اخبار

تغییر ساعت‌ رسمی کشور لغو شد – تلگرام آپ

 • تغییر ساعت‌ رسمی کشور لغو شد – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از تجارت‌نیوز، با تصویب این طرح دیگر لازم نیست اول فروردین‌ماه یک‌ساعت، ساعت‌ها را به جلو بکشیم و پایان نیمه نخست سال به عقب برگردانیم.

  ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قانون «تغییر ساعت» لغو شد.

  به گفته عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، براساس نظر کارشناسان تغییر ساعت توجیه اقتصادی نداشته و مضرات زیادی نیز دارد.

  براین اساس از سال ۱۴۰۱ ساعت قدیم و جدید وجود نخواهد داشت.

  ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون شوراهای مجلس درباره طرح تغییر ساعت رسمی کشور گفت: قانون تغییر ساعت رسمی کشور در سال ۸۶ بر اساس طرح فرانسوی‌ها تصویب شد. در آن زمان فرانسوی‌ها با تغییر ساعت رسمی کشورشان قصد صرفه‌جویی در مصرف شمع و به حداقل رساندن کاهش اتلاف انرژی داشتند. برخی از کشورهای اروپایی هم معتقد بودند زود خوابیدن و سرکار رفتن موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.

  ابوترابی گفت: مطالعات اروپایی‌ها نشان داد نه‌تنها اجرای قانون تغییر ساعت رسمی منجر به بهبود شاخص‌های اقتصادی آنها نشده بلکه تبعات فرهنگی، اجتماعی و فیزیولوژی داشته. به همین دلیل قانون تغییر ساعت رسمی سال ۲۰۱۹ در اروپا منسوخ شد. ما هم در مطالعات خود به این نتیجه رسیدیم که اجرای قانون تغییر ساعت رسمی کشور باعث به‌هم خوردن سیستم بدن شده و تبعات روحی و روانی برای مردم به همراه دارد برای همین باید زمان مانند گذشته ثابت باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا