اخبار

آیت‌الله مکارم شیرازی: برخورد نیروی انتظامی به دور از خشونت و آزادی مطلق باشد / مسائل فرهنگی از مسائل مهم امنیت است – تلگرام آپ

 • آیت‌الله مکارم شیرازی: برخورد نیروی انتظامی به دور از خشونت و آزادی مطلق باشد / مسائل فرهنگی از مسائل مهم امنیت است – تلگرام آپ

  مرجع تقلید شیعیان گفت: نیروی انتظامی باید با تدبیر به گونه ای برخورد کند که نه متهم به خشونت شود و نه آزادی مطلق را در پی داشته باشد.

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از مهر، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قم، ضمن تبریک انتصاب وی اظهار داشت: مسائل فرهنگی از مسائل مهم امنیت است.

  وی با توجه به سرمایه گذاری دشمنان بر ایجاد معضلات اخلاقی و فرهنگی در شهر قم، هوشیاری مردم را در این گونه موارد مهم برشمرده و افزود: دشمن تلاش دارد تا با نفوذ در مسائل فرهنگی، در کشور و به خصوص شهر قم ناامنی ایجاد کند که هوشیاری مردم سبب می‌شود، موفق نشوند.

  آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: نیروی انتظامی باید با تدبیر به گونه‌ای برخورد کند که نه متهم به خشونت شود و نه آزادی مطلق را در پی داشته باشد.

  وی مشکلات اقتصادی و معیشتی را از عوامل اصلی در معضلات اخلاقی و فرهنگی جامعه دانست و افزود: باید تا حد ممکن آسیب‌های اقتصادی کاهش یابد، متأسفانه مسئولان آنگونه که باید و شاید نتوانسته و یا نخواسته اند که مشکلات اقتصادی را برطرف کنند.

  آیت الله مکارم شیرازی در ادامه وجود اقوام و ملیت‌های مختلف در شهر قم را سبب تغییر بافت جمعیتی قم دانست که باید توجه ویژه به آن داشت.

  این مرجع تقلید دسترسی آسان و گذرگاه مواد مخدر بودن را از دیگر معضلات شهر قم دانسته و بر ضرورت برنامه ریزی قوی تأکید کرد.

  آیت الله مکارم شیرازی فعالیت فرهنگی و معنوی را از جمله وظایف نیروی انتظامی دانسته و افزود: نیروی انتظامی علاوه بر دستگیری سارقان و قاتلان، در مسائل فرهنگی نیز باید تأثیرگذار باشد.

  آیت الله مکارم شیرازی در پایان این دیدار افزود: خدمت در شهر قم را به عنوان خدمت در مرکز جهان اسلام بدانید و از وجود بارگاه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران و حوزۀ علمیه در پیشبرد کارهایتان کمک بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا