اخبار

غذا خوردن در این ساعت باعث مرگ تان می شود! – تلگرام آپ

 • غذا خوردن در این ساعت باعث مرگ تان می شود! – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از اقتصاد آنلاین؛ توجه به وعده های غذایی امری مهم است؛ طبق گفته پژوهشگران و محققین غذا خوردن در شب باعث ایجاد اختلال در سطح قند خون می‌شود. این اختلال در نهایت ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می‌دهد.

  نتایج مطالعاتی که در گذشته صورت گرفته نشان می‌دهد که خوردن وعده های غذایی در شب و دیرهنگام می‌تواند باعث افزایش وزن و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی شود. طبق پیشنهاد متخصصین افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند باید حواسشان باشد تا برنامه غذایی آنان دچار تغییر نشود و وعده‌های غذایی را در همان زمان عادی صرف کنند.

  وعده های غذایی در شب و غذا خوردن در شب ریتم عادی بدن را مختل می‌کند. این کار ناهماهنگ با ساعت بدن است و این بهم ریختگی می‌تواند فرد را در خطر ابتلا به دیابت قرار دهد.

  محققین در تحقیقات جدید خود ۱۹ فرد جوان و سالم را در محیطی قرار دادند که کار در شیفت شبانه را شبیه سازی می‌کرد. در این گروه برخی شرکت کنندگان وعده|‌های غذایی خود را دیر هنگام و در شیفت شبانه می‌خوردند. این دسته از شرکت کنندگان به دلیل عدم تحمل گلوگز خون و کاهش عملکرد سلول‌های بتا پانکراس با خطر بالای ابتلا به دیابت نوع ۲ روبه رو بودند.

  در مقابل شرکت کنندگانی که وعده‌های غذایی خود را مطابق با برنامه غذایی روزانه و طبیعی میل کردند، هیچ یک از علائم شرکت کنندگان دسته دیگر را نداشتند. این دسته در بیدار ماندن شبانه نیز دچار مشکل نبودند.

  طبق نتایج این مطالعه، محققین صرف وعده‌های غذایی در دیر هنگام را عامل اصلی در کاهش تحمل گلوکز خون و اختلال در پانکراس دانسته‌اند. ناهماهنگی بین ساعت طبیعی بدن و ساعتی که غذا میل می‌شود تاثیر بسیاری بر روی بدن انسان می‌گذارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا