اخبار

فراخوان دومین نمایشگاه عکس «رویای بهشت» منتشر شد – تلگرام آپ

 • فراخوان دومین نمایشگاه عکس «رویای بهشت» منتشر شد – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، خانه عکاسان ایران مهرماه سال ١۴٠٠، نمایشگاه عکس چیدمان رؤیای بهشت را همزمان با اربعین حسینی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد برگزار کرد و هزاران نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. 

  استقبال کم‌نظیر از این نمایشگاه و تقاضای فراوان برای برگزاری مجدد، باعث شد تا خانه عکاسان در سال ١۴۰۱ و در ایام محرم تا اربعین حسینی، نمایشگاه رویای بهشت را با ترکیبی جدید و متنوع‌تر برگزار کند.

  خانه عکاسان ایران از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت می‌کند آثار خود را برای دبیرخانه نمایشگاه ارسال کرده تا در صورت پذیرفته شدن در نمایشگاهی میزبان آنها باشد.

  ۱- عکس

  موضوع: تمامی عکس‌های مرتبط با اربعین حسینی و از پیاده‌روی در مسیرهای منتهی به کربلا تا نذورات و پذیرایی و عزاداری‌های مربوط به پیاده‌روی اربعین.

  عکس‌ها باید در عرض حداقل ۲۵۰۰ پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی ارسال شوند.

  در صورت پذیرفته شدن عکس، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان برای حق‌التالیف استفاده از عکس در نمایشگاه پرداخت خواهد شد.

  ۲-عکس-چیدمان

  تعریف: هنر چیدمان یا هنر اینستالیش، هنر نصب یا راه‌اندازی آثار سه بعدی است که در آفرینش آن از عناصر و مواد مختلف در فضایی مشخص و محدود استفاده می‌شود. این آثار اغلب برای تبدیل و درک حال و هوای یک فضا طراحی شده است.

  ژانرهای چیدمان شامل طیف گسترده‌ای از مواد روزمره و طبیعی، همچنین رسانه‌هایی از قبیل عکس، ویدئو، صدا، پرفورمنس (هنر اجرا)، کامپیوتر، واقعیت مجازی، اینترنت و یا ترکیبی از آنهاست که اغلب با کیفیتی متفاوت و خاطره‌انگیز انتخاب و به کار گرفته می‌شوند. از ویژگی‌های هنر چیدمان، فعال‌سازی یک محیط یا یک مفهوم با استفاده از هنر است.

  موضوع:

  تمامی طرح‌های چیدمان با محوریت عکس که به نمادهای مربوط به اربعین و پیاده‌روی و زیارت اربعین مربوط می‌شود و یاد و حس فضای زیارت اربعین را زنده می‌کند و امکان اجرا دارد قابل ارسال است. بدیهی است اولویت با چیدمان‌هایی است که عکس محور هستند یا عکس جزء مهم تشکیل‌دهنده آن است.

  در صورت پذیرفته شدن طرح، تمامی هزینه‌های اجرای آن به عهده نمایشگاه خواهد بود و با نام صاحب اثر نمایش داده خواهد شد.

  طرح‌ها باید در قالب word ارسال شوند و در کنار توضیحات متنی کامل و توصیف طرح و ذکر جزییات متریال مورد استفاده، از نقشه و استوری برد کلی برخوردار بوده و در صورت اطلاع برآورد هزینه آن نیز در انتها ذکر شود.

  طرح‌های ناقص و مبهم از بررسی و انتخاب حذف خواهند شد. در فایل طرح اطلاعات شناسایی و تماس ذکر شود.

  مهلت ارسال آثار

  مهلت ارسال عکس و طرح‌های عکس چیدمان تا ۲۰ تیرماه است.

  تمامی عکس‌ها و طرح‌های چیدمان باید به شماره واتساپ خانه عکاسان ایران (۰۹۰۱۴۵۵۰۵۷۰) یا نشانی انتهای خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران، اتاق ۴۱۵ ارسال شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا