آموزشی

ترفندهای جالب و خفن واتساپ که خیلی ها بلد نیستن – تلگرام آپ

 • ترفندهای جالب و خفن واتساپ که خیلی ها بلد نیستن – تلگرام آپ

  ترفند های کاربردی و بسیار مفید واتساپ

  واتساپ یکی از محبوب‌ ترین برنامه‌ های پیام ‌رسان با میلیارد ها کاربر است که همین محبوبیت؛ باعث شده که توسعه دهندگان با اضافه کردن ویژگی های بیشتر به ارتقا آن ادامه دهند. علاوه بر این ویژگی ها، چندین ترفند وجود دارد که می توانید انجام دهید تا ارتباط تان بی نقص تر شود. این ترفند ها را در این قسمت از بخش تکنولوژی تلگرام آپ در اختیارتان خواهیم گذاشت؛ پس با ما همراه باشید.

  فعال کردن تأیید دو مرحله‌ ای

  معمولا واتساپ هنگام تعویض دستگاه، شماره و پین یک بار مصرف از شما درخواست می ‌کند. تأیید دو مرحله ای امنیت بیشتری را برای گوشی تان فراهم می کند.

  برای فعال کردن آن به قسمتSetting؛ بعد Account (حساب کاربری)؛ سپس به Two-step verification (تایید شماره دو مرحله ای) بروید.

  هر زمان که واتساپ را به تلفن جدیدی اضافه کنید، از شما خواسته می شود که یک پین شش رقمی بسازید.

  واتس آپ

  کج، پررنگ یا خط دار کردن متن

  در ابتدا و انتهای هر کلمه یا جمله ای یک ستاره (*) قرار دهید تا پر رنگ شود؛ مثلا *hello* را تایپ کنید تا پر رنگ شود. برای کج یا ایتالیک کردن حروف هم از زیر خط (_) در دو طرف کلمه یا جمله استفاده کنید. برای خط کشیدن روی حروف یا کلمات، tilde (~) را به ابتدا و انتهای متن اضافه کنید.

  ترفند کاربردی

  توقف دانلود خودکار از طریق داده تلفن همراه

  این ترفند به شما امکان می دهد تا در مصرف اینترنت داده تلفن همراه تان صرفه جویی کنید. اول قابلیت واتساپ برای دانلود رسانه روی داده های تلفن همراه را غیرفعال کنید.

  در سیستم عامل اندروید:به Settings (تنظیمات)؛ سپس Storage and Data (فضای ذخیره‌سازی و داده) رفته و به قسمت Media auto-download (دانلود خودکار رسانه ها) اسکرول کنید.

  در سیستم عامل iOS:وارد Settings شده و بعد به قسمت Storage and Data بروید. به سمت پایین اسکرول کنید تا به  Media Auto-Download (دانلود خودکار رسانه ها) برسید. در این بخش می توانید Photos، Audio، Documents و Videos را مشاهده کنید. از این رو اگر شما تصمیم دارید تا برای مثال دانلود خودکار تصاویر را کنترل و یا حتی لغو کنید، باید آن را انتخاب کنید و سپس گزینه Never (هرگز) را انتخاب نمایید. از این بخش، مواردی که هنگام استفاده از وای فای یا داده تلفن همراه دانلود می ‌شوند را حتی می توانید انتخاب کنید.

  دانلود رسانه

  محدود کردن داده‌ های تماس

  Whatsapp call یک ویژگی مفید است که کمک می کند تا داده ‌های تلفن همراه را بیش از حد مصرف نکنید. با این حال، اگر می‌ خواهید بیشتر صرفه جویی کنید، به قسمت Settings سپس Storage>Data بروید و گزینه Use less data for calls (استفاده از میزان داده کمتری برای تماس ها) را فعال کنید.

  تماس واتس آپ

  درخواست اطلاعات حساب تان

  واتساپ هم مثل توییتر، به شما اجازه می دهد تا فایل ZIP اطلاعات حساب تان را دانلود کنید. برای انجام این کار، به Settings و بعد Account (حساب کاربری) رفته و روی Request account info (درخواست اطلاعات حساب) ضربه بزنید. در آخر روی Request report (درخواست گزارش) ضربه بزنید.

  یادتان باشد اگر حساب تان را دوباره ثبت کنید یا شماره موبایل تان را تغییر دهید، درخواست دستگاه لغو خواهد شد.

  ایمیل کردن گزارش ‌های چت

  شما می ‌توانید از سابقه چت تان در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید، اما اگر دوست دارید یک گزارش چت خاص را ثبت کنید یا آن را برای شخصی ارسال کنید، می ‌توانید گزارش چت را از طریق واتساپ ایمیل کنید.

  ابتدا به قسمتSettings و بعد به Chats (گفتگو ها)؛ سپس به Chat history (تاریخچه گفتگو) بروید و بعد روی گزینه Export chat (بایگانی تمام گفتگو ها) ضربه بزنید.

  یک منوی پاپ آپ ظاهر می شود که به شما امکان می دهد تاریخچه چت یک گروه یا مخاطب خاص را انتخاب کنید.

  هنگامی که چت را انتخاب کردید، واتساپ از شما می ‌خواهد که رسانه ای اضافه یا متن و ایموجی ارسال کند.

  وقتی که تصمیم تان را گرفتید، می توانید ورود چت را با فرمت txt. ایمیل کنید.

  غیرفعال کردن گزینه پیام خوانده شده

  اگر می خواهید مخاطبین تان متوجه حضور شما در صفحه چت نشوند، می توانید گزینه Read receipts را در طی چند مرحله ساده غیرفعال کنید.

  به قسمت Setting و بعد Account (حساب کاربری) و Privacy (حریم خصوصی) بروید و تیک کادر Read receipts (رسید خواندن) را بردارید.

  پیام واتس آپ

  فهمیدن این که چه کسی پیام گروه شما را خوانده است

  برای اینکه ببینید چه کسی متن گروه شما را خوانده است، باید انگشت تان را روی پیام نگه دارید تا برجسته شود، سپس روی منوی سه نقطه و سپس Info ضربه بزنید. از این جا می‌ توانید ببینید که چه کسی پیام شما را دیده و چه کسی پیام تان را مشاهده نکرده است.

  تغییر تنظیمات آخرین بازدید در واتساپ

  Last seen (آخرین بازدید) در واتساپ آخرین باری که در آن آنلاین شدید را نشان می دهد.

  برای تغییر آخرین حضورتان به قسمت Settings و بعد Account and privacy بروید.

  گزینه های متعددی مثل Everyone (همه) را خواهید دید و در آن هرکسی که شماره شما را دارد می تواند آخرین زمان آنلاین بودن تان را ببیند و گزینه های دیگری مثل My Contacts(مخاطبین من) و Nobody (هیچ کس) هم هستند.

  بازدید واتس آپ

  تفکیک مصرف داده واتساپ

  واتس آپ این قابلیت را دارد تا مصرف داده های شما را به صورت دسته بندی شده بررسی کند.

  برای دسترسی به داده ها بهSettings، سپس Storage and data (فضای ذخیره‌سازی و داده) و بعد Network usage (مصرف شبکه) بروید. در این جا میزان مصرف داده مربوط به تماس ‌های واتساپ، پیام‌ ها، رسانه‌ ها و استفاده کلی را مشاهده خواهید کرد.

  ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا