اخبار

استقبال رادیو ایران از نوروز با «صبح عید با شما» – تلگرام آپ

 • استقبال رادیو ایران از نوروز با «صبح عید با شما» – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از رادیو ایران، به گفته محمدجعفر محمدزاده، مدیر رادیو ایران قبل از تحویل سال مستند بازسازی داستان نفت حکایت پیدایش نفت و مسائل مربوط به آن است که در روز ملی شدن صنعت نفت به آن می پردازد.

  محمد زاده گفت: بر نامه تحویل سال رادیو ایران با عنوان سین مثل سرزمین به تهیه کنندگی متین‌السادات فیروزی به صورت زنده با حضور مهمان‌ها از ۴ ساعت قبل از تحویل سال و یک ساعت بعد از آن روی آنتن شبکه قرار می‌گیرد تا با مخاطبان در لحظه تحویل سال همراه باشد.

  وی با اشاره به برنامه‌های نوروزی رادیو ایران عنوان کرد: از ساعت ۸:۳۰ بعد از اخبار صبحگاهی برنامه ایران آوا به تهیه کنندگی سعید مبشری هر روز به مدت ۳۰ دقیقه پخش می‌شود که به بررسی آواها و موسیقی‌های ایرانی می‌پردازد.

  مدیر رادیو ایران دیگر برنامه‌های فرهنگی شبکه را معرفی کرد و گفت: برنامه دیگر رادیو ایران که به مناسبت عید نوروز روی آنتن می‌رود، صبح عید باشما است که برنامه صبحگاهی و نوروزی رادیو ایران است و گروه برنامه‌ساز برنامه صبح جمعه با شما آن را تولید کرده است. تهیه کننده و سردبیر برنامه صبح عید با شما ساجد قدوسیان است و اجرای آن را نسیم رفیعی برعهده دارد که با حضور هنرمندان و بازیگران رادیو ایران هر روز از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ پخش می‌شود.

  وی ادامه داد: برنامه نوروزی دیگر رادیو ایران مسابقه طنز بازی‌خند تولید شده در گروه ورزش و تفریحات است که از ساعت ۲۰ الی ۲۱ به تهیه کنندگی زینب برومند در نوروز ۱۴۰۱ روی آنتن می‌رود.

  محمدزاده بیان کرد: گروه اقتصادی رادیو ایران دو ویژه برنامه برای نوروز آماده کرده است که مسابقه اقتصادی از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰ و برنامه چرتکه که با بررسی رویدارهای مهم اقتصادی کشور در سال گذشته با مخاطبان همراه می‌شود.

  مدیر رادیو ایران با اشاره به اتمام قرن شمسی به تولید یک برنامه با محوریت رویدادهای مهم قرن اشاره کرد و گفت: برنامه پایان قرن که به مهم‌ترین رویدادها و تفاوت‌های ایران و جهان حاضر در مقایسه با ۱۰۰ سال گذشته پرداخته است و با نگاهی تاریخی پیشرفت‌های ایران و جهان را بررسی می‌کند، این برنامه از ساعت ۱۴:۴۵ پخش می‌شود.

  وی درباره برنامه عصرگاهی رادیو ایران توضیح داد: گروه جامعه شبکه رادیویی ایران برنامه شاد و عصرگاهی فرش بنفشه را از حوالی ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰ روی آنتن می‌برد. دو گروه تولید این برنامه را برعهده دارند که یک گروه به سرپرستی حسین معصومی و یک گروه هم به سرپرستی زهرا قائدی این برنامه را تهیه می‌کنند. در این برنامه‌ها مهربانی و نوع‌دوستی ترویج می‌شود.

  وی پخش ترانه‌های بهاری و بازخوانی حکایات اجتماعی  همچنین جنگ نمایشی دلخنده را که نوعی طنز اجتماعی است از دیگر برنامه‌های این شبکه رادیویی در ایام نوروز  دانست و گفت: با توجه به اینکه خانواده‌ها در سفرهای نوروزی خود از مناطق جنگی نیز دیدن می‌کنند، ویژه برنامه راهیان نور با هدف بیان رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تهیه می‌شود که در گفتگو با کارشناسان و ایثارگران در راستای ترویج فرهنگ ایثار تلاش می‌کند.

  محمدزاده بعد از معرفی ویژه‌ برنامه‌های نوروزی رادیو ایران گفت: علاوه بر ویژه برنامه‌های نوروزی شبکه رادیویی ایران، برنامه‌های ثابت شبکه مانند در انتهای شب، قند پارسی، پلاک ۸، گلبانگ، پارسی‌گویان و… با نگاه ویژه به ایام نوروز و ماه شعبان پخش خواهد شد که در انتهای ایام نوروز به استقبال ماه رمضان هم می‌روند.

  مدیر شبکه رادیویی ایران در پایان با اشاره به اینکه ماه رمضان بعد از تعطیلات نوروز آغاز می‌شود، درباره برنامه‌های این ماه توضیح داد: باتوجه به پیوسته بودن ماه رمضان و تعطیلات نوروزی قصد داریم ویژه برنامه‌هایی را برای این ماه روی آنتن بیاوریم که متعاقبا اعلام خواهد شد. وی گفت در این فرصت جا دارد از تمام عوامل و فعالان رادیو ایران برای زحماتی که در طول برنامه‌های مناسبتی نوروز و ماه رمضان می‌کشند، تشکر و قدردانی کنم.

  بهار فرهنگی رادیو ایران

  گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران نیز چند ویژه برنامه را برای عید نوروز و فرا رسیدن بهار آماده کرده است.  

  یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران ضمن آرزوی سالی خوش برای همه مخاطبان رادیو ایران برنامه های این گروه را بیان کرد. ایران آوا هر روز ساعت ۸:۳٠ از شنبه ۲۸ اسفند با موضوع موسیقی و آیین های نوروزی در گوشه و کنار ایران پخش می شود.

  این برنامه با هدف همدلی اقوام مختلف و نیز پخش موسیقی های محلی تولید شده است.

  «سین مثل هفت سرزمین» آخرین برنامه قرن از رادیو ایران

  رادیو ایران با ویژه برنامه «سین مثل سرزمین» آخرین برنامه قرن را به قرن جدید پیوند می زند.

  متین السادات فیروزی تهیه کننده ویژه برنامه سین مثل سرزمین بیان کرد: این برنامه، آخرین برنامه رادیو ایران در قرن حاضر و اولین برنامه در قرن جدید است. 

  وی ادامه داد: در این برنامه استاد کمال همنشین به همراه گروهی از گویندگان مطرح شبکه، مثل علیرضا جاوید نیا، آرش احمدی، نسیم رفیعی و مهرناز فقیهی به اجرای آخرین برنامه قرن می پردازند. 

  فیروزی افزود: درسین مثل سرزمین جمعی از خواننده ها و نوازنده های محلی، به صورت زنده به اجرای موسیقی های شاد مناطق کشورمان خواهند پرداخت. 

  این تهیه کننده رادیویی تصریح کرد: همچنین استاد کمال همنشین میزبان جمعی از هنرمندان، ورزشکاران و افراد محبوب این قرن می شود ودر برنامه  گزارش هایی از آخرین ساعات قرن در سراسر کشور پخش می شود. 

  فیروزی با آرزوی سالی پر از سعادت و سلامتی برای مخاطبان رادیو ایران یادآور شد علاقه مندان می توانند یکشنبه۲۹ اسفند از ساعت ۱۶تا ۲ شنونده این برنامه شاد و مفرح باشند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا