اخبار

وزیر ارشاد از احتمال تمدید نمایشگاه کتاب خبر داد – تلگرام آپ

 • وزیر ارشاد از احتمال تمدید نمایشگاه کتاب خبر داد – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایلنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که نمایشگاه کتاب امسال تهران از رونق سال‌های گذشته برخوردار نبود،و احساس شد که ناشران یکدست هستند دلیل این اتفاق چیست، گفت: حرفی که شما مطرح کردید نادرست بوده و به این شکل نیست. من از بخش‌های مختلف نمایشگاه بازدید کردم و از همه گرایش‌های مختلف در اینجا حضور دارند. حالا ممکن است برخی ناشران به دلیل گوناگونی در دوره‌های مختلفی از نمایشگاه حاضر نباشند. این دلیلی برای این موضوع نیست. ما در همین لحظه، رقم فروش، اعداد و رقم حضور داریم. ما به دنبال عدالت فرهنگی هستیم به همین دلیل سامانه فضای مجازی طراحی کردیم تا بخش عمده‌ای از مردم که در سال‌های گذشته مجبور بودند از شهرستان به تهران بیایند، حالا در خانه خود نشستند و کتاب خرید می‌کنند.

  وزیر فرهنگ افزود: ما هم از لحاظ بهداشتی و هم ترافیکی به دوستان قول دادیم تا فشار کمتری برای مسئولان دیگر وارد شود. با این حال با توجه به آنکه روز گذشته ما مجبور بودیم نمایشگاه کتاب را به دلیل آلودگی هوا تعطیل کنیم، تماس‌های اعتراضی به وزارت فرهنگ زده شد که چرا نمایشگاه کتاب را تعطیل کردید. حالا از امروز نمایشگاه برقرار است و این احتمال وجود دارد که زمان آن تمدید شود و استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه کتاب امسال شده است.

  اسماعیلی درباره میزان فروش نمایشگاه کتاب امسال گفت: جمع‌بندی دقیق بابت میزان فروش در دسترس نیست اما در روزهای اول حدود ۵۰ میلیارد تومان فروش داشته است که در مقایسه با سال‌های قبل، بیشتر بوده است. میزان حضور افراد هم بسیار خوب بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا