اخبار

نمایشگاه کتاب فرانکفورت هم روسیه را بایکوت کرد – تلگرام آپ

 • نمایشگاه کتاب فرانکفورت هم روسیه را بایکوت کرد – تلگرام آپ

  به گزارش سلام نو، ایرنا به نقل از پابلیشرز ویکلی نوشت: برگزار کنندگان نمایشگاه کتاب فرانکفورت، بزرگترین رویداد کتاب در جهان، همکاری خود با نهادهای دولتی روسیه را به حالت تعلیق درآورد. 

  پیش از این سازمان‌های کتاب کشورهای بالتیک، به نمایندگی از نویسندگان، ناشران، و دیگر متخصصان، از استونی، لتونی و لیتوانی، با ارسال نامه‌ای سرگشاده به نمایشگاه‌های کتاب بولونیا، لندن و فرانکفورت، از این نمایشگاه ها خواسته شده است تا با تحریم روسیه، حمایت خود از اوکراین را نشان دهند.

  این نامه توسط مؤسسه فرهنگ لیتوانی، خانه ادبیات لتونی، خانه بین المللی نویسندگان و مترجمان، مرکز ادبیات استونی، بخش های لیتوانیایی، لتونیایی و استونیایی هیئت بین المللی کتاب برای جوانان (IBBY) و مرکز ادبیات کودکان استونیایی امضا شده است.

  یورگن بوس، مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت با صدور بیانیه‌ای گفت: برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب فرانکفورت، حمله روسیه به اوکراین را به شدت محکوم می‌کنند. با توجه به اقدام فدراسیون روسیه و نقض قوانین بین‌المللی، نمایشگاه کتاب فرانکفورت همکاری با نهادهای دولتی روسیه را که مسئول سازماندهی غرفه جمعی روسیه در نمایشگاه هستند را تعلیق می‌کند. نمایشگاه کتاب فرانکفورت به ناشران اوکراینی برای حمایت کامل خود  اطمینان می دهد.

  نمایشگاه بولونیا

  نمایشگاه کتاب کودک بولونیا نیز پیامی در صفحه فیس بوک ناشران بدون مرز منتشر کرد و نوشت: نهادهای برگزار کننده این نمایشگاه، رویدادهای جاری در اوکراین را از نزدیک دنبال می کنند و با همه کسانی که در صنعت نشر آسیب دیده اند همدردی و حمایت می کنند. مثل همیشه، ماموریت ما ایجاد پل هایی بین فرهنگ ها و مردم، در شرایط صلح آمیز است.همراه با همه کسانی که در صنعت جهانی کتاب هستند، افکار ما با ناشران، نویسندگان و همه کسانی که با کتاب کار می کنند، در اوکراین و همچنین همکاران صنعت کتاب ما در روسیه که امروز در موقعیت سخت و دردناکی قرار دارند همراه است.

  انجمن بین المللی ناشران

  خوزه بورگینو، دبیرکل انجمن بین‌المللی ناشران، نامه‌ای در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین و درخواست انجمن ناشران و کتابفروشان اوکراین برای حمایت منتشر کرد.

  بورگینو نوشت: ما این تهاجم جنایتکارانه روسیه را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنیم. انجمن بین‌المللی ناشران با هدف حمایت از صلح تاسیس شد. ژرژ ماسون اولین رئیس انجمن بین‌المللی ناشران در کنگره افتتاحیه در سال ۱۸۹۶ اظهار داشت که اولین کنگره بین المللی ناشران، یکی از  گردهمایی‌هایی است که هدف آن افزایش روابط صلح‌آمیز بین ملت‌ها و تشویق مردم به همراهی بیشتر از طریق مجموعه ای  از منافع مشترک است.

  بودور القاسمی، رئیس فعلی IPA، افزود: این مجموعه در همبستگی با ناشران در معرض خطر در سراسر جهان است و به ویژه در این لحظه در کنار انجمن ناشران و کتابفروشان اوکراین، ایستاده ایم. ما موضوعات را دنبال می‌کنیم و در مورد اینکه چگونه IPA می‌تواند بیشترین کمک را به اعضای خود داشته باشد بحث می‌کنیم. در زمان صلح، کتاب ها نیروی متحد کننده قدرتمندی دارند. در زمان درگیری، کتاب در تقویت امید، حمایت از آشتی، و تحکیم صلح اهمیت  دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا