اخبار

قیمت هر متر مربع از واحدهای مسکن‌های ملی اعلام شد – تلگرام آپ

 • قیمت هر متر مربع از واحدهای مسکن‌های ملی اعلام شد – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

  علیرضا جعفری، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: پیشنهاداتی را برای کاهش هزینه تولید مسکن از طریق مدیریت زنجیره‌ای تولید مصالح ساختمانی با کیفیت در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

  سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: تکلیف شرکت عمران برای نهضت ملی مسکن ۶۰۸ هزار و ۴۴۵ واحد بوده که مسافت ۱۵ هزار هکتاری برای این طرح در نظر گرفته شده است.

  تاکنون ۴ هزار ۸۳۳ متقاضی تایید صلاحیت شدند که باید افتتاح حساب کنند و از این تعداد فقط ۱۱۱ نفر، ۴۰ میلیون تومان خود را تکمیل کرده‌اند.  ۳۸ هزار و ۸۷۸ مسکن مهر در شهرهای جدید باقی مانده که برای اتمام آن‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از طریق ایجاد ارزش افزوده و منابع داخلی برای آن‌ها اعتبار تامین خواهیم کرد.

  همچنین در طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ۶۷۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند و تاکنون در سه هزار هکتار برای ۱۳۰ هزار واحد مسکن برنامه ریزی شده است. برای ساخت این واحدها علاوه بر استفاده از ظرفیت سازندگان داخلی مذاکراتی نیز با سازندگان و شرکت‌های ساختمانی کشور چین و ترکیه صورت گرفته است.

  پیش از این اعلام شده بود که واحدهای مسکن ملی و نهضت ملی مسکن در قالب پروژه‌های جهش تولید ادغام شده است.

  زمان تحویل اولین واحدهای مسکن ملی

  باشگاه خبرنگاران جوان در گزارش دیگری آورده است، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از ۲۰ مهر تاکنون بیش از سه میلیون خانوار در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۵۰ هزار متقاضی مجرد بوده‌اند. صاحبان بیش از ۴۰ هزار واحد هم تاکنون ثبت‌نام و تقاضای تسهیلات کرده‌اند.

  به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی برای یک میلیون واحد با کاربری مسکونی در داخل بافت‌های شهری زمین تامین و عملیات اجرایی این پروژه‌های به زودی آغاز می‌شود.

  او می‌گوید: ثبت‌نام نهضت ملی مسکن در تمامی شهرها در حال انجام است و در صورتی که امکان ثبت نام در شهری وجود ندارد، متقاضی می‌تواند در شهر مجاور ثبت نام خود را انجام دهد.

  از ۲۰ دی تا ۲۰ بهمن ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن برای آقایان مجرد در گروه‌های سنی ۲۳ تا ۴۴ سال فراهم شده و از ابتدای سال آینده تحویل اولین واحدهای مسکن ملی به متقاضیان آغاز می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا