اخبار

سکه در بازار امروز ۵۰۰ هزار تومان گران شد/ هر گرم طلای ۱۸ عیار چند؟ – تلگرام آپ

 • سکه در بازار امروز ۵۰۰ هزار تومان گران شد/ هر گرم طلای ۱۸ عیار چند؟ – تلگرام آپ

  به گزارش تجارت‌نیوز، امروز روند قیمت طلا و سکه در بازار معاملات تهران افزایشی بود. این روند صعودی از قیمت دلار تبعیت کرد، زیرا قیمت انس جهانی طلا از دیروز روند کاهشی داشته و از محدوده مهم ۱۸۰۰ دلاری فاصله گرفته است. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۷۹۳.۳ دلار است.

  فعلا بازارهای مالی در سقف قیمتی هستند. قیمت سکه امامی در نخستین ساعات معاملاتی خود بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشت. البته در لحظه نگارش این گزارش این رشد به ۲۵۰ هزار تومان رسید.

  قیمت طلا نیز امروز گران‌تر شد. تحلیلگران بازار با توجه به بازدهی مثبت بازار بورس در هفته گذشته امید داشتند این هفته قیمت طلا و سکه روند کاهشی یا حداقل باثباتی داشته باشد، اما این بازار همچنان پرتقاضا و افزایشی است.

  قیمت دلار امروز افزایش داشت و این موضوع بازار طلا و سکه را نیز به طور سنتی تحت تاثیر قرار داد.

  تفاوت قیمت طلا و سکه از بازار تا اتحادیه

  هر چند در سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت طلا و سکه به طور رسمی اعلام می‌شود، اما مخاطبان تجارت‌نیوز قیمت‌های بازار را متفاوت از قیمت‌های رسمی اعلام‌شده می‌دانند.

  برخی از مخاطبان نوشته‌اند این قیمت‌ها توسط دولت به طور نمایشی بالا می‌رود تا اندک سرمایه مردم به طلا و سکه تبدیل شود و بانک مرکزی سکه‌هایش را بفروشد. در چنین شرایطی نقدینگی از دست مردم خارج می‌شود و بعد قیمت سکه برمی‌گردد.

  فردا گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران سفر می‌کند و به اعتقاد تحلیلگران بازار، این سفر می‌تواند مسیر قیمت دلار و به تبع آن قیمت طلا و سکه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. باید دید بازارها فردا چه واکنشی به سفر گروسی نشان می‌دهند.

  امروز 26 آذر 1401 قیمت طلا و سکه افزایش داشت.

  امروز ۲۶ آذر ۱۴۰۱ قیمت طلا و سکه افزایش داشت.

  تاثیر تورم بر بازارهای مالی

  عبداله مشکانی، کارشناس بازارهای مالی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی نقدینگی در ۲ سال گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «به دلیل نداشتن رشد اقتصادی، اثر نقدینگی روی تورم تخلیه شده و اولین حوزه‌های تاثیرگذار نیز دلار، طلا و سکه است.»

  او با تاکید بر اینکه از سال گذشته نرخ فعلی طلا و سکه را پیش بینی می‌کردیم، افزود: «اکنون نصف اثر نقدینگی تخلیه شده و هنوز تاثیر نقدینگی به طور کامل در بازارهای سرمایه خود را نشان نداده است.«

  مشکانی گفت: «اگر همین شرایط ویژه که بر اقتصاد و مسائل سیاسی حاکم است، ادامه داشته باشد قیمت‌ها در بازار طلا و سکه می‌تواند اعداد بالاتری را ببیند تا نهایتا اثر نقدینگی در بازار خنثی شود.»

  این کارشناس بازارهای مالی ادامه داد: «راهش این است که جلوی رشد نقدینگی گرفته شود و سرعتش کند شود که فعلا هم اتفاق خاصی در ۲ سال گذشته رخ نداده است.»

  مشکانی گفت: «قیمت طلا و سکه پیرو دلار است. در فرمول قیمت‌گذاری طلا اولین فاکتور نرخ طلای جهانی و دومین فاکتور نرخ دلار داخلی است. سکه الان در حال پیش‌خور کردن نرخ‌های دلار ‌ASD است.»

  او تاکید کرد: «در حال حاضر سکه با دلار حدود ۴۵ هزار تومان معامله می‌شود. اگر اثر تورم به طور کامل در بازار تخلیه شود، طبیعتا کسانی که با این نرخ در حال خرید هستند، آسیب خواهند دید. مگر اینکه دلار اعداد بالاتر از نرخ فعلی مواجه شود.»

  قیمت طلا و سکه امروز ۲۶ آذر

  امروز ۲۶ آذر ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی با بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت، به ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. البته این قیمت در پله ۸ و ۹ کانال ۱۸ میلیون تومان نوسان دارد.

  قیمت سکه بهار نیز روند صعودی داشت. این قطعه از سکه امروز از نیمه کانال ۱۸ میلیون تومانی گذشت و ۶۴۳ هزار تومان افزایش قیمت داشت. در لحظه نگارش این گزارش، سکه بهار با قیمت ۱۸ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان معامله شد.

  نیم و ربع سکه در نخستین ساعات معاملاتی امروز در کانال ۱۱ و ۸ میلیون تومانی معامله می‌شدند. در ادامه معاملات اما این قطعات سکه به کانال بالاتر برگشت و با ۲۵۰ هزار تومان افزایش قیمت، نیم سکه به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

  ربع سکه نیز ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد. سکه گرمی هم مانند روزهای گذشته کمترین افزایش قیمت را داشت. این قطعه از سکه با ۲ هزار تومان رشد قیمت به ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار تومان رسید.

  قیمت طلا امروز افزایش داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۵ هزار تومان گران شد و با قیمت یک میلیون و ۷۱۵ هزار تومان معامله شد.

  طلای دست دوم هم یک میلیون و ۶۹۷ هزار تومان شد. هم اکنون اختلاف قیمت طلای نو و دست دوم در حدود ۱۸ هزار تومان است. این اختلاف قیمت نسبت به روزهای پایانی هفته گذشته که بیش از ۲۰ هزار تومان بود، امروز کاهش داشته است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا