اخبار

علایم متفاوت اومیکرون در افراد واکسن زده – تلگرام آپ

 • علایم متفاوت اومیکرون در افراد واکسن زده – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از نمناک؛ سویه امیکرون این روز ها به سرعت در حال افزایش است و موارد ابتلا روز به روز بیشتر گزارش می‌ شود، زیرا قابلیت انتقال سریع تری نسبت به سویه دلتا دارد و افراد بیشتری را درگیر می کند. پزشکان تاکید کرده اند افرادی که واکسن نزده اند و افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند، هر دو در معرض خطر این سویه هستند اما بیماری در آن ها متفاوت خواهد بود.

  در حقیقت علائم کرونا در افرادی که واکسن تزریق کرده‌ اند، نسبت به کسانی که واکسن نزده اند، کاملاً با یکدیگر فرق دارد که در این قسمت از بهداشت و سلامت  قصد داریم تفاوتش را به شما بگوییم.

  افراد واکسینه شده علائمی شبیه سرماخوردگی دارند

  امیکرون توانایی درگیر کردن افراد واکسینه شده و واکسینه نشده را دارد اما متفاوت عمل می کند. افراد واکسینه شده که به امیکرون مبتلا می شوند، معمولا از مشکلاتی مثل سر درد، بدن درد یا تب شکایت می‌ کنند که شبیه به یک سرماخوردگی نسبتاً شدید است اما مشکلاتی مثل تنگی نفس، سرفه یا علائم شبیه به آنفولانزا فقط در افراد غیر واکسینه شده بعد از ابتلا به امیکرون رخ می دهد.

  افرادی که سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌ اند، هم ممکن است کمی گلو درد داشته باشند. افرادی که دو دوز واکسن تزریق کرده اند، بعد از ابتلا به امیکرون دچار خستگی و کمی هم سرفه می شوند اما تنگی نفس ندارند.

  تب در واکسن زده ها کمتر است

  شباهت علائم بین افراد واکسینه و واکسینه نشده کم است. از دست دادن حس بویایی و چشایی جزء علایمی هستند که در امیکرون خیلی به ندرت دیده می شود اما تب در آن رایج است؛ اما افراد واکسینه شده خیلی تب را تجربه نمی‌ کنند و همانطور که گفتیم علائم آن ها شبیه به سرماخوردگی است. به طور مثال آبریزش بینی، گرفتگی بینی و گلو درد از علائم آن ها است.

  شدت امیکرون در این افراد متفاوت است

  بسیاری از پزشکان بزرگترین تفاوت بین افراد واکسینه شده و واکسینه نشده را در ابتلا به امیکرون در نوع علائم نمی‌ دانند بلکه شدت علائم در این افراد متفاوت خواهد بود. افرادی که واکسینه شده‌ اند، علائم با شدت کم تری را تجربه می کنند که مدت زمان آن نیز طولانی تر است.

  طبق مطالعات انجام شده در نیویورک، افرادی که واکسن تزریق نکرده اند، احتمالاً 5 روز یا بیشتر علائم را تجربه کنند اما افرادی که واکسن زده اند، علائم شان بین 1 الی 2 روز بیشتر طول نمی کشد و علائم خیلی خفیف خواهد بود.

  احتمال بستری شدن افراد واکسینه کمتر است

  افراد واکسینه نشده به احتمال بیشتری بعد از ابتلا به امیکرون، بستری خواهند شد. همان طور که می‌دانید خطر بستری شدن بعد از ابتلا به امیکرون بسیار کم است اما افرادی که واکسن نزده اند، به احتمال بیشتری نیاز به بستری پیدا می‌ کنند و افراد واکسینه شده به احتمال خیلی بالا هرگز به مرحله بستری نمی رسند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا