اخبار

خبر مهم برای سفرهای نوروزی با خودروی شخصی – تلگرام آپ

 • خبر مهم برای سفرهای نوروزی با خودروی شخصی – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایرنا، فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران گفت:‌ هموطنانی که قصد مسافرت نوروزی دارند، نیازی نیست اطلاعات خودروی خود را در سامانه «ایران من» ثبت کنند.

  دکتر علیرضا زالی افزود: این سامانه یک سایت استعلامی است و به همین دلیل نیازی به مراجعه افراد برای ثبت شماره خودرو در این سامانه نیست.

  وی ادامه داد: سامانه من متصل به بخش های مختلف از جمله نیروی انتظامی است و این مجموعه ها در سفرهای نوروزی استعلام های مورد نیاز را انجام می دهند.

  فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران به مصوبات سفرهای نوروزی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: براساس اعلام سخنگوی این ستاد امسال شرایط جدیدی برای سفرهای نوروزی تصویب شده است.

  زالی یادآور شد: براساس مصوبه قبلی در شرایط کرونا سفرهای بین استانی از شهر با وضعیت قرمز کرونا به شهر دیگر در وضعیت قرمز ممنوع بود. باتوجه به پوشش مناسب واکسیناسیون و کاهش روند بیماری، تصمیم جدید اتخاذ شده است.

  وی تصریح کرد: شرایط انجام سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ در مصاحبه روز گذشته (۱۴ اسفند) سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با رسانه ها اعلام شد و بر این اساس کسانی که قصد مسافرت نوروزی دارند،‌ لزومی به ثبت اطلاعات خودروی خود در سامانه ایران من نیست.

  به گزارش ایرنا،‌ بر اساس ابلاغ  ستاد ملی مقابله با کرونا مسافران نوروزی حتماً باید دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده باشند تا امکان تردد بین شهری داشته باشند و ملاک سفر نوروزی بر ثبت پلاک خودرو بوده و سرنشینان خودرو ملاک نیستند.

  برخی رسانه ها روز گذشته به نقل از فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران اعلام کردند: برای سفرهای نوروزی لازم است پلاک خودرو مسافران در سامانه «ایران من» ثبت شود. برای تهران به عنوان مبدأ سفرهای نوروزی و مرکز اختلاط سویه‌های مختلف کرونا لازم است محدودیت‌های بیشتری در شروع و پایان سفر برای آن در نظر گرفته شود، موضوعی که زالی امروز در گفت و گو با ایرنا آن را رد کرد و گفت: نیازی به ثبت اطلاعات خودروی مسافران نوروزی در این سامانه نیست.

  ۴۴ درصد تهرانی ها دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند

  فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران همچنین در این گفت و گو به استقبال مردم از واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: تاکنون در تهران حدود ۴۴ درصد دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

  زالی ابراز امیدواری کرد تا شروع سفرهای نوروزی تعداد بالایی از مردم دز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند، به عبارتی این روند سرعت بیشتری بگیرد.

  وی افزود: این آمادگی وجود دارد که واکسیناسیون دز سوم سایر شهروندان تهرانی در اسرع وقت انجام شود.

  به گزارش ایرنا، براساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون ۶۳ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۲۳۳ نفر دز اول، ۵۵ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۵۴۶ نفر دز دوم و ۲۳ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۵۵۸ نفر دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۲ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۳۳۷ دز رسید.

  اگر این مطلب برایتان جالب است احتمالا از مطالب زیر هم خوشتان می‌آید:

  کدام خودروها در سفرهای نوروزی یک میلیون تومان جریمه می‌شوند؟

  شرایط لغو جریمه رانندگان در سفرهای نوروزی اعلام شد

  شرط اجباری سفرهای دریایی نوروزی اعلام شد

  شرط سفر نوروزی با دو دوز واکسن کرونا اعلام شد

  جریمه تردد بین شهری برای واکسن نزده‌ها از چه زمانی آغاز می‌شود؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا