اخبار

احتمال جنگ در منطقه بالا گرفت | آماده باش اسرائیل برای حمله به ایران – تلگرام آپ

 • احتمال جنگ در منطقه بالا گرفت | آماده باش اسرائیل برای حمله به ایران – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از شفقنا وبسایت صدی البلد، به نوشته این روزنامه، یگان جدید حاصل طرح به روز شده‌ای است که توسط ارتش و نیروی هوایی اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای و دیگر مراکز حساس ایران تهیه شده است.

  یدیعوت احارانوت به نقل از افسران این واحد جدید، نوشت: «این یک تغییر اصولی در نوع تفکر و برنامه‌ریزی است و ارتش مجبور به انجام آن شده است، چرا که جنگ با ایران به هیچ وجه مشابه جنگ با حزب‌الله یا عملیات علیه حماس و جهاد اسلامی در غزه نخواهد بود».

  طبق این گزارش، در حالت کلی وظیفه این واحد، جمع‌آوری اطلاعات در خصوص سپاه پاسداران است. این واحد ۳۰ عضو دارد که یک سوم آن‌ها افسر هستند و فرماندهی آن‌ها را نیز یک سرگرد اطلاعاتی با نام اختصاری «D» بر عهده دارد.

  یدیعوت احارانوت نوشت: «هر روز سرگرد D و افرادش اقدام به تفکیک اطلاعاتی بخش‌های مختلف از سپاه پاسداران می‌کنند و همچنین به بررسی روش جنگی و آموزشی آن‌ها می‌پردازند. همینطور در سرتاسر ایران، هزاران هدف نظامی وجود دارد که اسرائیل می‌تواند به آنها حمله کند، اما ستوان Y، یکی از اعضای یگان جدید اسرائیل، موظف است مهم‌رین اهداف را شناسایی کند».

  یکی دیگر از اعضای این واحد به یدیعوت احارانوت گفت: «ما تمامی بخش‌های سپاه پاسداران را تحلیل می‌کنیم و نه سپاه قدس را، ایران از لحاظ مساحت کشور بزرگی است. آن‌چه که ما جمع‌آوری کرده و در مورد آن بحث می‌کنیم تأثیر مستقیمی بر توانایی ارتش اسرائیل دارد و بر اساس طرحی است که ستاد مشترک سال‌هاست آن را ترسیم کرده تا زیربنای قدرت ارتش اسرائیل در سال‌های آتی باشد».

  او افزود: «هر روز اهداف بیشتری را بر اساس درجه‌بندی‌های مختلف جمع‌آوری می‌کنیم و بهترین راه برای ضربه زدن به آن‌ها را یاد می‌گیریم، بانک اهداف خود را صرف نظر از تأسیسات هسته‌ای ایران دو برابر کرده‌ایم، این موضوع با جنگ‌هایی که طی سال‌های اخیر داشته‌ایم تفاوت دارد، رویارویی همه جانبه نظامی داستان دیگری است».

  یدیعوت احارانوت در پایان گزارش خود نوشت: «این واحد در کنار نمایندگانی از دیگر واحدهای اطلاعاتی مانند ۸۲۰۰ و ۹۹۰۰ و اندکی کمک از سوی آمریکایی‌ها طرح اطلاعاتی جنگی را آماده کرده‌اند که کسی وقوع آن را تصور نمی‌کند»

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا