اخبار

واگذاری زمین‌های ۲۰۰ متری به هر فرد متقاضی مسکن در این شهر – تلگرام آپ

 • واگذاری زمین‌های ۲۰۰ متری به هر فرد متقاضی مسکن در این شهر – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از ایسنا، فرماندار ملایر از الحاق ۱۵۰۰ هکتار زمین برای اجرای پروژه عظیم نهضت ملی مسکن در ملایر خبر داد و گفت: در فاز اول ۵۱۵ هکتار زمین از اراضی گلدره و قیاس‌آباد به ازای هر نفر، ۲۰۰ مترمربع زمین برای ساخت مسکن ویلایی واگذار می‌شود.

  سلمان اسماعیلی جمعه سوم شهریور ر جمع خبرنگاران، حوزه مسکن را یکی از اولویت‌ها و مأموریت‌های اصلی دولت خواند و مطرح کرد: ۲۲ هزار ملایری در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

  اسماعیلی با بیان اینکه از این تعداد ۷۳۸۰ نفر واجد شرایط هستند، اظهار کرد: ما به دنبال سکونتگاه برای مردم و ایجاد آپارتمان نشینی نیستیم بلکه به دنبال ساخت مسکن باکرامت و خانه‌های ویلایی یک طبقه هستیم.

  وی به نتیجه رسیدن پروژه نهضت ملی مسکن را زمانبر دانست و افزود: شهرستان ملایر در بین روستاها و اراضی مرغوب کشاورزی از جمله نامیله، حرم آباد و حاجی آباد محاصره شده است و راه توسعه دیگری جزو اراضی گلدره و قیاس آباد نداشتیم.

  اسماعیلی با تأکید بر اینکه شهرستان ملایر تنها شهر غرب کشور است که زمین برای ساخت مسکن ویلایی به متقاضیان واگذار می‌شود، اضافه کرد: در فاز اول ۵۱۵ هکتار شامل ۳۷۸ هکتار از اراضی گلدره و ۱۷۷ هکتار از اراضی غیاث آباد برای نهضت ملی مسکن تأمین و با همه مالکان توافق انجام و تملک تمام شده است.

  وی با بیان اینکه در این مسیر با پیاده راه سازی و بلوارسازی جاده اسلامشهر به مساحت ۶۰ هکتار، این مسیر به یک محور گردشگری تبدیل می‌شود، گفت: ما در حوزه نهضت ملی مسکن، بهترین و شجاعانه‌ترین تصمیم را گرفتیم.

  فرماندار ملایر تأکید کرد: در کل ایران ۱۵ هزار هکتار زمین و در ملایر به تنهایی ۲۰۰۰ هکتار زمین برای ساخت نهضت ملی مسکن توافق شده است.

  وی با بیان اینکه طرح مکان یابی این اراضی در کمیته فنی و شورای برنامه‌ریزی مصوب و مقرر شده است، خاطرنشان کرد: به ازای هر نفر، ۲۰۰ مترمربع زمین واگذار می شود.

  وی با اشاره به اینکه برای حدود ۱۳ هزار نفر زمین ویلایی در نظر گرفتیم، مطرح کرد: به طور قطع این پروژه برای ملایر ماندگار خواهد شد چرا که کرامت مردم ملایر آپارتمان نشینی نیست.

  اسماعیلی تأکید کرد: ملایر باید در همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، صنعتی، اقتصادی و تولیدی پیشرفت کند و در این زمینه پای منافع مردم و شهرستان ایستادیم.

  فرماندار ملایر به آغاز عملیات اجرایی ۵۰۲ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: این پروژه با اعتباری بیش از ۴۲۰ میلیارد تومان در قالب ۱۳ بلوک هفت طبقه‌ای با اسکلت بتنی در شهرک ولیعصر(عج) بالای دریاچه کوثر در حال احداث است.

  وی با تأکید بر اینکه در جوکار، ازندریان و زنگنه نیز زمین برای نهضت ملی مسکن تأمین شده است، گفت: در هفته دولت عملیات اجرایی ساخت ۲۶۰ واحد در شهر جوکار کلنگ زنی خواهد شد.

  در ادامه رئیس اداره راه و شهرسازی ملایر این شهرستان را مهاجرپذیرترین شهر استان همدان خواند و تصریح کرد: هدف ما از نهضت ملی مسکن تنها ایجاد خانه نیست بلکه تلاش می کنیم یک زیست بوم مناسب برای زندگی راحت مردم بسازیم.

  عطایی ادامه داد: پروژه ۵۰۲ واحدی مسکن در زمینی به وسعت سه هکتار در حال انجام است و فونداسیون پنج بلوک انجام شده و پیش بینی می کنیم در صورت تزریق سریع‌تر آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات بانکی، این پروژه تا پایان دولت سیزدهم تحویل متقاضیان شود.

  وی هزینه اولیه زیرساخت نهضت ملی مسکن در ملایر را ۵۰۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: پس از تأمین اراضی فاز اول به مساحت ۵۱۵ هکتار، سایت دوباره بازگشایی می شود و افراد بیشتری ثبت نام می کنند.

  رئیس اداره راه و شهرسازی ملایر مطرح کرد: توافقات اولیه برای الحاق ۱۵۰۰ هکتار به شهر ملایر در قالب اجرای پروژه نهضت ملی مسکن انجام شده است.

  عطایی از ساماندهی ۸۵۰۰ واحد در قالب قانون جوانی جمعیت (دارای سه فرزند و بیشتر) خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین ۱۱۰۴ واحد روستایی برای مقاوم سازی و بهسازی تسهیلات دریافت کرده‌اند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا