اخبار

آغاز به کار جشنواره پویانمایی تهران از ۸ خرداد – تلگرام آپ

 • آغاز به کار جشنواره پویانمایی تهران از ۸ خرداد – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هفتمین بازار ملی پویانمایی در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۸ تا ۱۲ خرداد از ساعت ۱۴ تا ۲۱ در سالن نمایشگاهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری واقع در خیابان حجاب تهران برپا می‌شود. 

  جعفر عبدی مسئول بازار ملی پویانمایی در این‌باره توضیح داد: در این بازار که امسال هفتمین دوره خود را سپری می‌کند، ۳۰ شرکت تولید انیمیشن که جزو بهترین‌های این حوزه هستند، دانشگاه‌های هنری صاحب رشته انیمیشن و سازمان‌های مختلف، محصولات خود و چگونگی خلق این آثار را برای مراجعه‌کنندگان عرضه و تبیین می‌کنند.  همانطور که از نام بازار ملی مشخص است، در این دوره بازار جشنواره پویانمایی تهران فقط شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های ایرانی حضور دارند.

  عبدی درباره هدف برگزاری بازار ملی پویانمایی گفت: بازار ملی پویانمایی با هدف ایجاد تعامل میان شرکت‌های انیمشین‌سازی و دانشجویان، دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان این حوزه برپا می‌شود.  فعالان حوزه پویانمایی می‌توانند با حضور در بازار با آخرین دستاوردهای رشته پویانمایی در کشور، آشنا شده و در گفت‌وگوهایی تخصصی از تجربیات و اطلاعات تولیدکنندگان بهره‌مند شوند. 

  عبدی در ادامه بیان کرد: حضور در بازار ملی پویانمایی می‌تواند فرصتی برای معرفی افراد و شناساندن موقعیت حرفه‌ای آن‌ها به فعالان این حوزه در راستای تامین نیروی انسانی در بخش فنی و هنری باشد. 

  او در پایان با بیان اینکه حضور برای عموم در هفتمین بازار ملی پویانمایی فراهم نیست، تصریح کرد: شرکت در بازار تنها برای افراد متخصص و حرفه‌ای از جمله ‌تهیه‌کنندگان، توزیع‌کنندگان، سرمایه‌گذاران، خریداران، فروشندگان و نمایندگان شبکه‌های تلویزیونی، سینمای خانگی، رسانه‌های جدید و تولیدکنندگان و فروشندگان تجهیزات مربوطه امکان پذیر است که پیش‌تر ثبت نام کرده باشند.

  همچنین کانون در خبر دیگری اعلام کرده است: همزمان با ایام برگزاری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران نمایشگاهی از اصل تصاویر برخی از کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پوسترهای چاپی که توسط زنده‌یاد مرتضی ممیز و فرشید مثقالی تصویرگری و طراحی شده­‌اند، در موزه­ ملی هنر و ادبیات کودک کانون در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری واقع در خیابان حجاب تهران برپا می‌شود.

  این نمایشگاه به مناسبت بزرگداشت این دو هنرمند نام‌آشنای کشور پیش­‌بینی شده است که در آن ۲۹ اثر تصویرگری اصل و ۵ پوستر چاپی به نمایش گذاشته می‌شود.

  نمایشگاه آثار تصویرگری مرتضی ممیز و فرشید مثقالی همزمان با جشنواره پویانمایی تهران ۸ خرداد ١۴٠١ افتتاح می‌شود اما پس از اتمام جشنواره نیز به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

  دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران به دبیری محمدرضا کریمی‌صارمی ۸ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا