اخبار

۲ سالن سازمان سینمایی به نام‌ شهید آوینی و ملاقلی‌پور نام‌گذاری شدند – تلگرام آپ

 • ۲ سالن سازمان سینمایی به نام‌ شهید آوینی و ملاقلی‌پور نام‌گذاری شدند – تلگرام آپ

  به گزارش تلگرام آپ -به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با نصب تابلوهای جدید در سالن‌های سینمایی سازمان سینمایی در جمع مدیران و همکاران سینمایی طی سخنان کوتاهی گفت: مرحوم ملاقلی پور نماد سینماگر متعهد، عدالت جو و تصویرگر حماسه‌های این سرزمین و شهید آوینی چراغ راه هنر و سینمای انقلاب است.

  وی ادامه داد: سه دهه از پرواز آسمانی، سید شهدای اهل قلم می‌گذرد و امروز، بیش از گذشته توجه به آرا، افکار، اندیشه‌ها و تجربیات او ضروری به نظر می‌رسد.

  به گفته وی، شهید آوینی، هنرمند متولد شده در دامان پاک انقلاب اسلامی بود، پیشرو و در عین حال وفادار به آرمان‌ها و امیدوار به رویش و بالندگی نسلی که انقلاب اسلامی را درک کرده بود.

  رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه زمانه ما، روزگار تبلیغات و هوچی‌گری رسانه‌هایی است که حقیقت را به هزار ترفند معامله و مصالح را قربانی منافع می‌کنند. خاطرنشان کرد: در این هیاهوی پر زرق و برق، سینماگرانی چون زنده یاد رسول ملاقلی پور و سید مرتضی آوینی می‌توانند تراز حرکت بر مسیر روشنگری و الگوی هنرمند متعهد و انقلابی باشند. خدا را شاکریم که از عزیزان، گنجینه‌ای باشکوه باقی مانده است.

  وی با اشاره به روز هنر انقلاب یادآور شد: روز هنر انقلاب اسلامی، روزی فرخنده و اشاره‌ای به پیوند دیرینه نظام با فرهنگ و هنر است. انقلاب اسلامی، محل رویش هنرمندان بسیاری بود. زنان و مردان بزرگواری که در ساحت هنر، حماسه آفریدند و لحظات پرشکوه تاریخ چهل ساله این سرزمین و مردمان قهرمانش را ثبت کردند. سینماگران در این میانه، سهمی به سزا داشتند و چهره‌های چون ملاقلی پور و شهید آوینی نگین‌های درخشان سینمای دفاع مقدس به مثابه ناب ترین دستاورد این جهاد چهل ساله هستند.

  خزاعی عنوان کرد: زنده یاد ملاقلی پور و شهید آوینی به مثابه چراغ راه هستند و نیاز است در گام دوم انقلاب، مسیر حرکت به سمت سینمای انقلابی، پاک و متعالی را با اراده مضاعف بپیماییم. بازشناسی شخصیت، افکار و اندیشه‌های شهید بزرگوار آوینی و مشی و منش زنده یاد ملاقلی پور، همراه ما در این مسیر است.

  به گفته وی، این نامگذاری به نام‌های زنده یاد رسول ملاقلی پور و شهید آوینی در واقع، ادای احترام به سینماگرانی است که خلاقیت، جسارت، نوآوری، خلوص، تعهد و شور انقلابی از ویژگی‌های آثار آنها است.

  سالن نمایش فیلم سازمان سینمایی به یاد و نام هنرمند فقید رسول ملاقلی پور و سالن‌ جلسات تخصصی و نمایش فیلم به نام شهید سیدمرتضی آوینی نامگذاری و مزین گردیده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا