اخبار

طراحی داخلی به سبک مینیمال چقدرهزینه دارد؟ – تلگرام آپ

 • طراحی داخلی به سبک مینیمال چقدرهزینه دارد؟ – تلگرام آپ

  در دنیای امروز ما روش ها و سبک های مختلفی برای طراحی داخلی خانه ها و طراحی داخلی آشپزخانه داریم. نحوه چیدمان٬وسایل به کار رفته٬رنگ مورد استفاده  و…نقش اساسی در تفاوت یک سبک با سبک دیگر دارد.حال در این مطلب قصد داریم در مورد یکی از سبک هایی که امروزه محبوب شده است یعنی سبک مینیمال صحبت کنیم و ببینیم اگر بخواهیم طراحی به سبک مینیمال را در پیش بگیریم٬ برآورد هزینه آن چه قدر می باشد.

  سبک مینیمال چیست؟

  قبل از آن که بدانیم سبک مینیمال چیست و به چه سبکی می گویند٬ خوب است بدانیم که واژه مینیمال چه معنایی دارد. ریشه مینیمال لاتین است و به معنای حداقل است.حال این حداقل در سبک میینیمال جه معنایی پیدا می کند؟ در طراحی و دکوراسیون٬سبک مینیمال سبکی است که از ساده ترین و کمترین وسایل برای دکوراسیون یک خانه استفاده می کنند.نکته مثبتی که این سبک دارد ٬حس آرامشی است که به افراد انتقال می دهد.همچنین نظم و ترتیب خاصی که این سبک دارد٬باعث محبوبیت بیش تر در بین افراد شده است.

  در نتیچه سبک مینیمال به هرچیزی که ساده٬بدون پیچیدگی خاص٬دارای نظم و… گفته می شود.

  طراحی داخلی به سبک مینیمال چقدرهزینه دارد؟

  متریال لازم برای طراحی داخلی به سبک مینیمال چیست؟

  شما اگر یخواهید مکان مورد نظر خودتان را چه خانه باشد و چه یک یک اداره٬ به هر سبکی طراحی کنید نیاز به یک سری متریال  لازم برای آن دارید. نکته حائز اهمیت در سبک مینیمال این است که تمام وسایل و مبلمان باید به درستی انتخاب شود. یک سری عوامل مانند نظم٬رنگ٬سادگی٬نور و… باید رعایت بشه. به عنوان مثال در زمان انتخاب مبل و وسایل در سبک مینیمال باید به این توجه کنید که وسایل را با توجه به کابرد آن بخرید و  از خریدن وسایل تجملی و لوکس که کاربردی به آن صورت ندارد٬پرهیز کنید.

  در وهله اول لوازمی که تهیه می کنید٬ باید شکل ساده داشته باشند و در کنار این سادگی راحت و قابل  نیز استفاده باشد. ظاهر و شکل مبل ها درسبک مینیمال٬ به صورت مکعبی و گوشه دار است.اگر قصد خرید لوازم دیگری داشتید٬ بهتر است به گونه ای باشد که با وسایل دیگر خانه هماهنگ باشد ودارای کارایی خاص باشد تا نظم دکوراسیون خانه بر هم نخورد.

  طراحی داخلی به سبک مینیمال مناسب چه خانه هایی می باشد؟

  اگر به طراحی ساختمان ها و همینطور طراحی داخلی ویلا دقت کنید٬ ساختمان هایی می بینید که ساده هستند و از خطوط مستقیم و ساده برای طراحی استفاده کردند و دارای پیچیدگی٬انحنا٬قوس و… خاصی  نیستند. خانه های اینگونه همچنین از اشکال هندسی مربعی گوشه دار و مکعب برای طراحی استفاده کردند و استفاده از این اشکال هندسی را محدود به قسمت هایی کردند و برای تمام قسمت های یک خانه از آن استفاده نکردند تا سادگی ونظم را رعایت کنند. در بیشتر مواقع تمام قسمت های خانه بر اساس یک طرح و حجم خاصی است که همین حس خوبی را به افراد القا می کند. در کل ساختارخانه ساده است و خب این را گفتیم که بگوییم که سبک مینیمال هم دارای ساختاری با خطوط ساده و کم دارد و سبک مینیمال٬ مناسب برای این خونه ها می باشد و گزینه ای خوب برای خانه شما می باشد.

  هزینه طراحی داخلی به سبک مینیمال چه قدر است؟

  اگر به دنبال سبکی  برای طراحی داخلی مسکونی می گردید که برای شما قیمتی نداشته باشد٬ آن سبک سبک مینیمال است و دلیل آن هم این می باشد که مانند سبک های دیگر شما نیاز به آن ندارید که از وسایل زیاد برای دکوراسیون خانه تان استفاده کنید و در نتیجه شما هزینه ی زیادی را مصرف نمی کنید.

  البته ابن را هم بگوییم که هزینه طراحی داخلی به هر سبکی به عواملی بسنگی دارد و این عوامل مساحت پروژه٬ میزان حرفه ای بودن پروژه و طرح٬ موقعیت پروژه و … می باشد. در آخر یک طراح خوب و حرفه ای نیاز دارید تا کارتان به خوبی پیش برود  و نتیجه لازم را بگیرید٬ در غیر این صورت ممکن است طراحی داخلی خانه تان آنگونه که انتظار داشتید٬پیش نرود و طراحی به سبک اصولی انجام نشود.

  ویژگی های اصلی سبک مینیمال چیست؟

  هر سبکی دارای یک سری ويژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود است. سبک مینیمال هم ویژگی هایی دارد که باعث تفاوت آن با سایر سبک های طراحی می شود. در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا با ویژگی های سبک مینیمال آشنا شوید.

  طراحی داخلی به سبک مینیمال چقدرهزینه دارد؟

  ۱-ساده بودن و‌کار آمدی

  همان طور که تا به اینجا مطلب خواندید٬ ویژگی اصلی سبک مینیمال سادگی آن است. فضایی که به سبک مینیمال طراحی شده٬ به صورت بهینه از آن استفاده شده وشما فضایی را نمی بینید که بدون کارآمدی باشد و بیهوده مصرف شود. شاید فکر کنید این سادگی نیاز افراد یک خانه را برطرف نمی کند٬ اما اینطور نیست و علاوه بر برطرف کردن نیاز افراد٬حس  آرامش را در خانه ایجاد می کند و این آرامش در فضاب داخلی و بیرونی خانه حس می شود.  در نهایت برجسته ترین بعد این سبک٬ همین سادگی و کارایی وسایلی است که به چشم می خورد.

  ۲-نور زیاد و تمییزی

  فضای خانه در این سبک تمییز دیده می شود از آن جهت که وسایل در سادگی و کارآمدی است.یکی از ویژگی ای این سبک علاوه بر تمییزی٬نور زیادی است که در این سبک به کار برده می شود.البته که  این نور طبیعی است. برای همین از شاخص های اصلی در سبک مینیمال٬ استفاده از پنجره های قدی و بزرگ است که فضای نورگیری را به خانه می بخشد.

  ۳-رنگ های مورد استفاده

  ویژگی سومی که می خواهیم به آن اشاره کنیم٬ رنگ های مورد استفاده در سبک مینیمال است.همانطور که در بالاتر نیز گفتیم٬ شاخصه اصلی ابن سبک٬ سادگی است و باید از رنگ هایی استفاده شود که این سادگی را برهم نزند.در این سبک از رنگ های سفید٬خنثی٬روشن و … استفاده می شود و هم باعث بزرگ و دل باز تر دیده شدن فضای خانه می شود . پس در انتخاب رنگ به این مورد توجه کنید.

  ۴-عدم وجود داشتن هر نوع پیچیدگی

  در خانه هایی با سبک مینیمال٬شما جزئیات کمی می بینید و لوازم تزئینی اضافی و بیهوده نمی بینید. دقت کردن در انتخاب وسایل برای این سبک اهمیت دارد و باید از هرگونه پیچیدگی که از سادگی دورشود٬پرهیز شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا