اخبار

دوازدهمین دوره بین‌المللی تئاتر صاحبدلان فراخوان داد – تلگرام آپ

 • دوازدهمین دوره بین‌المللی تئاتر صاحبدلان فراخوان داد – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایرنا، فراخوان دوازدهمین دوره بین‌المللی جشنواره صاحبدلان در شرایطی منتشر شد که این رویداد هنری و نمایشی از مردادماه لغایت دی‌ماه ۱۴۰۱ به همت کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کشور و انجمن هنرهای نمایشی برگزار خواهد شد.

  اهداف جشنواره

  دوازدهمین دوره بین‌المللی جشنواره تئاتر صاحبدلان با اهدافی چون ایجاد انگیزه و فرصت برای تولید نمایشنامه با محتوای دینی، تولید نمایش‌های فاخر دینی برای اجرا و تولید تله‌تئاتر، تقویت بنیان‌های تئاتر دینی و استمرار بخشیدن به آن در پیکره تئاتر کشور، بهره‌گیری از شیوه‌های خلاقانه در ارتقای نمایش‌های دینی و تبادل تجارب ملی و بین‌المللی هنرمندان در خصوص نمایش‌های دینی در سراسر کشور و کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد.

  موضوعات جشنواره دوازدهم صاحبدلان

  ۱.داستان‌های قرآنی

  تبصره: در این بخش قصه‌های قرآنی و موضوع‌ها و مضمون‌های آن مورد نظر هستند بنابراین پیامبرانی که نامشان در قرآن آمده، می‌توانند موضوع آثار نمایشی شوند.

  ۲. زندگی چهارده معصوم «ع» به‌ویژه پیامبر اسلام «ص» مطابق با اسناد معتبر تاریخی

  ۳. فاطمی (موضوع‌های برگرفته از شخصیت و زندگی حضرت فاطمه «س»)

  ۴. علوی (موضوع‌های برگرفته از شخصیت و زندگی حضرت علی «ع»)

  ۵. عاشورایی (آثاری که اشخاص و وقایع مربوط به وقایع عاشورا و تأثیر آن را در زندگی معاصر در برگیرد.)

  ۶. رضوی (ستاد جشنواره تئاتر صاحبدلان در این بخش از میان آثار برگزیده نهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی برگزار خواهد شد، آثار متناسب را انتخاب خواهد کرد.)

  ۷. مهدوی (آثار مرتبط به زندگی و شخصیت امام زمان «عج»)

  ۸. شخصیت‌های مؤثر در تاریخ اسلام (دانشمندان، شاعران، نویسندگان و سیاستمدارانی که در زندگی و اثرشان تأثیری بسزا در جریان پیشرفت اسلام داشته است.)

  ۹. تأثیر شخصیت‌ها و مفاهیم دینی بر زندگی معاصر

  بخش‌های تئاتر صاحبدلان

  دوازدهمین دوره بین‌المللی جشنواره تئاتر صاحبدلان در ۱۰ بخش صحنه‌ای؛ مسابقه نمایشنامه‌نویسی؛ تولید متون نمایشی؛ نمایشنامه‌خوانی؛ پژوهش؛ آیین‌های نمایشی؛ تعزیه ـ نقالی ـ پرده‌خوانی ـ حیدری خوانی ـ علی‌نامه‌خوانی؛ نمایش‌های میدانی؛ نمایش رادیویی و بین‌الملل به شکل غیررقابتی برگزار خواهد شد.

  مخاطبان جهت دستیابی به فراخوان و شرایط حضور در این رویداد می‌توانند به تارنمای (وب‌سایت) اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس theater.ir مراجعه کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا