اخبار

یک عضو جدید در بدن انسان کشف شد! / عکس – تلگرام آپ

 • یک عضو جدید در بدن انسان کشف شد! / عکس – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از باشگاه خبرنگاران، در دوران قدیم کارکرد اعضای مختلف بدن برای انسان‌ها ناشناخته بود، ولی با پیشرفت علم پرده از راز این ارگان‌های اسرار آمیز برداشته شد.

  پژوهشگران دانشگاه بازل سوئیس در تحقیقات خود به قسمتی ناشناخته از بدن انسان دست یافتند.

  آنها آناتومی مدرن، ماهیچه‌های ماستر را دارای دو لایه توصیف می‌کنند، یکی عمیق و دیگری سطحی است. ماستر یکی از ماهیچه‌های موثر در عمل جویدن است. نویسندگان این مطالعه در گزارشی، وجود احتمالی لایه سوم ماهیچه ماستر را ذکر می‌کنند، اما در مورد موقعیت مکانی آن توافق نظر وجود ندارد؛ بنابراین تیم تحقیقاتی تصمیم گرفت بررسی کند که آیا عضله برجسته فک،در لایه پنهان و فوق العاده عمیق است یا خیر.

  اگر این مطلب برایتان جالب است احتمالا از مطلب زیر هم خوشتان خواهد آمد:
  9 عضو بدون استفاده بدن خود را بشناسید

  برای انجام این کار، آن‌ها ۱۲ سر انسان را که در فرمالدئید(نگهداری نمونه‌های بافتی) حفظ شده بودند، تشریح کردند؛ همچنین از ۱۶ جسد تازه سی تی اسکن گرفتند و یک اسکن MRI از یک فرد زنده را بررسی کردند. از طریق این معاینات، آن‌ها لایه سومی را از عضله ماستر شناسایی کردند.

  کشف عضوی ناشناخته در بدن انسان

  این لایه عمقی، یک برآمدگی استخوانی که بخشی از استخوان‌های گونه را تشکیل می‌دهد، در بر گرفته است که می‌توان آن را در جلوی گوش احساس کرد. این برآمدگی مثلثی شکل است و تا استخوان فک پایین امتداد دارد.

  به نظر می‌رسد ناشناخته‌های بسیاری در بدن انسان وجود دارد که هنوز به آن‌ها پرداخته نشده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا