اخبار

انتهای غار علیصدر کجاست – تلگرام آپ

 • انتهای غار علیصدر کجاست – تلگرام آپ

  سلام نو-سرویس گردشگری: غار علیصدر یکی از مشهور ترین و شناخته شده ترین جاذبه های طبیعی ایران است که در بخش مرکزی کشور واقع شده است. استان همدان به دلیل وجود غار علیصدر، از سال های گذشته تا به امروزه همواره مسافران و توریستان بسیاری را به خود جذب کرده است. غار علیصدر نه تنها از نظر صنعت جذب توریست و گردشگر در جایگاه ویژه ای قرار گرفته است، بلکه از نظر تحقیقات در حوزه غاز و زمین شناسی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. ما در این مقاله به دنبال پاسخی جامع و مناسب برای سوال انتهای غار علیصدر کجاست ؟ هستیم و توضیحاتی نیز درباره سایر نکات مهم و مرتبط با این غار به علاقه مندان ارائه خواهیم داد. در نتیجه به شما توصیه می کنیم اگر استان همدان و غار علیصدر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

  انتهای غار علیصدر کجاست

  انتهای غار علیصدر کجاست ؟ در اوقع سوالی می باشد که تا به امروز پاسخ دقیق و قابل توجهی برای آن ارائه نشده است. درون غار علیصدر شما به یک دریاچه زیرزمینی بر میخورید که عمق آن در نقاط مختلف غار با یکدیگر متفاوت می باشد. در حال حاضر اطلاعات دقیقی از انتهای غار علیصدر دسترس نمی باشد. به عبارت بهتر شما نمی توانید پاسخ اثبات شده و مشخصی برای سوال انتهای غار علیصدر کجاست ؟ پیدا کنید. زیرا این غار آبی بی نظیر جزو شگفتی های عالم طبیعت محسوب می گردد. به عنوان مثال طول کوهی که این غار با شکوه در آن قرار دارد، با در نظر گرفتن پستی و بلندی ها در نهایت به یک و نیم کیلومتر می رسد. در حالی که طول رودخانه موجود در غار بسیار بیشتر از یک و نیم کیلومتر می باشد.

  بررسی تاریخچه غار علیصدر

  بعد از ارائه پاسخ سوال انتهای غار علیصدر کجاست ؟ نوبت به بررسی تاریخچه این غار با شکوه و بی نظیر می رسد. تاریخچه غار علیصدر از دو دیدگاه مختلف بررسی می گردد. تاریخچه این غار تاریخی از دیدگاه زمین شناسی به دوران ژوراسیک باز می گردد. به عبارت بهتر سنگ های موجود در غار علیصدر در دوران ژوراسیک دوم یعنی حدود ۱۳۶ الی ۱۹۰ میلیون سال قبل شکل گرفته اند. اما غار علیصدر از دیدگاه تاریخ انسانی بیش از صد ها سال قدمت دارد. مردم اطراف این غار در گذشته و در زمان حکومت سلسله های باستانی ایران از غار علیصدر به عنوان پناهگاه استفاده می کردند. همچنین این غار با شکوه یک منبع بسیار مناسب و ایده آل برای تامین آب مورد نیاز ایشان بوده است.

  انتهای غار علیصدر کجاست

  انتهای غار علیصدر کجاست

  نام گذاری غار

  در نزدیکی غار علیصدر شما به روستایی از توابع استان همدان با نام علیصدر می رسید. مردمان روستای علیصدر از گذشته تا به امروزه همواره از غار علیصدر برای تامین آب مورد نیاز خود استفاده می کردند. وجود این روستا در نزدیکی غار سبب شده است نام غار علیصدر از نام روستا الگو برداری شود. البته داستان های دیگری نیز در زمینه نحوه نام گذاری این غار وجود دارد که مستندات قابل توجهی در زمینه آن ها وجود ندارد. به عنوان مثال داستان های محلی منطقه بیان می کنند که نام غار علیصدر از نام چوپانی که برای اولین بار به وجود این غار پی برده، الهام گرفته شده است.

  قایقرانی در غار علیصدر

  قایقرانی در غار علیصدر جزو مهم ترین عواملی می باشد که توریستان و گردشگران از نقاط مختلف ایران برای بازدید از این غار به همدان سفر می کنند. غار علیصدر دارای کانال های آبی بزرگ و مناسب برای قایقرانی می باشد. این ویژگی سبب شده است که غار علیصدر برتر بسیار قابل توجهی در مقابل سایر غار آبی جهان داشته باشد. در حال حاضر شما می توانید مسیر های قایقرانی مختلفی را درون غار مشاهده فرمایید که امکان عبور از آن ها با قایق های معمولی و ساده نیز وجود دارد. دقت داشته باشید که همچنان و بعد از گذشت سال های متوالی از کشف این غار، همچنان بخش هایی درون غار علیصدر وجود دارد که امکان ورود توریست و قایقرانی در آن برای گردشگران وجود ندارد.

  انتهای غار علیصدر کجاست

  انتهای غار علیصدر کجاست

  بررسی موقعیت جغرافیایی غار

  غار علیصدر در فاصله ۷۰ کیلومتری از جنوب غرب شهر همدان قرار گرفته است. دهانه اصلی یا همان ورودی اصلی غار علیصدر در روستایی با همین نام قرار گرفته است. روستای علیصدر جزو توابع شهرستان کبودرآهنگ محسوب می گردد. منطقه ای که غار علیصدر در آن قرار گرفته است همانند سایر نقاط همدان دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی می باشد. غار آبی علیصدر در فاصله ۱۹۸۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و در تمام فصول سال دارای آب و هوای خنک و نسبتا مطبوعی می باشد.

  یکی از مهم ترین ویژگی های درون غار، دمای تقریبا ثابت ( ۱۴ درجه سانتی گراد ) درون ان می باشد. به طوری که اگر در فصل تابستان به این غار سفر کنید احساس سرما می کنید و اگر فصل زمستان وارد آن شوید، احساس گرما خواهید کرد.

  در انتها امیدواریم به پاسخ مناسب و جامعی برای سوال انتهای غار علیصدر کجاست ؟ رسیده و اطلاعات مناسبی نیز در باره آن به دست آورده باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا