اخبار

مهناز افشار، یاسین رامین و سوال‌هایی که باید جواب بدهند – تلگرام آپ

  • مهناز افشار، یاسین رامین و سوال‌هایی که باید جواب بدهند – تلگرام آپ

    سلام نو – سرویس فرهنگ و هنر: یاسین رامین و مهناز افشار پس از چند سال دوباره در آلمان به هم رسیدند تا خانم بازیگر روز مرد را با عکسی در کنار همسر- یا همسر سابق یا همسر آینده‌اش!- به وی تبریک بگوید.

    این عکس برای بسیاری شوکه کننده بود، به خصوص برای آنان که در جریان کشمکش‌های طلاق مهناز افشار از یاسین رامین بودند، اما برخی نیز با لبخند زدن به این عکس می‌گفتند از روزی که خبر طلاق را شنیدند منتظر چنین وصالِ عاشقانه‌ای بودند.

    اما چرا عکس یاسین رامین و مهناز افشار تا این حد جنجالی شد؟ یاسین رامین یک پرونده جنجالی قضایی مهم با هلال احمر داشت. رامین جوان در مرداد ۱۳۹۵ و با شکایت هلال احمر بازداشته شده و متهم شده بود که دو میلیون دلار از این نهاد برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی دریافت کرده اما مبلغ فوق را به فروشنده این تجهیزات نداده است. بعد از اعلام حکم اولیه دادگاه، وکیل یاسین رامین گفته بود: «حکم موکل بنده آقای یاسین رامین صادر شده است. اما این حکم هنوز قطعی نیست. حکم وی در دادگاه بدوی ۱۷ سال محکومیت است و آنچه اجرایی خواهد شد حکم حبس به مدت ۷ سال است». به ادعای جمعیت هلال احمر که شاکی این پرونده بود، شرکت دارویی «رشد» که یاسین رامین مالک آن است، قرار بوده به عنوان واسطه تجهیزاتی به ارزش ۲ میلیون یورو را از یک شرکت خارجی خریداری کند و دلیل انتخاب آقای رامین نیز داشتن تبعیت آلمانی وی بوده که در وارد کردن تجهیزات آلمانی می توانسته بسیار موثر واقع شود.

    اما این مسئله نبود که باعث مطرح شدن رامین شد. پرونده ارتباط داده شده با یاسین رامین بیشتر با عنوان پرونده شیر خشک های آلوده شناخته می‌شد. بسیاری مدعی شده اند که این شیر خشک ها باعث نابینایی و مرگ نوزادان متعددی شده است، ماجرایی که در شبکه های اجتماعی نیز واکنش های بسیاری را در پی داشت و در نهایت مهناز افشار را نیز به واکنش واداشت.

    افشار در واکنش به دستگیری همسرش نوشته بود: «وارد کردن شیر خشک آلوده، جنایتی نیست که بتوان از کنار آن گذشت. من هیچ فراری از موضوعی که درباره همسرم مطرح می‌شود نکرده‌ام. چون این که مطرح می‌کنند شیرخشک فاسد وارد کرده و باعث کشته شدن بچه‌ها شده، جنایتی نیست که بتوان از کنار آن گذشت. همسر من هفت ماه بابت پرونده‌ای که برایش تشکیل شده به زندان رفته و پرونده او هنوز باز است و با این فضاهایی که علیه او درست شده بعید نیست محکوم هم بشود ولی اجازه بدهید محکوم بشود، بعد ببینید به چه چیزی محکوم شده».

    در جریان همین پرونده بود که مهناز افشار و یاسین رامین از هم جدا شدند، مهناز افشار به خارج از کشور رفت، داور مسابقه استعدادیابی شبکه ام‌بی‌سی فارسی شد و در نهایت نیز حجاب را به مرور کنار گذاشت.

    رامین که همین سال از اتهاماتش تبرئه شد چندی پیش در گفت‌وگو با تی‌وی پلاس در واکنش به مجری برنامه که پرسید: کِی از ازدواج با مهناز افشار پشیمان شدید، پاسخ داد: کی گفته پشیمان شدم؟

    رامین ادامه داد: «اولین بار من پیشنهاد طلاق به خانم افشار دادم، وقتی که بازداشت شدم و در زندان بودم، احساس کردم گرفتاری من ادامه‌دار خواهد بود. کلاهم را قاضی کردم و دیدم انصاف نیست که این آدم برای ماجرایی که واقعا هیچ ربطی به او ندارد، سیبل شود. برای همین تماس گرفتم و گفتم این شرایط تلخ و سخت است و پیشنهاد کردم ایشان، مسیر زندگی‌اش را عوض کند که در واکنش به این حرف من، شوکه و خیلی ناراحت شد و چند روز با من قهر کرد. آدم‌ها وقتی یک زندگی مشترک را آغاز می‌کنند، انتظارِ خوشی دارند و نه توهین، زجر و بدبختی را. من و خانم افشار هم آماده آن سختی و تلخی نبودیم و یک‌هو افتادیم در این گرداب سخت و هر چه هم جلوتر می‌رفتیم، عمیق‌تر می‌شد تا رسید به زندانی‌شدن من.

    حالا یاسین رامین به آلمان رفته و به مهناز افشار پیوسته است. این که بین این دو نفر چه گذشته، طلاق گرفتند، نگرفتند، طلاق سوری گرفتند یا غیر سوری مسئله‌ای است که به خودشان ربط دارد، اما اینجا سوال‌هایی وجود دارد که زوج رامین و افشار و مراجع قضایی باید به آن پاسخ دهند.

    آیا این شایعه که رامین اموال خود را قبل از طلاق به نام افشار کرده صحت دارد؟ نسبت رامین با پرونده شیرخشک‌های فاسد چیست؟ چطور از پرونده‌های خود تبرئه شد؟ اگر یاسین رامین بی‌گناه است چرا دستگاه قضا از او عذرخواهی نمی‌کند؟ و یک سوال ساده از مهناز افشار و یاسین رامین: نسبتی بین میزان حل شدن مشکل یاسین رامین، آزاد شدن او از زندان و امکان خروجش از کشور با میزان کم شدن حجاب خانم افشار وجود داشت؟

    میانگین امتیازات ۵ از ۵
    از مجموع ۱ رای

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا