اخبار

خبر بد برای ایرانی ها در سال جدید | همه به امیکرون مبتلا می شوند! – تلگرام آپ

 • خبر بد برای ایرانی ها در سال جدید | همه به امیکرون مبتلا می شوند! – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایرنا، مصطفی قانعی  افزود: اومیکرون سویه ضعیفی از کرونا هست که کشندگی آن بسیار بسیار کمتر از دلتا است با این حال باید پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شوند چراکه کرونا، ویروس هوشمندی است که می تواند از نوعی به نوع دیگر تغییر جهش دهد و جامعه را دوباره درگیر سویه‌ای جدید کند.

  وی بیان کرد: با این حال و در شرایط کنونی با توجه به اینکه تعداد بسیاری از افراد جامعه واکسن زده اند و اینکه این سویه کرونا، سویه ضعیفی است؛ بنابراین می توانیم بگوییم کشور طی چند ماه آینده در فاز بسیار خوبی از بیماری قرار می گیرد.

  قانعی در خصوص مرگ و میرهای اخیر ناشی از کرونا نیز گفت: اگر کسری را درنظربگیریم و در مخرج آن تعداد مبتلایان به کرونا را قرار دهیم و در صورت کسر میزان مرگ و میر را بگذاریم، خواهیم دید که تعداد مرگ و میر در سویه اومیکرون بسیار کم است.

  عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص واکسیناسیون کودکان و ترس والدین از واکسیناسیون فرزندان خردسال خود گفت: همواره واکسن ها به کودکان و نوزادان تزریق شده است و تاکنون بزرگسالان آن را نمی زدند؛ اما اکنون شرایط شیوع بیماری به گونه ای شده است که افراد بالغ هم باید واکسن بزنند و هر چند ماه یک بار تزریق آن را تکرار کنند اما کودکان با دریافت این واکسن برای مدتی طولانی و شاید مادام العمر نسبت به این بیماری مصون می شوند.

  وی گفت: بنابراین والدین نباید در زدن واکسن کرونا برای کودکان خود دچار تردید شوند و باید از واکسن های موجود برای حفاظت کودکان خود در برابر کرونا استفاده کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا