اخبار

طلا و سکه باز هم گران شدند / سکه امامی به ۲۱ میلیون تومان نزدیک شد – تلگرام آپ

 • طلا و سکه باز هم گران شدند / سکه امامی به ۲۱ میلیون تومان نزدیک شد – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه امروز نیز مطابق دیروز و یک ماه گذشته روند صعودی داشت.

  امروز و دیروز انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی بازارهای بین‌المللی بدون نوسان قیمت بود. در همین حال قیمت طلا و سکه روند افزایشی داشت و کانال جدید قیمتی را برای خود فعلا تثبیت کرده است. متاثر از نرخ ارز، قیمت طلا و سکه نیز گران شد و سکه امامی به نیمه کانال ۲۰ میلیون تومانی رسید.

  قیمت انس جهانی طلا دیروز و امروز ۱,۷۹۸.۴۵ دلار بود.

  پرش قیمت سکه در بازار

  به نظر می‌رسد افزایش پلکانی قیمت سکه به روندی فراموش شده در بازار تبدیل شده و قیمت در روزهای گذشته به صورت پرشی در حال افزایش است.

  تحلیلگران بازار در روزهای گذشته معتقد بودند این افزایش قیمت طلا و سکه با توجه به تورم و بازار احتیاطی دلار طبیعی است. به باور آن‌ها این روند رشد تقاضا و ترس مردم برای از دست رفتن سرمایه‌هایشان است که بازار این فلز خوش رنگ را تکان داده است.

  برخی معامله‌گران نیز معتقد بودند اگر دخالت بازارساز نبود، قیمت ارز از بازار طلا جا نمی‌ماند و این روند افزایشی حباب سکه سیگنال افزایش قیمت برای دلار است.

  در روزهای اخیر قیمت دلار سقف‌شکنی زیادی داشت. به نظر می‌رسد سیگنال حباب سکه که کارشناسان نسبت به آن هشدار داده بودند در قیمت دلار اکنون خود را نشان داده است.

  امروز یکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی سقف جدیدی زد و با بیش از ۶۰۰ هزار تومان افزایش قیمت به میانه کانال ۲۰ میلیون تومانی رسید.

  سکه امامی امروز با قیمت حدودی ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معامله شد. هر چند در لحظه نگارش این گزارش در پله‌های ۴ و ۵ کانال مذکور نوسان داشت.

  سکه بهار آزادی نیز بیش از ۳۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه امروز ۱۹ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان شد و از نیمه کانال ۱۹ میلیون تومانی گذشت.

  نیم سکه امروز ۱۵۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی قیمت به نیمه کانال ۹ میلیون تومانی رسد و ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

  رفتار متفاوت سکه گرمی از سایر قطعات سکه

  سکه گرمی امروز برخلاف سایر قطعات سکه ۱۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان معامله شد.

  قیمت طلا نیز روند افزایشی به خود گرفت. امروز هر مثقال طلا با بیش از ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت به کانال ۸ میلیون تومانی نزدیک شد. این مقدار طلا ۷ میلیون و ۹۹۱ هزار تومان در بازار معامله شد. نوسان هر مثقال طلا در برخی ساعات آن را تا محدوده ۸ میلیون تومانی نیز برد.

  هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۱۲ هزار تومان گران‌ شد و با قیمت یک میلیون و ۸۴۶ هزار تومان معامله شد.

  همچنین قیمت هر گرم طلای دست دوم یک میلیون و ۸۲۴ هزار تومان است و در حدود ۲۲ هزار تومان با طلای نو اختلاف قیمت دارد.

  حباب سکه امروز نیز روند افزایشی داشت و فقط سکه گرمی ۳۳ هزار تومان ارزان شد. امروز حباب سکه امامی با نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان افزایش بیشترین مقدار رشد حباب را در میان خانواده خود داشت.

  میثم رادپور، تحلیلگر بازارهای مالی در باره قیمت طلا و سکه در بازار به تجارت‌نیوز گفت: «اگر بخواهیم آینده قیمت طلا و سکه را بفهمیم، باید ببینیم آینده قیمت دلار چه می‌شود. اکنون آینده دلار تمام عوارض دولت‌های قبل را دارد و پیامد ناشی از تورم در اوج خود به سر می‌برد.»

  رادپور گفت:«درباره بازار طلا بهترین و ساده‌ترین تحلیل توجه به بازار و قیمت دلار است. اگر قیمت دلار ‍۱۰۰ درصد رشد کند، طلا به همین نسبت رشد خواهد کرد.»

  این کارشناس بازار معتقد است: «انس طلای جهانی حداقل در مقطع فعلی در ماه‌ها و سال‌های اخیر بازیگر فعالی در قیمت طلا در ایران نبوده است.»

  با وجود اثرپذیری قیمت طلا و سکه به طور سنتی از بازار ارز، در آذر ماه امسال قیمت این فلز گران‌بها مستقل عملکرده و روند افزایشی داشت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا