اخبار

مدارس چند روز در هفته باز است؟ | آیا مدارس مجدد تعطیل خواهد شد؟ – تلگرام آپ

 • مدارس چند روز در هفته باز است؟ | آیا مدارس مجدد تعطیل خواهد شد؟ – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از فارس، صادق ستاری فرد معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص نکاتی که باید در خصوص سلامت دانش‌آموزان در مدارس رعایت شود، اظهار کرد: کماکان در مدارس نسبت به رعایت مراقبت‌های بهداشتی تأکید داریم. 

  وی با تأکید بر اینکه حتما باید مراقبت‌های بهداشتی انجام شود، ادامه داد: بر رعایت بهداشت فردی دانش‌آموز، بهداشت محیط مدرسه و کلاس، ضدعفونی کردن سطوح، زدن ماسک برای دانش‌آموزان و رعایت تهویه کلاسی تأکید خاص داریم.

  سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ستاد ملی کرونا تأکید دارد که آموزش حضوری دانش‌آموزان باید به صورت کامل انجام شود، گفت: در حدود 23 تا 25 درصد کلاس‌های درس، تعداد دانش‌آموزان در حدی هست که نتوان فاصله یک و نیم متر را رعایت کرد لذا خیلی تأکید جدی بر رعایت فاصله اجتماعی نداشتیم اما توصیه ما این است که نسبت به رعایت مسائل بهداشتی توجه شود و فاصله‌ اجتماعی به‌گونه‌ای باشد که پروتکل‌ها و مراقبت‌ها رعایت شود.

  وی تصریح کرد: این موضوع را به شورای مدرسه سپردیم و این امکان را دارند که از ظرفیت نمازخانه، سالن کتابخانه یا فضاهای دیگر برای آموزش دانش‌آموزان استفاده کنند.

  *امکان تعدیل ساعت کلاسی و ساعت حضور دانش‌آموزان در کلاس درس وجود دارد

  ستاری‌فرد با بیان اینکه برنامه تقویم آموزشی مدرسه و کلاس‌ها در اختیار و جزو صلاحیت‌های مدرسه است، افزود: مدرسه این امکان را دارد با توجه به اینکه در زمان ماه مبارک رمضان هستیم نسبت به هماهنگی زمان حضور دانش‌آموزان اقدام کند و امکان تعدیل ساعت کلاسی و ساعت حضور دانش‌آموزان در کلاس درس وجود دارد.

  وی ادامه داد: تأکید ستاد ملی کرونا این بود که دانش‌آموزان به صورت حضوری و روزانه در کلاس‌ها حضور پیدا کنند و تأکید ما این است که همه دانش‌آموزان در 5 روز هفته امکان استفاده از آموزش‌های حضوری را در مدارس داشته باشند اما برنامه‌ریزی برای رعایت پروتکل‌ها و نحوه حضور دانش‌آموزان جزو اختیارات شورای مدرسه است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا