اخبار

داوری شهرام مکری در جشنواره لوکارنو ۲۰۲۲ – تلگرام آپ

 • داوری شهرام مکری در جشنواره لوکارنو ۲۰۲۲ – تلگرام آپ

  به گزارش سلام نو، مهر به نقل از سایت جشنواره نوشت: دیروز هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم لوکارنو اسامی داوران و فیلم‌های حاضر در این دوره را اعلام کرد.

  شهرام مکری از ایران یکی از ۳ داوری است که بخش فیلم‌های اول امسال را داوری می‌کند.

  جشنواره فیلم لوکارنو در توضیح این بخش گفته: جشنواره فیلم لوکارنو یک قلمرو پرجنب و جوش اکتشافی است که همواره از استعدادهای جدید در سراسر جهان حمایت کرده و به همین دلیل هر سال هیات داورانی متشکل از ۳ شخصیت از دنیای سینما، فرهنگ، و روزنامه‌نگاری و نقد فیلم انتخاب می‌شوند تا بهترین‌های این بخش را انتخاب کنند.

  امسال در کنار شهرام مکری به عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان از ایران، بو جون‌فنگ کارگردان سنگاپوری و مدلین رابرت تهیه‌کننده فرانسوی به عنوان داوران فیلم اول انتخاب شده‌اند تا جایزه ای به مبلغ ۱۵ هزار فرانک سوییس را به کارگردانی بدهند که بهترین فیلم اولی را در بخش بین‌المللی یا دیگر بخش‌های جشنواره، به جز پانورامای سوییس، ارایه کرده باشد.

  هیات داوران بخش اصلی نیز به ریاست میشل مارکت تهیه کننده سوییسی در کنار پرانو بیلی-باند فیلمساز انگلیسی، آلن ژیرودی کارگردان فرانسوی، ویلیام هوربرگ تهیه کننده آمریکایی و لورا سامانی کارگردان ایتالیایی؛ برنده جایزه پلنگ طلایی به ارزش ۷۵ هزار فرانکی برای بهترین فیلم و جایزه ویژه هیات داوری به ارزش ۳۰ هزار فرانکی را (که هر دو به صورت مشترک بین کارگردان و تهیه کننده تقسیم می‌شود)، معرفی می‌کنند. این داوران بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد و زن را نیز معرفی می کنند.

  هفتاد و پنجمین دوره جشنواره لوکارنو از ۳ تا ۱۳ آگوست (۱۲ تا ۲۲ مرداد) در سوییس برپا خواهد شد و در فهرست فیلم‌های منتخب امسال این جشنواره فیلمی از ایران جای ندارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا