اخبار

وزیر اقتصاد رقم دقیق سود سهام عدالت را اعلام کرد + زمان واریز – تلگرام آپ

 • وزیر اقتصاد رقم دقیق سود سهام عدالت را اعلام کرد + زمان واریز – تلگرام آپ

  وزیر اقتصاد از پرداخت سود سهام عدالت سال ٩٩ تا قبل از اسفند ۱۴۰۰ خبر داد.

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ احسان خاندوزی گفت: با وجودتشکیل مجامع عمده شرکت‌های بورسی در ابتدای سال ۱۴۰۰، تاکنون سود دارندگان مستقیم و غیر مستقیم سهام عدالت پرداخت نشده است. بر همین مبنا مقرر شد با تعامل با شرکت‌های سرمایه گذاری استانی و کانون سهام عدالت، تا قبل از اسفند ۱۴۰۰ سود سهام عدالت سال ۹۹ به دارندگان آن پرداخت شود.

  به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی، مقرر شد به دارندگان سهام عدالت ۵۳۰هزار تومانی، ۵۵۰هزار تومان و به دارندگان سهام عدالت یک میلیونی، حدود یک‌میلیون تومان سود پرداخت شود.

  همچنین در خصوص نمایندگی شرکت‌های سهام عدالت در شرکت‌های اقتصادی و تمامی شرکت‌های سهام عدالت از جمله، شرکت ملی فولاد، هلدینگ خلیج فارس، چادر ملو، شرکت گلگهر مقرر شد، با مشارکت کانون‌ها انتخاب شوند و ۳ عضو در تعیین نماینده نقش دارند.

  پیش از این یکی از ایرادات اساسی این بود که مردم و کانون سهام عدالت در مدیریت شرکت‌ها نادیده گرفته می‌شدند و از سوی وزارتخانه‌های دولتی و دولت اداره می‌شد، اما از این پس باید نظر کانون‌ها در کارگروه لحاظ شود. از ۳۱ تیر ۱۴۰۱ اختیارات مدیریتی شرکت‌ها نیز به مرور واگذار می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا