اخبار

این روستا پر گنج است | کشف یک روستای ۲۳۰۰ ساله در این شهر + عکس – تلگرام آپ

 • این روستا پر گنج است | کشف یک روستای ۲۳۰۰ ساله در این شهر + عکس – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از فرادید، این دهکده سلتی ۲۳۰۰ ساله که در محوطه‌ای در حومه شمالی مونیخ کشف شد، نخستین روستای سلتی کاملاً منسجمی است که در ایالت باواریا کشف شده است.

  سلت‌های تمدن La Tène که اواخر عصر آهن، یعنی حدود ۴۵۰ قبل از میلاد دوران اوج و رونق خود را سپری می‌کردند، تا سال ۱۰۰۰ پس از میلاد در این سکونتگاه می‌زیستند. مردمان سلتیک ابتدا در منطقه‌ی باواریای امروزی ساکن شدند، اما رومی‌ها در نهایت بر آن‌ها چیره شدند و آن منطقه را با امپراتوری خودشان ادغام کردند.

  در جریان یک بررسی باستان‌شناسی به عنوان بخشی از پروژه توسعه یک منطقه مسکونی جدید، شمار زیادی بقایای خانه کشف شدند. این تیرچال‌ها که اکنون به شکل دایره‌هایی در شن قابل‌مشاهده هستند، آخرین بقایای آن خانه‌های روستایی عهد باستان هستند. آن‌ها شواهد قابل‌توجهی هستند که نشان می‌دهند حدود ۵۰۰ نفر در منطقه فِلدموچینگ امروزی در اوایل عصر آهن می‌زیستند، رقم بسیار زیادی برای آن زمان.

  کارل گودِرز، باستان‌شناس و مدیر کاوش گفته است آن‌ها به ندرت می‌توانند چنین سایت ساخت و ساز بزرگی را به یکباره بررسی کنند.

  روستا,کشف یک روستای 2300 ساله در شهر مونیخ

  یک سازه عظیم به ابعاد ۶۵ در ۶۵ فوت در مرکز این منطقۀ مسکونی قرار داشت و با طاق‌های چوبی ستون‌مانند احاطه شده بود. به گفته ماتیاس پفیل، مردم محلی احتمالاً برای عبادت آنجا جمع می‌شدند. این ظاهرا نوعی ساختمان شهرداری برای مردم آن دوران بوده است.

  خانه‌ها اندازه‌های مختلفی داشتند و نقشه‌های ساختمان متفاوتی به چشم می‌خورد. این سکونتگاه که اغلب خانه‌هایش را سازه‌های چوبی تشکیل می‌دادند، مدت زمان زیادی دوام یافت. باستان‌شناسان دو گروه گور مربوط به اواخر عصر آهن (۴۵۰ تا ۱۵ قبل از میلاد) و امپراتوری روم (قرن ۳/۴ میلادی) را نیز در این محل کشف کردند.

  روستا,کشف یک روستای 2300 ساله در شهر مونیخ

  این گورها ثابت می‌کند این منطقه قرن‌ها حاصلخیز بوده و کشاورزی هم رونق داشته است. در پایین پای فردی مدفون از اواخر دوره رومی، قطعاتی از ظروف شامل یک بشقاب، یک کوزه دسته‌دار تقریبا سالم و یک فنجان از جنس سنگ صابون پیدا شد. یک یافته غیرمعمول، تیغه داس است، چون ابزار به ندرت در این قبرها یافت شده‌اند. این گورها متعلق به یک سکونتگاه پراکنده رومی از قرن سوم و چهارم هستند.

  روستا,کشف یک روستای 2300 ساله در شهر مونیخ

  باستان‌شناسان یک سنجاق میناکاری شده، سرامیک‌هایی در یکی از گورها و یک قلاب برنزی زیبا را در یکی از چاه‌ها کشف کردند.

  اینکه چرا در پایان امپراتوری روم همه به طور ناگهانی منطقه را ترک کردند و هیچکس تا به امروز یک سکونتگاه بزرگ آنجا نساخت، می‌تواند به تغییرات آب و هوایی آن منطقه مربوط باشد. از این رو، کاوش‌های فلدموچینگ اطلاعات تازه و مهمی را در اختیار رشته‌های مختلف تحقیقاتی قرار می‌دهد.

  روستا,کشف یک روستای 2300 ساله در شهر مونیخ

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا