اخبار

فوری؛ افزایش ۲.۵ میلیون تومانی حقوق کارمندان از همین ماه | معوقات اضافه حقوق کارمندان چه زمانی پرداخت می شود؟ – تلگرام آپ

 • فوری؛ افزایش ۲.۵ میلیون تومانی حقوق کارمندان از همین ماه | معوقات اضافه حقوق کارمندان چه زمانی پرداخت می شود؟ – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایسنا، حقوق کارمندان حق قانونی آنهاست و باید به طور کامل و به موقع پرداخت شود.حقوق کارمندان باید متناسب با مهارت، تجربه و مسئولیت‌های آنها باشد.حقوق کارمندان باید امنیت شغلی و آرامش خاطر آنها را فراهم کند.حقوق کارمندان باید به آنها امکان دهد تا زندگی شایسته‌ای داشته باشند.حقوق کارمندان باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای رشد و توسعه سازمان در نظر گرفته شود.

  طبق لایحه بودجه ۱۴۰۳ از تیرماه سال آینده تمامی پرداخت‌های شاغلان و بازنشستگان صرفا از طریق ثبت شناسه یکتای پرداخت کارکنان دولت امکان‌پذیر است.

  طبق بند «چ» از تبصره ۱۶ لایحه بودجه ۱۴۰۳ دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱ قانون برنامه هفتم توسعه مکلف‌اند از تیر سال ۱۴۰۳ کلیه پرداخت‌های مستمر و غیرمستمر نقدی و غیرنقدی (معادل ریالی) مذکور و تسهیلات به کلیه شاغلان و بازنشستگان از هریک از منابع و حساب‌های دولتی و متعلق به دولت نزد خود را به تفکیک شماره ملی با اختصاص شناسه یکتای پرداخت کارکنان دولت پرداخت نمایند.

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است ضمن جلوگیری از پرداخت به کارکنان دستگاه‌های اجرایی بدون درج شناسه یکتای پرداخت کارکنان دولت، امکان دسترسی برخط سازمان اداری و استخدامی کشور به اطلاعات پرداختی را در بسترهای الکترونیکی فراهم نماید.

  کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع این قانون مکلف‌اند تمام پرداخت‌های قانونی به کارکنان خود را فقط در یک سند (فیش) به صورت ماهانه درج نمایند و داشتن هرگونه سند دیگر با هر عنوان، خلاف قانون تلقی می‌شود.

  بنابراین گزارش، بخشی از مشکلات در عدالت پرداخت حقوق طی سال‌های اخیر این بود که اطلاعات دقیق از دستگاه‌ها وجود نداشت. در این راستا بهمن ۱۴۰۱ شناسه یکتا در جهت پرداخت حقوق بر اساس عدالت ایجاد شد. بر این اساس دستگاه‌ها مکلف شدند اطلاعات کارکنان خود را وارد سامانه کنند.

  به گفته‌ رییس سازمان امور اداری و استخدامی، احتمال دارد یک فرد در دستگاه دولتی از چند مجموعه حقوق بگیرد وقتی سرجمع حقوق را حساب کنیم همه اینها برای ما مهم است. داشتن چند شغل دولتی خلاف است اما اینکه فردی با یک شغل از چند جا دریافتی داشته باشد مشکلی نیست.

  واریزی جدید دولت با حقوق کارمندان در آستانه بازنشستگی

  بر مبنای لایحه بودجه ۱۴۰۳ سقف پاداش پایان خدمت حقوق کارمندان ۵۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

  در چند وقت اخیر اخباری مبنی بر افزایش حقوق کارمندان در نیمه دوم سال به گوش می رسید که هیچ کدوم از این وعده ها تا کنون عملی نشده است .بر همین اساس، با توجه به این‌که دولت سیزدهم در نیمه دوم سال گذشته اقدام به ترمیم حقوق کارمندان و بازنشستگان کرده بود، این احتمال می‌رفت که با توجه به تورم بالای ۴۰ درصدی، در نیمه دوم سال نیز اقدام به افزایش حقوق کارمندان کند. رییس سازمان برنامه و بودجه درباره ترمیم حقوق کارمندان در نیمه دوم سال توضیح دادرئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: فعلا برنامه‌ای برای ترمیم حقوق کارمندان دولت در نیمه دوم سال جاری نداریم و حقوق کارمندان در ابتدای سال مشخص شده است.

  پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۵/۲/۲۶ پاداش پایان خدمت کارکنان مشمول ماده (۱۰۷) قانون مدیریت خدمات کشوری با احتساب فوق العاده بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مذکور به مقامات ،رؤسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاههای اجرائی موضوع ماده (۱) قانون برنامه پنج ساله هفتم توسعه و همچنین وزارت اطلاعات نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی در ازای هر سال خدمت حداکثر تا سی سال و تا سقف پنج میلیارد و دویست میلیون( ۵،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال خواهد بود اعمال این بند برای نیروهای مسلح با رعایت تبصره (۳) ماده (۱۱۷) قانون مدیریت خدمات کشوری است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا