اخبار

اتفاق جالب در مقابل هتل کوبورگ وین حین دیدار علی باقری با انریکه مورا – تلگرام آپ

 • اتفاق جالب در مقابل هتل کوبورگ وین حین دیدار علی باقری با انریکه مورا – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایرنا،  بارش سنگین برف در وین توجه خبرنگاران مستقر در مقابل هتل کوبورگ را که این روزها بی‌صبرانه منتظر شنیدن اخبار تازه از روند مذاکرات رفع تحریم‌ها هستند به خود جلب کند.

  از حوالی ظهر امروز (پنجشنبه) وزش باد و طوفان در پایتخت اتریش آغاز شد و چادر خبرنگاران را تا زمان مخابره این خبر به لرزه در آورد. لوسترهای آویزان به داربست‌های سقف و قسمت های پارچه‌ای خیمه‌ای که مقابل هتل کوبورگ بنا شده، همچنان بر اثر شدت باد تکان می خورد.

  دقایقی پیش بارش برف هم که صدای برخورد آن با سقف پارچه‌ای چادر همچنان شنیده می‌شود آغاز شد و این مساله خبرنگاران را به تکاپو انداخت تا این لحظات خاطره انگیز را با دوربین و گوشی‌های موبایل ثبت کنند.

  خبرنگاران مستقر در مقابل هتل کوبورگ در خیمه ای با وسعت ۵۰۰ متر مربع مستقر هستند. ساعات کاری این مکان از ۹ صبح تا ۱۸ عصر است و در داخل آن علاوه بر دستگاه‌های تهویه هوا، تسهیلات مختصری مانند سماور و قهره‌جوش برای خبرنگاران تعبیه شده است.

  تعداد معدودی از خبرنگاران پس از تعطیلی خیمه، ساعت‌ها مقابل هتل کوبورگ در هوای سرد وین منتظر می‌مانند تا از فرصت کوتاه تردد هیات‌ها سووالاتی را مطرح و اخبار تازه‌ای را کسب کنند. البته اظهارنظرهای مطرح شده در حد کلیات و در بهترین حالت حاوی پیام دیپلماتیک به طرف مقابل است که چندان با انتظار گزارشگر و مخاطب مانوس نیست.

  درحالی که از آغاز دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها ۲۶ روز می‌گذرد و هنوز دورنمایی از پایان این دور دیده نمی‌شود، نمایندگان رسانه‌های مطرح جهان سخت تشنه شنیدن آخرین خبرها از روند مذاکرات هستند.

  ساعاتی پیش علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران و انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در هتل کوبورگ دیدار کردند. جلسات در سطح کارشناسی نیز از صبح امروز در خصوص موضوعات مختلف آغاز شده و تا عصر به وقت محلی وین ادامه دارد.

  قریب به اتفاق هیات ها نسبت به پیشرفت‌های حاصل شده در مذاکرات اذعان دارند اما دست یابی به توافق نهایی به تصمیمات خاص سیاسی واشنگتن درباره مسائل باقی‌مانده و رفع تحریم‌ها، بستگی دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا