آموزشی

ابزارهای فرزندآوری و فرزندپروری – تلگرام آپ

 • ابزارهای فرزندآوری و فرزندپروری – تلگرام آپ

  گهواره چیست | معرفی ابزار رایگان اپلیکیشن گهواره

   از این رو اپلیکیشن گهواره، تیمی از این متخصصین را دور هم جمع کرده و نظرات و آموزش‌های آنها را در نرم‌افزاری بسیاری کاربردی و آنلاین از شروع دوران بارداری و علائم بارداری تا 6 سالگی کودک در اختیار والدین قرار می‌دهد. خبر خوب این که استفاده از بسیاری از بخش‌های این اپلیکیشن رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارد.

  یادآور واکسن‌ ها 

  یکی از ابزارهای جدید و رایگان اپلیکیشن گهواره، بخش واکسن‌ها است که نوبت واکسن‌های کودک را به شما یادآوری می‌کند. این موضوع می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد به ویژه که بزرگ کردن فرزند با مشغله‌های زیادی همراه است و ممکن است تاریخ نوبت‌ها از دست شما برود. در مورد هر دوره واکسن به مادر گفته می‌شود این واکسن شامل چه مواردی است، چه عوارضی دارد و شرایط نگهداری بعد واکسن و … چگونه است. همچنین در این بخش به بعضی از متداول‌ترین سوالاتی که ممکن است در مورد واکسیناسیون کودک داشته باشید پاسخ داده می‌شود.

  بازی‌ها

  در بخش بازی‌های اپلیکیشن گهواره، با توجه به سن کودک شما در گام اول و در قیمت مهارت‌های رشدی توضیح داده می‌شود که او باید تاکنون چه مهارت‌هایی را کسب کرده باشد. در بخش معرفی بازی، با توجه به سن کودک شما بازی‌های مناسب پیشنهاد شده و به مادر توضیح داده می‌شود که این بازی‌ها چطور انجام می‌شوند و چه فوایدی دارند. در بخش معرفی اسباب بازی هم، اسباب‌بازی‌های مناسب با رده سنی به مادران معرفی می‌گردد و توضیح داده می‌شود که این اسباب‌بازی‌ها چه مهارت‌هایی را در کودک تقویت می‌کنند.

  تغذیه کودک

  تغذیه

  بخش تغذیه یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین بخش‌ها در اپلیکیشن گهواره است. بخش اول معرفی خوراکی‌ها است که در آن اولاً غذاهایی که کودک در آن سن می‌تواند مصرف کند به مادر معرفی شده و ثانیاً خواص و فواید هر کدام از این مواد غذایی و شیوه‌ی پخت و طبخشان به وی آموزش داده می‌شود. در بخش دوم یعنی بخش پختنی‌ها، دستور تهیه غذاهای تناسب با سن کودک داده شده است. همزمان با رشد کودک، غذاهای متنوع‌تری آموزش داده می‌شود. در قسمت پایش اشتها شما می‌توانید یک دفتر ثبت آنلاین در مورد مواد غذایی که روزانه کودکتان مصرف می‌کند ثبت کنید. در هنگام ثبت شما می‌توانید موارد زیر را یادداشت کنید:

  • نام غذا
  • در کدام وعده سرو شده است.
  • تاریخ سرو
  • واکنش فرزند به نوع غذا
  • نکات ضروری

  وقتی روزانه این موارد ثبت شود در نهایت می‌توانید از بخش گزارش پایش اشتها، یک گزارش هفتگی یا ماهانه از غذاهایی که کودکتان خورده داشته باشید و ببینید از چه موادی بیشتر یا کمتر استفاده کرده است. در بخش بعدی دسته‌های مختلفی از مقالات و فیلم‌های آموزشی در مورد مهمترین دغدغه‌های مربوط به تغذیه کودکان مانند رفلاکس، بی‌اشتهایی، شیر خشک و مادر، کولیک و… آمده است که اطلاعات بسیار کاربردی به مادرانی که درگیر این شرایط هستند می‌دهد. 

  در بخش پایش آلرژی شما می‌توانید نتایج امتحان کردن غذاهای جدید برای کودکتان را ثبت کرده و در صورت بروز واکنش آلرژیکی خاص بتوانید آن را یادداشت کنید تا در موارد بعدی تهیه غذا در نظر داشته باشید. بخش دانستنی‌ها نیز حاوی مقالات مهم و کاربردی در مورد مسائل تغذیه‌ای مرتبط با سن کودک است. در نهایت بخش آخر بخش متخصص‌ها است. در این بخش از اپلیکیشن گهواره، متخصصین حرفه‌ای در زمینه تغذیه کودک به مادران معرفی می‌شوند که می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کرده و سوالاتتان را مطرح کنید. 

  خواب کودک

  خواب

  یکی دیگر از مسائل مهم در فرزندپروری، بحث خواب است. در این قسمت از اپلیکیشن گهواره سه بخش وجود دارد. بخش لالایی که شما را به فایل‌های صوتی انواع لالایی متصل می‌کند که می‌توانید در زمان خواب کودک پخش کنید. به این لالایی‌ها امتیاز داده شده تا در انتخاب به شما کمک شود. بخش بعد قصه‌ها است که در آن موضوع اول قصه‌ها به مادر پیشنهاد داده می‌شود تا او با خلاقیتش به آنها ادامه دهد. در بخش سوم یعنی بخش‌ دانستنی‌ها نیز مقالات کاربردی در مورد مشکلات خواب و روش‌های تنظیم خواب کودک، میزان خواب کافی و … ارائه داده شده است.

  چی طبیعیه و چی خطرناکه

  این دو بخش، قسمت‌های رایگان دیگری از اپلیکیشن گهواره هستند که با توجه به سن کودک شما توضیح می‌دهد که چه مسائلی طبیعی و چه مسائلی خطرناک هستند. بخش چی طبیعیه شامل بخش‌هایی با عنوان رفتار، سلامت، رشد و مادرانه هستند که در هر بخش به مسائل آن دسته پرداخته شده است. بخش چی خطرناکه هم شامل زیر مجموعه‌های تغذیه، سلامت، شیردهی، مسافرت، ایمنی و … است.

  انتخاب اسم

  یکی دیگر از بخش‌های رایگان در اپلیکیشن گهواره، بخش انتخاب اسم است. شما در قسمت پیشنهاد اسم می‌توانید با توجه به جنسیت، ریشه‌ی اسم و حرفی که می‌خواهید اسم با آن شروع شود، از اپلیکیشن پیشنهادات مختلفی به همراه معنی دریافت خواهید کرد. در قسمت جستجوی اسم نیز می‌توانید اسم مورد نظر خود را براساس جنسیت، ریشه‌ی اسم و حرف شروع اسم پیدا کنید.

  ویدئوهای آموزشی

  آخرین ابزار، ویدئو‌های آموزشی هستند. این ویدئوها به صورت خلاصه و مفید در مورد متداولترین مسائل کودکان و مادران توضیح می‌دهند. این ویدئو‌ها در مورد مسائلی بسیار مختلف و مهم از جمله شروع تغذیه کمکی، تغذیه دوران شیردهی، کولیک، وابستگی کودک و…. هر مسئله یا موضوعی هستند که به عنوان یک مادر باید در مورد کودک خود بدانید.

  منبع :وب‌سایت گهواره gahvare.net

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا