اخبار

خبر مهم برای بازنشستگان درباره افزایش حقوق در سال ۱۴۰۳ + دوبرابر شدن حقوق بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی صحت دارد؟ – تلگرام آپ

 • خبر مهم برای بازنشستگان درباره افزایش حقوق در سال ۱۴۰۳ + دوبرابر شدن حقوق بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی صحت دارد؟ – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تأمین اجتماعی گفت: حدود ۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل بگیر هستند یعنی ماهانه ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافتی دارند.

  محمد اسدی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی که با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: آیا با ۶ میلیون تومان حقوق می شود زندگی کرد(تشویق حضار)؟۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل حقوق ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می گیرند .در هیچ روستایی نمی شود با این مبلغ خانه ای کرایه کرد.

  او خاطر نشان کرد: انتظار داریم با وجود قدم خوب دولت برای کارکنان خود و تعیین حداقل ۱۰ میلیون تومان برای سال آینده ، همین عدد برای بازنشستگان تأمین اجتماعی لحاظ شود تا شاهد تبعیص نباشیم.

  در ادامه دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور گفت: نوید می دهم که حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به حدود ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید.همچنین جلسه مشترک برگزار می شود.

  محمد اسدی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی که با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: توجه دولت به بازنشستگان تأمین اجتماعی باعث دلگرمی ماست.

  وی معرفی دکتر مرتضوی به عنوان وزیر کار را ستود و گفت: آرامش بخشی وی موجب شده تا پرچم سازمان تأمین اجتماعی بالا باشد.

  او گفت: یکی از نگرانی های ما در ابتدای دولت پرداخت حقوق ها بود که الان در این زمینه نگرانی نداریم.

  اسدی انتصاب نمایندگان بازنشستگان تأمین اجتماعی در هیات امنای تامین اجتماعی را از اقدامات قابل تقدیر دولت آقای رئیسی دانست و تقاضا کرد که بازنشستگان در شورای عالی کار هم دارای نماینده باشند.

  رئیس کانون عالی کارکران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی از اقدامات تأمین اجتماعی مثل طرح کرامت رضوی تشکر کرد و گفت: با این وجود در برخی قسمت ها مثل وام تعداد وام ها با تعداد درخواست ها همخوانی ندارد.

  این مقام مسول خواستار توجه خاص به درمان بازنشستگان شد و گفت: هر چند با بیمه تکمیلی ک میاعدت وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی قسمتی از این کاستی ها کم شده اما همچنان در این بخش مشکلات داریم.

  وی گفت: ۴۰۰ قلم داروی پایه از شمول بیمه خارج شده است که انتظار توجه و حل این مشکلات را داریم.

  او گفت: سال گدشته جنابعالی اعلام کردید برای درمان برنامه دارید که متاسفانه اتفاق موثری نیفتاده است.

  اسدی تورم را مشکل دیگر بازنشستگان برشمرد و اظهار داشت: آیا با ۶ میلیون تومان حقوق می شود زندگی کرد(تشویق حضار)؟۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل حقوق ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می گیرند .در هیچ روستایی نمی شود با این مبلغ خانه ای کرایه کرد.

  او خاطر نشان کرد: انتظار داریم با وجود قدم خوب دولت برای کارکنان خود و تعیین حداقل ۱۰ میلیون تومان برای سال آینده ، همین عدد برای بازنشستگان تأمین اجتماعی لحاظ شود تا شاهد تبعیص نباشیم.

  اسدی گفت: متاسفانه ماده ۴۱ قانون کار و ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی با هم گره خورده است بنابراین انتظار داریم وضعیت سال آینده بهتر شود.

  رئیس کانون عالی کارکران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی به رد دیون دولت به تامین اجتماعی هم اشاره کرده و گفت: واگداری سهام پرسپولیس به شستا سودی برای بیمه شدگان نداشته و باید منتفی شود.

  او بانک رفاه کارگران را متعلق به سازمان تامین اجتماعی دانست و اظهار داشت: باداین وجود به دنبال خصوصی کردن این بانک هستند که ما پیشنهاد داریم سهام این بانک به بازنشستگان تأمین اجتماعی واگذار شود.

  اسدی گفت: چگونه است از سود ۲۵۰۰ میلیارد تومانی مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد مالیات گرفته می شود؟چرا؟

  وی در پایان گفت: درخواست جلسه مشترک کانون عالی کارگران بازنشسته ، معاون اول محترم رئیس جمهور، وزیر محترم کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی داریم تا مشکلات بررسی شده و مرتفع شود.

  آخرین خبر افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛ امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  یک نماینده مجلس از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛ سلیمی نمین عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی از کف حقوق‌ها پرده برداشت.

  وی اظهار داشت: باتوجه به مصوبه تلفیق، دولت موظف به پرداخت ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات خود به سازمان تامین اجتماعی شد. این مصوبه دست این سازمان را برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باز کرد.

  یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی از صدور مجوز اولیه ترمیم حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و محیط زیست خبر داد.

  براساس مصوبه کمسیون تلفیق:

  ۱-افزایش حقوق سال آینده ۲۰درصد قطعی قابل ذکر است پیشنهاد دولت متوسط ۱۸درصد بود.

  ۲-معافیت حقوق‌های زیر ۱۲میلیون از مالیات

  ۳-حداقل حقوق ۱۰میلیون است.

  مهدی عیسی زاده نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با پیگیری‌های فراکسیون بازنشستگان و حمایت کمیسیون تلفیق از این میزان اعتبار ۷۰ همت بابت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و ۱۷۰ همت برای بازنشستگان تامین اجتماعی در سال آینده است.

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

  طبق گفته علی دهقان کیا ، رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ، برای بازنشستگان حقوق کمتر از ۹ میلیون تومان در سال آینده پرداخت نخواهد شد.

  رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران نگرانی اول جامعه کارگری و بازنشستگی را تعیین میران حقوق ها برای سال ۱۴۰۳ دانست.

  علی دهقان کیا با اشاره به تورم بسیار بالای کشور افزود: نمایندگان مجلس افزایش مزد ۲۰ درصدی را پذیرفته و تصویب کرده ند و این مصوبه برای کشوری ها و لشکری ها اجرا خواهد شد.

  وی تصریح کرد: نمایندگان مصوب کرده اند که برای شاغلان کشوری و لشکری حقوق کمتر از ۱۰ میلیون تومان و برای بازنشستگان کمتر از ۹ میلیون تومان در سال آینده پرداخت نشود.

  رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران تاکید کرد: انتظار ما از شورای عالی کار این است که برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز همین مقادیر تصویب شود در غیر این صورت اسم این کار تبعیض خواهد بود.

  این فعال بازنشستگان تامین اجتماعی به مسولان وزارت کار هشدار داد که در صورت تبعیض بین جامعه کارگری و بازنشستگان کشوری و لشکری مسولیت این اقدام با آنهاست.

  دهقان کیا با بیان این که فنر تورم رها شده است، خاطر نشان کرد: در آستانه انتخابات مجلس قرا رداریم و رهبر معظم انقلاب هم بر حضور پر شور مردم تاکید دارند بنابراین مسئولان باید ماده ۴۱ قانون کار و مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی را در تعیین حقوق ها برای کارگران و بازنشستگان به صورت دقیق اجرا کنند و به قانون تمکین کنند.

  وی گفت: دستمزد کنونی یک سوم سبد معبشت خانوار است بنابراین ما چیزی جز اجرای قانون و حق خود نمی خواهیم.

  رئیس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی تهران از نمایندگان مجلس به خصوص رئیس مجلس خواست نسبت به نظارت بر اجرای درست قانون کار و تامین اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشند چرا که بازنشستگان نباید همیشه چوب افزایش قیمت ها و تورم را بخورند./اندیشه معاصر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا