آموزشی

استانداردهای نصب دوربین مدار بسته – تلگرام آپ

 • استانداردهای نصب دوربین مدار بسته – تلگرام آپ

  اصول اولیه نصب دوربین مداربسته

  استانداردهای  نصب دوربین مداربسته در هنگام نصب دوربین‌های مداربسته در فضای بیرونی بسیار حائز اهمیت است. پس، باید مراقب باشیم که دوربین از دسترسی سارقان در امان باشد. برای این منظور، مکانیکی‌ها و روش‌های امنیتی مناسبی برای نصب دوربین‌ها در محیط‌های خارجی وجود دارد. 

  البته لازم به ذکر است که شما می توانید برای اطمینان بیشتر از دوربین مداربسته و دزدگیر که مکمل یکدیگر هستند؛ استفاده کنید. یکی از بهترین برند های دزدگیر، دزدگیر فایروال است. شما می توانید برای مشاهده قیمت دزدگیر فایروال کلیک کنید.

  ارتفاع نصب دوربین مدار بسته

  در جدول زیر استانداردهای نصب دوربین مدار بسته برای میزان حداقل و حداکثر فاصله و ارتفاع معمولی برای نصب دوربین‌های مداربسته داهوا آورده شده است:

  • حداقل ارتفاع نصب:2.5 متر
  • حداکثر فاصله از زمین:به توصیه حاکمیت محلی و قوانین مربوطه وابسته است.

  این پارامترها برای اطمینان از عملکرد بهینه دوربین‌ها و بهره‌برداری از آن‌ها در نظر گرفته می‌شوند. اگر شما هم به دنبال یک دوربین مداربسته با کیفیت و با رزولوشن بالا اما با قیمت مناسب هستید، می توانید لیست قیمت داهوا را دانلود کنید.

  جدول ارتفاع نصب دوربین مداربسته

  حداکثر ارتفاع نصب حداقل ارتفاع نصب مدل دوربین مداربسته
  6 متر 2.5 متر دوربین بالت (Bullet)
  3 متر 2 متر دوربین دام (Dome)
  10 متر 8 متر اسپید دام
  4 متر 3 متر دوربین لامپی
  4 متر 3 متر دوربین چشم ماهی

  استاندارد ارتفاع در نصب انواع دوربین مداربسته

  ارتفاعی که برای نصب در نظر گرفته می‌شود، باید با رعایت حد استاندارد مشخص شود، زیرا هر دو وضعیت کمتر یا بیشتر از ارتفاع استاندارد، ممکن است به مشکلاتی منجر شود. به عنوان مثال، در مورد دوربین‌های چشم ماهی، ارتفاع حداقلی معمولاً باید حداقل 3 متر باشد. در صورتی که دوربین در ارتفاع کمتری نصب شود، ممکن است دوربین نتواند عملکرد بهینه‌ای ارائه دهد. 

  در چنین مواردی، بهتر است از دوربین‌هایی با ویژگی‌ها و طراحی دیگری استفاده کنیم که ارتفاع نصب کمتری را مورد نیاز داشته باشند. اگر می خواهید امنیت خود را تکمیل کنید تا اجازه هیچ گونه تجاوزی به محل مورد نظر را ندهید، پیشنهاد ما این است که  از یک پکیج دوربین مداربسته اقتصادی استفاده کنید تا مقرون به صرفه باشد و شما تجربه خوبی را داشته باشید.

  نصب دوربین مدار بسته

  ارتفاع نصب دوربین مدار بسته مهم است

  اگر در نصب دوربین به اصول ارتفاع مناسب توجه نکنید، ممکن است کارایی دوربین به شدت کاهش یابد. ارتفاع نصب دوربین می‌تواند تاثیرات متعددی بر روی عملکرد دوربین داشته باشد، از جمله:

  1.کیفیت و وضوح تصویر: 

  ارتفاع مناسب نصب دوربین به بهبود کیفیت تصاویر کمک می‌کند. در صورتی که دوربین در ارتفاع نادرستی نصب شود، امکان دارد با بزرگنمایی و زوم بر روی تصاویر، کیفیت آنها کاهش یابد و تصاویر ابهام‌زا شوند.

  2.برد دید در شب: 

  دوربین‌های مداربسته با برد دید در شب IR کار می‌کنند. ارتفاع نصب نادرست می‌تواند برد دید در شب را محدود کند. بنابراین، توصیه می‌شود که از ارتفاع استاندارد دوربین مداربسته پیروی شود.

  3.تغییرات و شرایط جوی: 

  ارتفاع نادرست دوربین ممکن است در معرض تغییرات شرایط جوی نظیر باران، برف، یا طوفان قرار گیرد و کارکرد دوربین را تحت تأثیر قرار دهد. بهتر است ارتفاع نصب دوربین را با این عوامل نیز در نظر بگیرید.”

  استاندارد کابل کشی دوربین مداربسته

  در هنگام کابل‌کشی برای دوربین‌های مداربسته، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1.انتخاب مسیر مناسب 

  شما نمی‌توانید از هر مسیری برای کابل‌کشی دوربین استفاده کنید. ممکن است موانع و محدودیت‌های مختلفی در مسیر داشته باشید، بنابراین بهترین مسیر را با دقت انتخاب کنید. اگر کابل‌کشی در محیط فروشگاهی یا اداری انجام می‌شود، به زیبایی نیز توجه داشته باشید.

  2.جلوگیری از تداخل با کابل‌های برق 

  کابل‌های دوربین مداربسته نباید از کنار تجهیزات و کابل‌های برق که نویز ایجاد می‌کنند، عبور کنند. این نویز می‌تواند باعث خلل در انتقال دیتاها و ایجاد پارازیت شود. بنابراین، بهترین راهکار این است که حداقل 30 سانتی‌متر فاصله بین کابل‌های کواکسیال و کابل‌های برق را رعایت کنید.

  3.استفاده از کابل‌های روکش دار  

  اگر مجبور به قرار دادن کابل در فاصله کمتری هستید، از کابل‌های روکش دار استفاده کنید. همچنین، در مسیر کابل‌کشی از عوازل مختلف استفاده کنید تا جلوی تداخل‌ها و مشکلات احتمالی را بگیرید.

  چگونگی نصب کابل های دوربین های مداربسته

  هنگام کابل‌کشی برای دوربین‌های مداربسته، به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1.اجتناب از زاویه چرخش بیش از 90 درجه

  کابل‌ها را بیش از 90 درجه نپیچید چرا که این کار ممکن است به پاره شدن کابل یا کاهش سرعت انتقال دیتا منجر شود. همچنین، از پارگی و له شدگی کابل شبکه بپرهیزید. در صورتی که قطعات اتصال پارگی دارند، بهتر است از آن‌ها استفاده نکرده و کابل را تعویض کنید.

  2.عدم اعراب کابل 

  کابل‌کشی را تحت فشار خیلی زیاد انجام ندهید و به جای آن به طور آزادانه و رها کابل ها را حرکت دهید. همچنین، تاکید داریم که کابل‌ها به صورت قابل مشاهده و در دید مستقیم نباشند. برای پنهان کردن کابل‌هایی که از داکت بیرون آمده‌اند، می‌توانید از باکس‌های مخصوص آنها استفاده کنید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا