اخبار

زمان واریز عیدی ۱۴۰۰بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد+ مبلغ عیدی – تلگرام آپ

 • زمان واریز عیدی ۱۴۰۰بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد+ مبلغ عیدی – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از تجارت‌نیوز، اگرچه عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت با حقوق بهمن ماه واریز می‌شود اما زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص نیست و هر سال زمان واریز آن متفاوت است.

  چند روز قبل، معاون بیمه سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد« واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی منتظر دریافت مصوبه هیات وزیران است. ما به محض دریافت مصوبه هیات وزیران عیدی مستمری‌بگیران را در کمترین زمان ممکن پرداخت می‌کنیم.»

  امرز معاون اول رئیس جمهور ضوابط و شرایط پرداخت عیدی کارمندان و بازنشستگان را اعلام کرد. بر این اساس انتظار می‌رود که عیدی بازنشستگان ظرف یکی دو روز آینده واریز شود. قبل از آغاز اسفند ماه.

  مبلغ عیدی ۱۴۰۰ چقدر است؟

  پیش از این اعلام شد که مبلغ عیدی کارمندان دولت و بازنشستگان تامین اجتماعی، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. اما این مبلغ عیدی افراد مجرد است. معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به عنوان حق عائله‌مندی و یک فرزند به این مبلغ اضافه می‌شود.

  به عبارتی افراد متاهل ۴۰۰ هزار تومان حق عائله‌مندی دریافت می‌کنند و به ازای هر فرزند، ۱۵۰ هزار تومان مبلغ جداگانه. یعنی عیدی یک فرد متاهل دو میلیون تومان می‌شود و مبلغ عیدی افراد متاهل دارای یک فرزند دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان.

  عیدی چه کسانی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است؟

  بر اساس مصوبه هیات وزیران، کلیه دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران اجازه دارند به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند (به استثنای کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار)، مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت کنند.

  مبلغ عیدی سال گذشته کارمندان دولت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و تنها ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

  مبلغ عیدی بازنشستگان

  علاوه بر این، بازنشستگان، مستمری‌بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی هم عیدی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند.

  همچنین مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به حق عائله‌مندی به مبلغ فوق اضافه می‌شود. مبلغ ۱۵۰ هزار تومان هم به‌ ازای هر فرزند تحت تکفل به حساب افراد واریز می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا