اخبار

گزارش هواشناسی کشور در نوروز ۱۴۰۱ / بارش ۵روزه باران و برف در این استان ها – تلگرام آپ

 • گزارش هواشناسی کشور در نوروز ۱۴۰۱ / بارش ۵روزه باران و برف در این استان ها – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از قدس آنلاین؛ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در نوار غربی کشور،‌ دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین و البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر، غرب اصفهان و شمال فارس بارش باران و برف، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

  فردا بارش در مناطق ذکرشده ادامه دارد و علاوه بر آن در مرکز، شرق و شمال شرق نیز بارش‌های پراکنده روی می‌دهد و در شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی بارش شدت خواهد داشت.

  بعدازظهر در مناطقی از غرب و دامنه‌های جنوبی البرز احتمال ریزش تگرگ وجود دارد و در نوار غربی کشور کاهش نسبی دما انتظار می‌رود.

  بر اساس اعلام سازمان هواشناسی چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱ در سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال کردستان و زنجان بارش باران و برف روی می‌دهد.

   پنجشنبه در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران،‌ غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش و وزش باد پیش‌بینی شده است.

  جمعه ۵ فروردین در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان، کرمانشاه و زنجان بارش باران و برف و از اواخر وقت در سواحل شمالی بارش‌های پراکنده روی می‌دهد. شنبه هفته آینده بارش‌ها در این مناطق ادامه دارد.

  طی روزهای پنجشنبه  جمعه در غرب و جنوب غرب وزش باد شدید و خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

  همچنین طی امروز در برخی مناطق شمال غرب، غرب و مناطق مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود، ضمن این‌که امروز و فردا دریای خزر مواج است.

   آسمان تهران امروز ابری و بدون بارندگی است. سرعت وزش باد در پایتخت ۱۱ تا ۲۲ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا