و مسیحی گرچه ممنوعیت این ازدواج در سال ۱۳۰۸ در قانون آمده شد منتهی تا قبل از انقلاب این قانون چندان مورد اجرا و الزام نبود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا