اخبار

علت افزایش قیمت گوشت قرمز مشخص شد / هر کیلو گوشت گوسفندی ۳۵۰ هزار تومان – تلگرام آپ

 • علت افزایش قیمت گوشت قرمز مشخص شد / هر کیلو گوشت گوسفندی ۳۵۰ هزار تومان – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت گوشت امروز 7 اسفند 1401 در فروشگاهها و بازار گوشت اعلام شد.

  قیمت گوشت قرمز در هفتم اسفند ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

  راسته با استخوان گوسفندی

  ۲۶۶,۰۰۰
  ران کامل ممتاز گوسفندی

  ۳۵۵,۰۰۰
  کف دست گوسفندی با ماهیچه

  ۳۰۵,۰۰۰
  ران پاک کرده گوساله

  ۲۷۵,۰۰۰
  سر دست پاک کرده گوساله

  ۲۶۰,۰۰۰
  گردن گوسفندی

  ۲۱۰,۰۰۰
  قلوگاه گوساله

  ۱۹۵,۰۰۰
  گردن گوساله

  ۱۸۰,۰۰۰
  قلم گوساله

  ۹۵,۰۰۰
  سردست گوسفندی

  ۳۱۰,۰۰۰
  ماهیچه گوساله

  ۲۷۰.۰۰۰

  دمبالیچه گوسفندی

  ۲۲۰.۰۰۰
  نیم شقه سردست گوسفند

  ۳۱۵.۰۰۰

  شقه لاشه گوسفندی

  ۳۳۰,۰۰۰
  نیم شقه ران گوسفندی

  ۳۵۰,۰۰۰

  علت افزایش قیمت گوشت اعلام شد

  دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور گفت: طی روزهای اخیر قیمت دام به دلیل افزایش هزینه‌های دامدارها افزایش یافته است.

  مسعود رسولی، در پاسخ به علت افزایش قیمت گوشت گفت: عمدتا تعیین کننده قیمت گوشت قرمز، دام زنده است. قیمت دام زنده در چند وقت اخیر افزایش زیادی داشته، زیرا هزینه‌های دامدار، حمل و نقل و…بالا رفته است.

  وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت‌های بسته‌بندی لاشه کامل گوسفندی را ۳۵۰ هزار تومان و دام زنده گوساله را کیلویی ۱۲۰ هزار تومان خریداری می‌کنند.

  دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور اضافه کرد:گوشت قرمز بسته‌بندی شده نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد کاهش تقاضا داشته است.

  وی با اشاره به اینکه وزارت جهادکشاورزی از دامدارها حمایت کرد، افزود: امسال دام روی دست دامدارها مانده بود، ولی وزارت جهاد کشاورزی با قیمت‌هایی که دامدارها راضی بودند خریدهایی را انجام داده و منجمد کرده بودند. با توجه به تلاش دولت، ولی در تامین ارز مشکلاتی وجود دارد و از آن طرف هزینه‌ها افزایشی شده و این ایرادی به وزارت جهاد وارد نمی‌کند.

  دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور عنوان کرد: وقتی شرکت بسته‌بندی یک لاشه گوشت را می‌خرد برخی قطعات را بالای قیمت خرید و برخی را زیر قیمت خرید به فروش می‌رساند.

  رسولی در پایان گفت: ممنوعیت فروش گوشت با بسته بندی هنوز به صورت کتبی از سوی وزارت جهادکشاورزی به ما اعلام نشده و تنها به صورت شفاهی این موضوع مطرح شده است.

  قیمت جدید گوشت منجمد دولتی اعلام شد

  دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور با اشاره به عرضه گوشت منجمد بسته‌بندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرفه‌های میادین میوه‌و تره‌بار گفت: این گوشت‌ها داخلی و با کیفیت بوده و در شرایط استاندارد منجمد شده‌ است.

  مسعود رسولی افزود: در نیمه اول سال که در چراگاه‌ها علوفه بسیار و دام نیز زیاد بود دولت از دامدارها با قیمت خوبی دام خریداری، کشتار و لاشه آن را نیز منجمد کرد. در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت و کمبود دام، دولت این گوشت‌های منجمد را به شرکت‌های بسته‌بندی داده و آنها نیز این گوشت‌ها را قطعه بندی، بسته‌بندی و روانه بازار می‌کنند.

  او افزود: دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی اضافه کرد: این گوشت داخلی و با کیفیت بوده و در شرایط استاندارد فریز شده‌ است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا