اخبار

هشدار مهم هواشناسی برای اردیبهشت ماه / بارش‌ شدید باران در این استان ها تا دو هفته آینده – تلگرام آپ

 • هشدار مهم هواشناسی برای اردیبهشت ماه / بارش‌ شدید باران در این استان ها تا دو هفته آینده – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از صداوسیما، احد وظیفه مدیرکل امور پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها تا دو هفته آینده بارش‌های خوبی را در مناطق جنوب غرب، غرب، شمال غرب و دامنه‌های البرز تا شمال شرق کشور در استان‌هایی مثل کرمانشاه، ایلام، همدان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، غرب اصفهان و تهران شاهد خواهیم بود که موجب تعدیل شرایط کم‌بارشی در دیمزارهای این مناطق نیز خواهد شد.

  وی همچنین اعلام کرد: بارش‌های فروردین امسال حدود ۹۰ درصد کمتر از مدت‌زمان نرمال (متوسط ۳۰ سال گذشته) بود، اما متوسط بارش‌های کشور در ۲۱۰ روز سال آبی امسال (از ابتدای مهر ۱۴۰۰ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۱) در مقایسه با سال کم بارش قبل ۲۰ درصد بیشتر است.

  مدیرکل امور پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین درباره وضع دمایی کشور نیز گفت: در سال آبی فعلی، متوسط دمای هوای کشور یک و چهاردهم درجه سیلیسیوس بیش از حد نرمال بوده به‌نحوی‌که این عدد به تنهائی برای غرب کشور ۲ تا دو ونیم درجه بیش از نرمال بوده است.

  وی درباره فعالیت ریزگردها هم افزود: امسال به علت کمی بارش‌ها وضع گردوغبار هوا تداوم خواهد داشت.

  مدیرکل امور پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور همچنین گفت: خشک‌سالی فقط مربوط به کشور ما نیست بلکه این مشکل برای دومین سال پیاپی کشورهایی مانند ایتالیا، یونان، ترکیه، عراق، سوریه، عربستان، اردن، تونس، لیبی و الجزایر را نیز در بر گرفته است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا