اخبار

روایت جدید از قتل هولناک داریوش مهرجویی و همسرش / قاتل آشنا بوده است؟ – تلگرام آپ

 • روایت جدید از قتل هولناک داریوش مهرجویی و همسرش / قاتل آشنا بوده است؟ – تلگرام آپ

  جام جم: «یک جنایت هولناک و فرضیه‌های متعدد درباره انگیزه قاتل یا قاتلان آن.» این خلاصه پرونده‌ای است که از شامگاه شنبه مهرماه امسال پیش‌روی تیم جنایی پلیس البرز قرار گرفته است. در این جنایت که از بامداد یکشنبه در فضای مجازی جنجال به‌پاکرد، داریوش مهرجویی و همسرش به طرز هولناکی به قتل رسیدند.

  «یک جنایت هولناک و فرضیه‌های متعدد درباره انگیزه قاتل یا قاتلان آن.» این خلاصه پرونده‌ای است که از شامگاه شنبه مهرماه امسال پیش‌روی تیم جنایی پلیس البرز قرار گرفته است. در این جنایت که از بامداد یکشنبه در فضای مجازی جنجال به‌پاکرد، داریوش مهرجویی و همسرش به طرز هولناکی به قتل رسیدند. کارآگاهان پلیس آگاهی زیر نظر دادستان فردیس تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت را آغاز کرده و چند مظنون را در این رابطه دستگیر کردند اما هنوز راز قتل آقای کارگردان و همسرش فاش نشده است. براساس اعلام پلیس چهار مظنون در قتل شناسایی شدند.

  قتل کجا رخ داد

  داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر، بین ساعت ۹ تا ۱۰ شب شنبه در خانه ویلایی خود در شهرک زیبادشت شهرستان فردیس به قتل رسیدند. شهرکی که ورودی‌های آن نگهبانی دارد و فقط اهالی به‌راحتی می‌توانند وارد شوند. اگر مهمان باشید، در صورت تماس نگهبان با میزبان و تایید او می‌توانید وارد شهرک شوید. البته این شهرک مهمانان موقتی هم دارد؛ کارگرانی که هر روز صبح برای کار در پروژه‌های ساختمانی وارد شهرک شده و غروب خارج می‌شوند.

  مدیر شهرک می‌گوید: «علاوه بر نگهبانی ورودی شهرک، در خیابان‌ها هم گشت‌زنی داریم تا امنیت اهالی تامین شود. تابه‌حال در این شهرک گزارش سرقت یا قتل نداشتیم و دیشب با قتل داریوش مهرجویی و همسرش شوکه شدیم. قاتل هر فردی باشد، نمی‌توانسته به‌راحتی از در ورودی وارد شود.»

  آن‌طور که لیست ورود و خروج نگهبانی نشان می‌دهد، این زوج شنبه‌شب، مهمانی نداشتند و به احتمال زیاد قاتل از طریق دیوارهای اطراف شهرک وارد شده یا از قبل دراین شهرک مخفی‌شده بود تا در فرصت‌مناسب نقشه راعملی کند.

  ورود غریبه‌ها ممنوع

  ساعتی بعد از قتل به صحنه می‌رسم و نگهبان اجازه ورود نمی‌دهد و تاکید دارد به او گفته‌اند خبرنگاران وارد نشوند. سرانجام بعد از هماهنگی وارد شهرک می‌شوم. خانه داریوش مهرجویی در قسمت انتهایی شهرک قرار دارد. خیابان لادن شرقی، پلاک ۱۴. خانه ویلایی یک‌طبقه سفیدرنگ با در و پنجره‌هایی به رنگ سبز. ارتفاع دیوار و در زیاد نیست و با یک جهش می‌شود به آن سمتش پرید. ورودی خانه با نوار زردرنگ صحنه جرم محصور شده و تیم جنایی در داخل ساختمان مشغول بررسی صحنه است تا شاید ردی از قاتل یا قاتلان پیدا کند. جسد داریوش مهرجویی در ورودی آشپزخانه افتاده است. ضربه‌های چاقو به گردنش اصابت کرده و رد خون روی سرش حکایت از واردکردن ضربه سنگین به سرش دارد. شدت ضربه به حدی است که باعث شکستن چوب شده بود. حدود ۴ ــ ۳ متر آن‌طرف‌تر جسد وحیده محمدی‌فر داخل اتاقش غرق در خون افتاده است. قاتل یا قاتلان با سنگدلی گلوی این زن را بریده بودند. آن‌طور که صحنه قتل نشان می‌دهد، آنها غافلگیر شده‌اند و ورود به این خانه با زور و غلبه نبوده است. در گاوصندوق باز و خالی است. در نگاه اول به نظر می‌رسید این زوج، قربانی سرقت شده‌اند. نوع قتل فرضیه کینه یا انتقام را هم مطرح کرد؛ اما نکته مهم آشنایی داریوش مهرجویی با قاتلش است. آشنایان مهرجویی می‌گویند او مرد حساسی بود و در را به روی غریبه‌ها باز نمی‌کرد. در مقابل خانه یک محوطه خاکی وجود دارد که ماموران احتمال می‌دهند قاتل یا قاتلان از آنجا وارد شده باشند. در نزدیکی خانه نیز یک کانکس قرار دارد که محل استراحت چهار کارگر است. این کارگران در ساختمان کناری محل قتل در حال کار و بازسازی ویلا هستند. آنها شب حادثه صدای درگیری نشنیده بودند و ساعت ۱۰ شب با صدای دختر این زوج متوجه قتل شدند.

  گزارش یک قتل

  مونا، دختر ۱۷ساله این زوج ساعت ۱۰ شب از کلاس نقاشی به خانه‌شان آمد و با دیدن جسد پدر و مادرش با پلیس و اورژانس تماس گرفت. او در جریان تحقیقات گفته بود: در محله جهانشهر کرج به کلاس‌نقاشی رفته بودم که مادرم ساعت ۲۰ و۳۰ دقیقه پیام داد و خواست برای شام به خانه بیایم. ساعت ۱۰ شب به مقابل خانه رسیدم، در زدم اما کسی در را باز نکرد، کلید انداختم و بعد از ورود ابتدا با جسد پدرم در نزدیکی در و بعد با جسد مادرم در اتاقش روبه‌رو شدم.»

  یکی از اهالی که از دیشب در محل حضور داشت دراین‌باره به خبرنگار جام‌جم گفت: «مونا با نگهبانی شهرک تماس گرفت و ماجرا را اطلاع داد. بعد مدیریت مجتمع و نگهبانان آمدند. ابتدا اورژانس رسید که مرگ هر دو نفر را تایید کرد. بعد هم ماموران آمده و تحقیقات را آغاز کردند.»

  پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی، اجساد با دستور قاضی ناصر خاکی، دادستان فردیس به پزشکی‌قانونی منتقل شد. با توجه به حساسیت ماجرا تیم‌های جنایی پلیس آگاهی فراجا نیز از شامگاه شنبه راهی محل قتل شده و تحقیقات را در کنار تیم جنایی پلیس آگاهی البرز آغاز کردند. سردار محمد قنبری، رئیس پلیس آگاهی فراجا هم پیش از ظهر دیروز در محل قتل حاضر شد و به بررسی صحنه پرداخت. او پس از بررسی صحنه به خبرنگار جام‌جم گفت: «بررسی خانه نشان می‌دهد، ورود قاتل یا قاتلان بدون زور و اجبار بوده و اثرانگشتی در آشپزخانه پیدا شده که مربوط به مرحوم مهرجویی است. همچنین اثرانگشت دیگری پیدا کردیم که احتمال می‌دهیم برای قاتل باشد. از ساعت ۱۱ شب شنبه تا ظهر یکشنبه تیم‌های بررسی صحنه جرم در محل قتل حاضر بودند. همچنین از تیم سگ‌های تربیت‌شده برای کشف سرنخ از عامل قتل استفاده کردیم.» ماموران برای کشف سرنخ قتل به بررسی دوربین های مداربسته اطراف پرداختند تا شاید ردی از قاتل یا قاتلان به دست بیاورند

  توضیح وکیل مهرجویی از تهدید هفته گذشته وحیده محمدی‌فر

  ماجرای تهدید وحیده محمدی‌فر توسط مرد چاقو به‌دست و پست وی درباره این ماجرا قبل از قتلش، یکی از موضوعاتی است که از دیروز در شبکه‌های اجتماعی وایرال و جنجالی شده است. برخی معتقدند جنایت شامگاه شنبه با این تهدید ارتباط مستقیم داشته است. یکی از نگهبانان شهرک می‌گوید: «‌آن شب خانم محمدی‌فر تماس گرفتند و گفتند فردی با چاقو خود را به مقابل ساختمان آنها رسانده. سریع راهی آنجا شدیم و اطراف را جست‌وجو کردیم اما از مرد مهاجم ردی به دست نیامد. از مرحومه محمدی‌فر خواستیم با پلیس تماس بگیرند اما قبول نکردند.‌»

  برای بررسی این موضوع سراغ فرهنگ سروری، وکیل داریوش مهرجویی رفتیم که او جزئیات تازه‌ای از ماجرا را تشریح کرد و گفت: «‌ببینید این ماجرا طولانی است اما اگر بخواهم کوتاه توضیح دهم. چندی قبل این زوج و دخترشان سفری به فرانسه داشتند و کلید خانه را به یکی از آشنایان خود دادند تا مراقب خانه باشد. وقتی از سفر برگشتند، متوجه سرقت دو سنتور از خانه شدند. موضوع را به من گفتند که روز جمعه به خانه‌شان رفتم و با آن فردی که در این مدت مراقب خانه بود قرار گذاشتم تا ماجرا را با مصالحه حل کنیم اما او به محل قرار نیامد. همان روز مرحومه محمدی‌فر ماجرای ورود مرد چاقو به دست به خانه‌شان را برایم تعریف کرد. مثل این‌که این اتفاق روز چهارشنبه رخ داده بود. از آنها خواستم این خانه را ترک کنند و به تهران بروند که قبول کردند. قرار بود هفته بعد به تهران بروند و این خانه را برای فروش آگهی کنند. خانم محمدی‌فر می‌گفت به نظرش صدای مرد مهاجم آشنا بوده و فرد قصد تغییر صدای خود را داشته تا شناسایی نشود.‌»

  سروری ادامه داد: «‌این زوج ساعت ۱۱شب در را قفل می‌کردند و آن روز ساعت ۱۰و۱۰ دقیقه دخترشان به خانه می‌آید و پس از ورود با پیکر پدرش روبه‌رو می‌شود که از سرش خون جاری شده بود. تیم جنایی تحقیقات دراین باره را آغاز کردند و با توجه به سرنخ‌های موجود امیدواریم زودتر قاتل یا قاتلان شناسایی شوند. در بررسی صحنه رد خونی روی دیوار پشتی پیدا شده که احتمال می‌دهند قاتل از آنجا وارد و خارج شده است.»

  رئیس‌کل دادگستری استان البرز در گفت‌وگو با «جام‌جم»:

  علت مرگ، ضربه‌های چاقو بود

  حسین فاضلی هریکندی، رئیس‌کل دادگستری البرز صبح دیروز همراه رئیس دادگستری و دادستان فردیس در محل جنایت حاضر شد و به بررسی صحنه قتل پرداخت‌. فاضلی بعد از بررسی ابعاد این قتل هولناک در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم ابعاد جنایت را تشریح کرد.

  آخرین روند تحقیقات را تشریح می‌کنید؟

  همزمان با اطلاع از وقوع قتل، بازپرس جنایی همراه دادستان فردیس درمحل حاضر شدند. اقدامات اولیه بررسی صحنه جرم انجام شده است. اقدامات فنی و اطلاعاتی در حال انجام بوده و فرضیه‌های مختلفی مطرح می‌شود که باید بررسی شود. عزم دستگاه قضایی و پلیس این است که در اسرع وقت عوامل این جنایت شناسایی و بازداشت شوند.

  قوی‌ترین فرضیه چیست؟

  فرضیه‌های متعددی مطرح است و هنوز فرضیه قطعی برای ما وجود ندارد.

  خانم محمدی‌فر در اینستاگرام از تهدید مردی چاقو به دست از پشت پنجره خانه‌اش خبر داده بود، در این باره شکایتی مطرح شده بود؟

  درباره سوء‌قصد به این شکلی که مطرح شده، شکایتی در پلیس یا مجموعه قضایی طرح نکرده بودند. گزارشی هم به مراکز قضایی یا انتظامی ارسال نشده بود.

  سرقتی هم انجام شده است؟

  سرقت می‌تواند یکی از انگیزه‌های قتل باشد که باید بررسی شود.

  علت فوت قربانیان مشخص است؟

  براساس گزارش پزشکی قانونی پس از انجام کالبدشکافی علت فوت مرحوم مهرجویی و همسرش خونریزی شدید به‌دلیل جراحات وارده به‌واسطه برخورد چاقو یا جسم برنده و نوک تیز به بدن اعلام شده است. ضرباتی با چوب یا جسم سخت نیز به سر مرحوم مهرجویی برخورد کرده که به شکستگی سر منجر نشده و علت فوت نبوده است. براساس گزارش پزشکی قانونی فرضیه‌ها تجاوز در مورد هر دو نفر از مقتولان منتفی است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا