اخبار

روایت سخنگوی دولت از تماشای فیلم «موقعیت مهدی» – تلگرام آپ

 • روایت سخنگوی دولت از تماشای فیلم «موقعیت مهدی» – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی با انتشار یادداشتی در صفحه کاربری خود در اینستاگرام نوشت:

  «نمی‌دانم صحنه نگارش توبه‌نامه برایم تلخ‌تر بود یا صحنه‌های شهادت چهره‌های «موقعیت مهدی».این صحنه مرا به یاد صحنه پاره کردن کاغذهای مصوبه پیشنهادی کمیسیون در فیلم «منصور» انداخت.

   اساسا تصور کار اجرایی یا کار حاکمیتی کردن بدون وجود موانع تلخ نشدنی است، برخی از سلیقه‌های متفاوت در ارکان اجرایی حاصل می‌شوند و برخی از اقتضائات کار در بخش عمومی و لزوم سخت‌گیری و صیانت بیشتر از حقوق مردم در این حوزه.

  در کنار بخش‌های سیاسی و شبه سیاسی موقعیت مهدی که محدود به این صحنه نبود، فیلم به خوبی تلاش دلاور مردان و شیر زنان دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیده بود. سختی‌های همسران شهدا و رزمندگان که کمتر از سختی آن‌ها نبوده و نقش همراهی و همدلی ایشان در جهاد مقدس‌شان.

  از منظر من به عنوان مخاطب عام، هم داستان و هم ساخت فیلم جذاب بود. موقعیت مهدی به عنوان اولین فیلم کارگردانی که عادت داشتیم او را در قامت هنرپیشگی ببینیم، برجسته و قابل تقدیر بود. خوش‌ساختی بدون تکیه بر استفاده از تعداد زیادی از بازیگران نامی، از تمایزات فیلم بود که رسالت پرداختن به شخصیت شهیدان مهدی و حمید باکری را برای خود برگزیده بود. سعی ادای دین به آذری‌زبان‌های حاضر در دفاع مقدس و بهره‌برداری از فرهنگ و روح خاص نهفته در این زبان موقعیت مهدی را غنی‌تر کرده است.

    تماشای موقعیت مهدی را به دوست‌داران سینمای دفاع مقدس پیشنهاد میکنم. شاید آذری زبان‌های عزیز حس و حال بیشتری هم با این فیلم بگیرند.»

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا